Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarobki Polaków za granicą sięgają kilku tysięcy [STAWKI]

red.
W 2015 roku spośród krajów UE, nadal najwięcej osób przebywało w Wielkiej Brytanii (685 tys.), Niemczech (614 tys.), Irlandii (113 tys.) oraz w Holandii (109 tys.). Wielkość polskiej emigracji w Belgii i Austrii to odpowiednio 49 i 34 tys.
W 2015 roku spośród krajów UE, nadal najwięcej osób przebywało w Wielkiej Brytanii (685 tys.), Niemczech (614 tys.), Irlandii (113 tys.) oraz w Holandii (109 tys.). Wielkość polskiej emigracji w Belgii i Austrii to odpowiednio 49 i 34 tys. Pixabay
19 proc. Polaków aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku rozważa emigrację zarobkową. Oznacza to wzrost o 4 p.p w stosunku do jesieni ubiegłego roku. Wśród nich 53 proc. to osoby niepracujące lub bez własnych dochodów. Do tej pory o wyjeździe częściej myślały osoby zatrudnione na etatach. Dobra sytuacja na rynku pracy w Polsce wpływa na decyzje emigracyjne i wybory Polaków, dlatego o wyjeździe częściej myślą osoby, które nie widzą dla siebie perspektyw rozwoju w kraju. - Migracje zarobkowe są naturalnym zjawiskiem w zglobalizowanej gospodarce i przy otwartych granicach. Perspektywa wyższego wynagrodzenia i większy komfort życia sprawiają, że Polacy rozważają emigrację, szczególnie, że są cenieni w świecie za wysokie kwalifikacje, pracowitość i profesjonalizm. Dlatego chętnie są zatrudniani przez zagranicznych pracodawców – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A. Według raportu portalu euro-tax.pl Polacy na emigracji zarabiają (w przeliczeniu na złotówki) średnio 7 tysięcy zł na miesiąc. Gdzie najwięcej?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska