Żary. Ogromny sukces koszykarzy BC Swiss Krono. Młodzicy awansowali do finału mistrzostw Polski [zdjęcia]

Marcin Ruszkiewicz
W Żarach odbył się półfinał mistrzostw Polski w koszykówce młodzików. Do wielkiego finału awansowała miejscowa drużyna BC Swiss Krono Żary i UKS Ósemka Basket Wejherowo. Marek Hercik
W Żarach przez trzy dni (17-19.05) cztery drużyny walczyły o dwa miejsce premiowane awansem do wielkiego finału. Gospodarzem półfinałów mistrzostw Polski młodzików był BC Swiss Krono Żary.

Podopieczni Radosława Barcza i Tomasza Sobczaka z kompletem zwycięstw awansowali do najlepszej ósemki w kraju. W piątek młodzi koszykarze z Żar rozpoczęli od zwycięstwa nad KS Sudety Jelenia Góra - 76:66. Dzień później pokonali drużynę MKS Dąbrowa Górnicza 77:69 i tym samym wywalczyli awans. Ostatnie spotkanie decydowało, która z drużyn zakończy zmagania na pierwszym miejscu. Gospodarze zmierzyli się z UKS Basket Ósemka Wejherowo, drużyną która także zapewniła sobie już występ w finale. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 75:74.

Na trzecim miejscu rywalizację zakończył klub z Jeleniej Góry, a czwartą lokatę zajął zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Do pierwszej piątki turnieju trafiło aż dwóch zawodników BC Swiss Krono – Alan Burcon i Łukasz Kowalczyk. MVP półfinałów został Kacper Mysiorek z Żar.

W finale który zostanie rozegrany na początku czerwca wystąpi osiem najlepszych drużyn z całego kraju. Obok BC Swiss Krono zagrają: Energa Adkonis Czarni Słupsk, Basket Team Suchy Las oraz Hutnik Warszawa. W drugiej grupie zmierzą się: UKS SP 27 Katowice, UKS Komorów, Basket Ósemka Wejherowo i Twarde Pierniki Toruń.
Wkrótce również dowiemy się, kto będzie organizatorem turnieju finałowego.