Zaśpiewa nam Sylwia Grzeszczak, zagrają nam Bacha, przyjeżdża Cyrk Deriglasoff, Stare Dobre Małżeństwo...

hakZaktualizowano 
Dni Sławy 2019, czyli Lato bez granic potrwa trzy dniPodczas otwarcia święta dziś szkole podstawowej wręczone zostaną tytuły Sławski Laur i Honorowy Obywatel Gminy Sławy. Będzie też premiera płyty „Śpiewamy dla Sławy” i występ zespołu Sławianie (od 17.00). W kościele pw. św. Michała Archanioła wystąpi Halina Frąckowiak (20.00). Na plaży SCKiW o 21.30 - Kabaret Czesuaf. Imprezy sobotnie zaczną się o godz. 5.00 zawodami wędkarskimi w Przybyszowie. Potem m.in.: korowód (15.00), a na plaży SCKIW - K.A.S.A. (20.00), Sylwia Grzeszczak (22.00) i pokaz sztucznych ogni. W niedzielę, od 13.00 na plaży - Wodne szaleństwo z Teatrem Katarynka dla dzieci.Piątek, sobota, niedziela, 2-4 sierpnia 2019. (EGJ) Karolina Misztal
Tego weekendu – 2-4 sierpnia 2019 r. – dzieje się na wielu lubuskich scenach.

Gorzów Wlkp.
Kolekcja Natalii Ślizowskiej i magiczna muzyka Bałdycha
Znana gorzowska projektantka Natalia Ślizowska zaprasza na pokaz swojej najnowszej kolekcji „Spirits of the Violin”, inspirowanej muzyką Adama Bałdycha, a dokładniej jego najnowszą płytą „Sacrum Profanum”. - To kolekcja, która zawiera wiele ukrytych symboli, odnoszących się do śmierci i życia, do boskości i ludzkości. Łączy w sobie wiele kontrastów, rozwiązań klasycznych i nowoczesnych, świata bieli i czerni - mówiła projektantka w rozmowie z gorzowskimi urzędnikami. Brzmi ciekawie, prawda? Przyjdźcie i zobaczcie efekty twórczej pracy ambasadorów naszego miasta.
Ul. Chrobrego 34, niedziela, 4 sierpnia 2019, 22.00, udział darmowy.
(SNDR)

Gorzów Wlkp.
Lubicie starocie? Zatem te targi są dla Was!
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Gorzowski Klub Kolekcjonerów organizuje Targ Staroci. Na miejscu możecie znaleźć prawdziwe perełki! Często kolekcjonerzy wystawiają na sprzedaż ceramikę, porcelanę, archiwalne czasopisma, stare książki i oldschoolowe winyle. Jeśli Ty też masz takie ciekawe starocie i chcesz je sprzedać to nie ma problemu! Wystawcy ponoszą koszt 5 zł wpisowego.
MCK, ul. Drzymały 26, niedziela, 4 sierpnia 2019, 7.00-12.00, udział darmowy.
(SNDR)

Gorzów Wlkp.
W niedzielę słuchamy muzyki Chopina na… trawie albo na leżaku
Filharmonia Gorzowska już kolejny raz zaprasza gorzowian na wakacyjne koncerty pod chmurką, czyli „Pikniki Chopinowskie”. W najbliższą niedzielę odbędzie się koncert „Moniuszko u Chopina”, podczas którego wystąpi pianistka Ekaterina Matokh. Koncertu możecie słuchać na trawie, czy też na leżaku. Zabierz znajomych i rodzinę i delektujcie się muzyką! Jeśli pogoda nie dopisze koncert odbędzie się w budynku filharmonii.
Plac Sztuk przed filharmonią, niedziela, 4 sierpnia 2019, 16.00, udział darmowy.
(SNDR)

Strzelce Krajeńskie
Propozycja i dla młodych i dla seniorów!
Wszyscy dobrze wiedzą, że powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” ma bardzo wiele wspólnego z rzeczywistością. Jeśli więc chcesz miło i aktywnie spędzić czas, to przyjdź plenerową gimnastykę rekreacyjno - wzmacniającą. Ta propozycja skierowana jest również do seniorów!
Plaża jeziora Górnego, sobota, 3 sierpnia 2019, 9.00, udział darmowy.
(SNDR)

Zielona Góra
Lato Muz Wszelakich: wieczór z Bachem
Jerzy Markiewicz i Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores oraz parafia ewangelicko-augsburska zapraszają w niedzielę do kościoła ewangelickiego na pierwszy z sierpniowych Wieczorów u Luteranów. Koncerty skrzypcowe Jana Sebastiana Bacha wykonają Katarzyna Olszewska (skrzypce barokowe) i Cappella Viridimontana. Prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz.
Kościół ewangelicki, niedziela, 4 sierpnia 2019, 19.00, bilety: 20 i 10 zł ulgowe.
(HAK)

Lubniewice
Kto chętny na tańce?
Ośrodek kultury gwarantuje wakacyjne atrakcje. Już kolejny raz na rynku odbędzie się potańcówka pod chmurką. Wpadniecie?
Rynek, niedziela, 4 sierpnia 2019, 15.00, udział darmowy.
(SNDR)

Międzyrzecz
Seans na zamku, czyli trochę kina po zmroku
Przez okres wakacji Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprasza na seanse pod chmurką pod hasłem „Kino na Zamku”. Tym razem na wielkim ekranie zobaczycie film „Najdłuższa podróż”.
Dziedziniec zamku, piątek, 2 sierpnia 2019, 22.00, udział darmowy.
(SNDR)

Skwierzyna
Możesz zostać cyrkowcem
„Wakacyjne spotkania z kulturą” to propozycja ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci organizowanych przez ośrodek kultury. Dziś odbędą się warsztaty cyrkowe „Żonglować każdy może”. Nie zabraknie też ciekawych animacji.
Rynek, piątek, 2 sierpnia 2019, 16.00, udział darmowy.
(SNDR)

Strzelce Krajeńskie
Piątkowe szaleństwo na rynku
Kolejny piątek i kolejna potańcówka przed nami. W programie: animacje dla dzieci, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne, darmowa fotobudka i oczywiście świetna zabawa przy największych przebojach.
Rynek Miejski, 2 sierpnia 2019, 19.00-23.00, udział darmowy.
(SNDR)

Zielona Góra
Lato Muz Wszelakich: muzyczny cyrk Olafa Deriglasoffa
Dziś Piekarnia Cichej Kobiety zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Bluesowe noce”. Tym razem na gorącej scenie wystąpi Cyrk Deriglasoff (uprawia Wodewil Punk – miks niepowtarzalnych dźwięków surowych gitar z potężną sekcją dętą i perkusją). Zespół, którego liderem jest muzyk Olaf Deriglasoff, zaprezentuje program „Magia y tresura”.
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, piątek, 2 sierpnia 2019, 20.00, bilety: 20 zł.
(HAK)

Sława
Dni Sławy 2019, czyli Lato bez granic potrwa trzy dni
Podczas otwarcia święta dziś szkole podstawowej wręczone zostaną tytuły Sławski Laur i Honorowy Obywatel Gminy Sławy. Będzie też premiera płyty „Śpiewamy dla Sławy” i występ zespołu Sławianie (od 17.00). W kościele pw. św. Michała Archanioła wystąpi Halina Frąckowiak (20.00). Na plaży SCKiW o 21.30 - Kabaret Czesuaf. Imprezy sobotnie zaczną się o godz. 5.00 zawodami wędkarskimi w Przybyszowie. Potem m.in.: korowód (15.00), a na plaży SCKIW - K.A.S.A. (20.00), Sylwia Grzeszczak (22.00) i pokaz sztucznych ogni. W niedzielę, od 13.00 na plaży - Wodne szaleństwo z Teatrem Katarynka dla dzieci.
Piątek, sobota, niedziela, 2-4 sierpnia 2019.
(EGJ)

Krosno Odrzańskie
Pejzaże znad Odry
Centrum Artystyczno-Kulturalne oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Pejzaże znad Odry” - prac malarskich artystów amatorów związanych obecnie jak i w przeszłości z nadodrzańskim regionem.
Zamek Piastowski, niedziela, 4 sierpnia 2019, 18.00 – wernisaż. (HAK)

Kożuchów
Bach, Mozart i trio Reed Connection w kościele
Centrum Kultury Zamek zaprasza w niedzielę do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Gromnicznej na koncert V Festiwalu Henrykowskiego. Wystąpi trio stroikowe Reed Connection: Eike Schäfer - obój (gościnnie), Jarosław Podsiadlik - klarnet oraz Rafał Dołęga - fagot. Usłyszymy utwory wielu najwybitniejszych kompozytorów m.in.: Tomasiego, Bacha, Mozarta, Iberta.
Kościół pw. Matki Bożej Gromnicznej, niedziela, 4 sierpnia 2019, 19.00, wstęp wolny.
(HAK)

Żagań
Zespół Stare Dobre Małżeństwo przybywa z nową płytą
Dziś w Pałacu Książęcym wystąpi legenda piosenki poetyckiej i folkowej ballady – grupa Stare Dobre Małżeństwo. Zespół od przeszło trzech dekad prowadzi Krzysztof Myszkowski - charyzmatyczny pieśniarz, kompozytor i autor o studenckim rodowodzie. Najnowsza płyta zespołu to „Chłopiec z plakatu”.
Żagański Pałac Kultury, piątek, 2 sierpnia 2019, 19.00, bilety: 70 zł (o ile jeszcze są…).
(HAK)

 Żagań
Słynny DJ Maken i Czarni Żagań Woman w pałacowej Strefie Czilu
Pałac Książęcy i partnerzy zapraszają w sobotę na kolejną odsłonę Strefy Czilu. Będzie sportowo, bo spotkamy tam żagańską drużynę piłki nożnej kobiet Czarni Żagań Woman (dziewczyny pokażą, jak trenują oraz opowiedzą o swej pasji). Będzie muzycznie, bo gwiazdą wieczoru będzie Maken – pochodzący ze Zgorzelca prekursor soundystemów reggae w kraju (założony przez niego Joint Venture Sound System kładł podwaliny sceny sound systemowej w Polsce). Od 12 lat w Polskim Radiu Czwórka prowadzi cotygodniową audycję „Strefa Dread”, jest w tym roku oficjalnym DJ koncertów Męskie Granie.
Dziedziniec Pałacu Książęcego, sobota, 3 sierpnia 2019, 19.00-24.00, wstęp wolny.
(HAK)

 Zielona Góra
Rockowe Dance Party
Imprezę taneczną przy muzyce rockowej poprowadzi Dj Emil Kojot.
Fabryka, sobota, 3 sierpnia 2019, 22.00, 10 zł.
(hak)

Lubuskie
Przedsionek Raju 2019 – finałowe koncerty
Podczas ostatnich koncertów Przedsionka Raju 2019 program: „Włoskie skrzypce i francuska orkiestra J. S. Bacha” wykonają: Jesenka Balic Zunic (skrzypce), Joanna Boślak-Górniok (klawesyn) i orkiestra Green Kore. ą
Brzeźnica, kościół pw. św. Marii Magdaleny, piątek, 2 sierpnia 2019, 19.30
Żary, Sala Widowiskowa Żarskiego Domu Kultury „Luna”, sobota, 3 sierpnia 2019, 18.00.
Żagań, kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, niedziela, 4 sierpnia 2019, 19.30.
Na wydarzenia wstęp wolny.
(HAK)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3