MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapomniani przez władzę

ANDRZEJ WŁODARCZAK
Jesienią władze gminy planują rozpocząć budowę kanalizacji i utwardzanie nawierzchni drogi na ul. Konopnickiej.

Długa na niespełna 200 m ul. Konopnickiej znajduje się w pobliżu siedzib policji i starostwa. W dziesięciu budynkach jednorodzinnych mieszka kilkadziesiąt osób. Nieczystości gromadzą oni w szambach.

Zapomniani przez władzę

- Mieszkamy blisko władzy, ale jakby zupełnie przez nią zapomniani - skarży się Danuta Juzenko, mieszkanka ul. Konopnickiej od 1971 r. - Najgorzej jest tu po deszczu. Na nieutwardzonej drodze pojawia się głębokie błoto. Trudno tędy przejść i przejechać. Kto wychodzi z domu, bierze ze sobą szmatkę, by wytrzeć obłocone buty i porządnie wyglądać w mieście.
Jeszcze większy problem mają Olga i Tadeusz Śramscy. Ich dom znajduje się na końcu ulicy, około 3 m poniżej poziomu, gdzie niezbyt długa ulica się zaczyna. Po deszczu spływająca woda zawsze podtapia ich posesję. Zmuszeni byli więc zamurować drzwi do budynku od strony ulicy.
- Od lat co roku płacimy 400 zł podatku od nieruchomości - podkreślają Śramscy. - Mamy więc prawo, by od gminnych władz oczekiwać stworzenia nam przyzwoitych warunków zamieszkania. Niech wreszcie przestaną nam one obiecywać, a zrobią nam kanalizację i utwardzą drogę.
Według wstępnych szacunków budowa sieci kanalizacji na ul. Konopnickiej ma kosztować około 400 tys. zł, natomiast utwardzenie drogi - ok. 100 tys. zł. Na razie jest gotowa tylko dokumentacja na te roboty.

Początek w październiku

- Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców ul. Konopnickiej - przyznaje Romuald Gawlik, burmistrz Strzelec Krajeńskich. - W tegorocznym budżecie gminy nie ma jednak pieniędzy na tę ulicę. Zrobię jednak wszystko, by jeszcze w tym roku, w okolicach października, rozpocząć roboty na tej zapomnianej ulicy.
Deklaracje takie burmistrz złożył również podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska