Zamknij

Gazeta Lubuska

Zarobki w wojsku. Ile zarabiają żołnierze? Zarobki w zależności od stopnia w wojsku

Czy praca w wojsku się opłaca? Dla wielu jest to powołanie, ale nie ma co ukrywać, że bycie żołnierzem to również stabilna praca i duże możliwości awansu.

archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/24] Następne

Zarobki w wojsku. Ile zarabiają żołnierze? Zarobki w zależności od stopnia w wojsku

Czy praca w wojsku się opłaca? Dla wielu jest to powołanie, ale nie ma co ukrywać, że bycie żołnierzem to również stabilna praca i duże możliwości awansu. Wiele osób wstępuje do armii m. in. z tych właśnie powodów. Jak kształtują się zarobki w Wojsku Polskim w zależności od stopnia? Na jakie dodatki mogą liczyć żołnierze? Sprawdzamy!

Obecnie obowiązujące stawki pensji żołnierza w Wojsku Polskim reguluje rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 31 marca 2020 r. To właśnie ten dokument określa, ile zarabiają żołnierze na poszczególnych stopniach kariery. Trzeba jednak pamiętać, że na wysokość zarobków w wojsku wpływ ma nie tylko stopnień. Żołnierze otrzymują bowiem szereg dodatków:
- za długoletnią służbę,
- służbowe,
- kompensacyjny,
- motywacyjny
- świadczenie mieszkaniowe.

To wszystko sprawia, że praca w wojsku dla wielu osób może być bardzo atrakcyjna. Sprawdzamy, jak kształtują się zarobki w wojsku. Konkretne stawki w zależności od stopnia znajdziesz na kolejnych zdjęciach w galerii >>>

Wideo: Ile zarabiają Polacy?

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy