Zatańczymy disco polo, tango, będzie koncertowo i dożynkowo! [IMPREZY]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Zaktualizowano 
Bitwa na pomidory będzie najbardziej widowiskową, ale nie jedyną atrakcją nadchodzących Dni Przytocznej.
Przy disco polo będziemy bawić się na dożynkowych imprezach. Amfiteatr w Gorzowie zaprasza na koncert z Błażejem Królem, a Zielona Góra będzie tańczyć tango i podziwiać, jak tańczą młodzi.

Gmina Nowa Sól

Dożynki gminne
W sobotę, 19 sierpnia na boisku w Lubięcinie odbędzie się święto plonów. Obchody uświetni barwny, dożynkowy korowód, który rozpocznie się w Chełmku przy posesji Kazimierza Marciniaka, starosty dożynek. Orszak przemaszeruje w kierunku Lubięcina i dalej na boisko. Obrzęd dożynkowy muzyką ozdobią Fermata Band oraz zespół śpiewaczy Jarzębinki. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec, na najlepsze stoisko sołeckie oraz konkurs wiedzy o gminie. Grupa Bajko Party uatrakcyjni czas najmłodszym uczestnikom animacjami, zabawami i konkursami. W drugiej części festynu zaprezentuje się nowosolska kapela Bajer. Do tańca na dechach zagra zespół Cadillac. Co oprócz tego? Pokazy motolotniarskie stowarzyszenia Ikarus z i stoiska z regionalnymi produktami.

WIĘCEJ O DOŻYNKACH W LUBUSKIEM CZYTAJ TUTAJ

Szlichtyngowa

Dożynki na placu festynowym
Gminne dożynki w tym roku odbędą się w sobotę, 19 sierpnia w Zamysłowie na placu festynowym przy boisku szkolnym. O godz.14.00 rozpocznie je msza św. w miejscowym kościele Marii Magdaleny, po której nastąpi przejście na plac festynowy. Tam odbędą się obrzędy dożynkowe z udziałem chóru „Lutnia” z Siedlnicy. O godz. 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Równolegle zaczną się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz gry i zabawy dla dzieci. Godzinę później na scenie wystąpią dzieci ze szkół i świetlic gminy. O 19.00 wręczone zostaną puchary najlepszym strzelcom. Od 20.00 zacznie się zabawa taneczna z udziałem zespołu „Format”.

Kożuchów

Impreza dla seniorów
W sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 11.00 w Centrum Kultury Zamek w Kożuchowie zaczną się Dożynki z Seniorami w ramach Spotkania seniorów z pogranicza Kożuchów-Schwepnitz 2017. W programie: VI Wojewódzki Przegląd Chórów Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, prezentacje grup projektowych i poplenerowa wystawa prac plastycznych

Rusza Festiwal Henrykowski
W niedzielę, 20 sierpnia w Kożuchowie odbędzie się III edycja Festiwalu Henrykowskiego. Na scenie przy ratuszu wystąpią finalistki „Mam talent” – Red Heels. Kolejny koncert odbędzie się 27 sierpnia w kościele Matki Boskiej Gromnicznej. Tam gościem będzie chór Adoramus, dzięki któremu usłyszymy muzykę Renesansu oraz Mszę Kreolską. Festiwal Henrykowski ma na celu prezentacje koncertów muzyk klasycznej i kameralnej. Na festiwalu prezentowali się muzycy w międzynarodowej obsadzie, wśród nich wirtuoz organów – kożuchowianin Michał Kocot, przybliżając twórczość m.in. Bacha, Cacciniego czy Schuberta.

Świebodzin

Już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia o godzinie 11.00 będzie można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. Na Grę miejską zaprasza Świebodziński Dom Kultury.
Gra miejska pomyślana jest jako impreza rodzinna. Dlatego dzieci proszone są, aby przyszły pod opieką osoby dorosłej.
Motywem przewodnim gry będzie Bitwa Warszawska, Wojsko Polskie, ale także nasze miasto - Świebodzin.
O przebieg imprezy zapytaliśmy jej pomysłodawcę i koordynatora. - Każda drużyna otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowany folder z zadaniami do rozwiązania - tłumaczy Dominik Kramarz ze Świebodzińskiego Domu Kultury. - Na terenie miasta zostało wyznaczonych sześć punktów, do których należy dotrzeć, kierując się wskazówkami zawartymi na mapce dołączonej do folderu.
Zadania do rozwiązania będą miały charakter otwarty i zamknięty. Pytamy o stopień trudności. Jak zapewnia D. Kramarz, pytania dotyczyć będą nie tylko tematów związanych z Bitwą Warszawską, Wojskiem Polskim, ale także z historią Świebodzina.
Cała zabawa może potrwać około 1,5 godziny.

Sieniawa

sobota, 19 sierpnia, godz. 16.00
Dożynki we wsi Sieniawa
W sobotę, 19 sierpnia Rada Sołecka w Sieniawie zaprasza na dożynki. Rozpoczną się mszą św. o godz. 16.00. Po części obrzędowej zaśpiewają Sieniawianki i zespół z Kęszycy. Dla dzieci konkurencje sportowe z medalami i nagrodami. Dla wszystkich poczęstunek: grochówka, bigos, Kiełbaski i ciasto. Wieczorem, od godz. 19.00 zabawa taneczna z zespołem Czadersi.

Zobacz też: Woodstock to także spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych

Źródło: TVN24

Przytoczna

Bitwa na pomidory będzie najbardziej widowiskową, ale nie jedyną atrakcją nadchodzących Dni Przytocznej, które odbędą się od 18 do 20 sierpnia i połączone zostaną ze Świętem Pomidora i gminnymi dożynkami. W piątek, 18 sierpnia, na scenie koło bloków przy ul. Głównej zaprezentują się m.in. zespoły disco polo. Wystąpią formacje Kubas, Piękni i Młodzi, Power Play i Mejk, wcześniej na scenie zobaczymy i usłyszymy miejscowych wokalistów i tancerzy. Ostatnim akordem imprezy będzie zabawa z zespołem Antrakt.

WIĘCEJ O DOŻYNKACH W LUBUSKIEM CZYTAJ TUTAJ

Bitwa na pomidory rozegrana zostanie sobotę, 19 sierpnia, o godz. 18.15 na placu za blokami. poprzednie widowiska odbywały się w piątki, ale od tego roku organizatorzy postanowili przesunąć je na sobotę. W tym roku zobaczymy tam m.in. załogę czołgu „Rudy”, która będzie walczyć o przynoszące zyski pola pomidorowe. Po bitwie mieszkańcy będą mogli skosztować wyśmienitej potrawy z pomidorów, a o godz. 19.00 rozpocznie się koncerty zespołów Coolers, o 20.30 zagra Video, a o 22.00 wystąpi Czadoman. W niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele odbędzie się msza święta, która zainauguruje gminne dożynki.

Osiedle bloków przy ul. Głównej, piątek - niedziela, udział darmowy.

Gorzów

W ramach projektu „Scena na Scenie” wystąpią przedstawiciele muzyki elektronicznej. Zagrają: Kobieta z Wydm (Błażej Król, Iwona Król, Mateusz Rychlicki), Normal Echo i A Better Preson.
Amfiteatr, sobota, 21.00, bilety: 15 zł.

Chwalęcice (gm. Kłodawa)

Gmina zaprasza na dożynki. W programie: msza święta (godz. 12.00), blok kultury i tradycji lokalnej (15.00), koncert zespołu Nadija (19.00), discofeta: Endrju, Doxxx, Cocktail Boys, Fenomen (godz. 20.30).
Boisko sportowe, sobota, od godz. 12.00, udział darmowy.

WIĘCEJ O DOŻYNKACH W LUBUSKIEM CZYTAJ TUTAJ

Zielona Góra/Ochla

Program akcji „Lato Plonami bogate”: warsztaty kiszenia warzyw i owoców, nastawiania win, ubijanie masła, zabawy, występy zespołów folklorystycznych.
Muzeum Etnograficzne - skansen, niedziela, 11.00 - 17.00, bilety: 6 zł (dzieci do 6. roku życia - bezpłatnie).

Zielona Góra

Stowarzyszenie Kulturalne Galeria zaprasza w ramach Lata z Galerią u Jadźki na wieczór ze zmysłowym tangiem.Będzie zabawa, jak w Buenos Aires!
Galeria u Jadźki, parkiet na podwórku przy ul. Żeromskiego, sobota, 20.00, wstęp wolny.

W ramach akcji „Tańcz! Tańcz! Tańcz” Lata Muz Wszelakich - szykuje się spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca. Popatrzcie, jak robią to młodzi i zdolni i przyłączcie się!
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego, sobota,wstęp wolny.

Festiwal Kina Autorskiego
Piekarnia Cichej Kobiety zaprasza w sobotę na 19.00 na pokazy z cyklu „X Muza w mini”: Produkcje Studia Munka.

Drzonków (gm. Zabór)

Piknik Wieprzowiny: na wesoło i sportowo
Atrakcji ma być szalenie dużo. Organizatorzy imprezy pod patronatem „GL” zapowiadają rajd rowerowy, konkursy na produkty lokalne, wystawę sprzętu rolniczego, zwierząt hodowlanych, smakowanie zupy gulaszowej, rzut ziemniakiem do kosza, rzut gumiakiem w teściową, przeciąganie liny, bieg po buty czy rzut beretem na grabie. To tylko niektóre punkty z bogatego programu Dożynek Gminnych oraz Pikniku Wieprzowiny, które odbędą się 19 sierpnia w Droszkowie.
Na początek uroczystości zapolanowano mszę świętą, która odbędzie się o godz. 14.00. Po ceremonii powitania gości i mieszkańców (godz. 15.30) rozpocznie się część artystyczna dożynkowego spotkania. Wystąpią zespoły ludowe, muzyczne grupy młodzieżowe, a swoich umiejętności artystycznych spróbują też... sołtysi!
Zapowiadane są także różne konkursy przygotowane przez sołtysów. Ważnym punktem będzie zapewne loteria fantowa dla Zuzi oraz rowerowy rajd. Cykliści spotkają się o godz. 11.00 przed zielonogórskim magistratem i razem wyjadą na dożynkową zabawę (trasa: Zielona Góra-Droszków- Czarna-Dąbrowa -Milsko - Zabór - Łaz - Droszków - Zielona Góra). Zapisy: 785210980. A na zakończenie dnia zaplanowano zabawę taneczną.

WIĘCEJ O DOŻYNKACH W LUBUSKIEM CZYTAJ TUTAJ

Zobacz też: Woodstock to także spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych

Źródło: TVN24

Stawnik

Zabawa dla parafian
W sobotę o 15.00 mszą polową w Stawniku rozpocznie się festyn parafialny. W programie atrakcje dla dzieci oraz regionalne potrawy. Wstęp wolny.

Bytnica

To już będzie dziesiąty Festiwal Łowiecki
Na godz. 12.00, zaplanowano mszę świętą. O godz. 15.00 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Wcześniej jednak będzie można oglądać specjalnie przygotowane wystawy trofeów łowieckich, malarstwa czy też fotografii. Po godz. 15.00 odbędą się pokazy myśliwskie, o godz. 17.00 posłuchamy międzynarodowego koncertu muzyki myśliwskiej, a później skosztujemy pieczonego dzika
a Plac 700-lecia, sobota, 15.00, udział darmowy.

Stargard Gubiński

Święto plonów
W programie m.in. korowód, konkurs na najpiękniejszy wieniec, występy, loteria, wręczenie wyróżnień dla rolników. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Skaner.
Stargard Gub., niedziela, 12.00, udział darmowy. (nd)

Żary

Lubuska fotografia
Najlepsze prace fotografów z regionu zobaczymy na XXVII Wojewódzkiej Wystawie Fotograficznej.
Salon Wystaw Artystycznych ŻDK, sobota, 29 lipca, 12.00 - wernisaż.

PRZEWÓZ/PIOTRÓW

Rodzinny festyn
Mszą św. rozpocznie się festyn. W programie: dmuchańce, atrakcje dla dzieci, zabawa do białego rana, loteria fantowa.
Piotrów, sobota, 16.00, wstęp wolny.

Cigacice

Seans Quest Europe
W cyklu „X Muza w długiej sukni” 13. MFKA-Quest Europe - pokaz filmu „Wściekłość” Michała Węgrzyna.
Przystań TU, dziś, 21.30.

Sulechów

Komediowy spontan
Improwizacją komediową, czyli wymyślanymi spontanicznie tekstami, rozbawią zielonogórzanie: Patryk Cyplik, Szymon Szyszka i Alex Niebrzegowski.
Vabank, ul. Jana Pawła II, dziś, 21.00, bilety: 10 zł.

Lubniewice:

Każdego roku Święto Sandacza nie wygląda tak samo, jak w roku poprzednim. I nie chodzi wcale o dobór gwiazd, czy atrakcji. Coroczna, lubniewicka impreza ma inny motyw przewodni. Tym razem w sobotę, na plaży miejskiej przy jeziorze Lubiąż będziemy bawić się w klimatach... Beach Party! Weźcie ze sobą kwieciste koszule, spodnie „hawajki”, kolorowe sukenki, spódniczki, wielkie kapelusze i udekorujcie swoije stroje kwiatami, gdzie tylko się da.
Sandaczowe święto potrwa cały dzień. Na początek: Regaty o błękitną Wstęgę Stilonu (godz. 11.00, jezioro Lubiąż). Na parkingu przy restauracji Leśnej dostępne będą też stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne.
O godz. 13.00 pod okiem wykwalifikowanych animatorów gier i zabaw rozpoczną się atrakcje dla najmłodszych uczestników zabawy. Gdzie dokładnie nasze pociechy będą mogły się bawić? W namiocie Pycha Ryba znajdującym się przy plaży.
Lubniewickie Święto Sandacza oficjalnie rozpocznie się o godz. 15.00. Kwadrans później ruszy konkursowa zabawa dla odważnych.
O godz. 16.00 poczujecie się już jak na latynoskiej zabawie. Instruktorka zumby Aleksandra Zawadzka porwie Was do wspólnej zabawy. Blok taneczno - wokalny ruszy o godz. 16.45. O_godz. 18.30 na scenie swoje umiejętności zaprezentuje zespół Sammy Swoi. Od godz. 19.30 występy gwiazd: w pierwszej kolejności usłyszymy koncert Libera, a później Sylwii Grzeszczak. Koniec koncertów, to nie koniec atrakcji. Na godz. 22.30 zaplanowano kino plenerowe. Na ekranie pojawi się „Siedem rzeczy, których nie wiecie o facetach”.

Zobacz też: Woodstock to także spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych

Źródło: TVN24

Bogdaniec

Dożynkowe atrakcje
Na Lubuskie Święto Chleba w Bogdańcu czekamy cały rok. Jak zawsze, będzie wiele muzycznych atrakcji, a także będziecie mieć okazję zasmakować naszych tradycyjnych potraw. Poczujcie, jak smakuje Lubuskie!
Lubuskie Święto Chleba to wydarzenie pełne kolorów, występów artystycznych, koncertów gwiazd i stoisk ze smakołykami. Impreza rozpocznie się w sobotę już z samego rana. Miejsce: Zagroda Młyńska ul. Leśna Bogdaniec.
Na początek dnia zawody wędkarskie (godz. 8.00, staw przy ul. Leśnej w Bogdańcu). Później możecie wybrać się na zawody trójek siatkarskich w piłkę plażową (godz. 11.00, boisko przy sali wiejskiej w Łupowie). O 15.30 Święto Chleba przeniesie się na teren Zagrody Młyńskiej. Na początek wielkie otwarcie zabawy połączone z 35-leciem Zespołu Śpiewaczego Jagienki. W godz. 16.00-18.00 organizowane będą konkursy kulinarne, a także plecenia wieńców oraz rodzinne gry i zabawy. O godz. 16.00 na scenie pojawią się laureaci koncertu Proarte. Następnie na scenę wkroczą powiatowe zespoły śpiewacze i porwą lubuszan do wspólnego śpiewania i tańczenia. Od godz. 18.00 scena będzie należeć do Jagienek, świętujących 35 lat istnienia. O godz. 19.00 kabaretowa rozrywka dla małych i dużych. Na scenie swoje aktorskie umiejętności zaprezentują druhowie z OSP w Lubczynie. A wieczorem koncerty gwiazd: Trzeci wymiar (godz. 20.30) i Playboys (21.45). Na zakończenie spotkania zaplanowano magiczny pokaz laserów.
W niedzielę dużą atrakcją będzie barwny, dożynkowy korowód. W korowodzie nie brakuje ludowych strojów i folklorystycznych akcentów (od godz. 14.00).
Następnie: ceremoniał Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców - obrzęd „Jak to z chlebem było” (godz. 14.45); koncert Chóru Jagienki (godz. 15.45); występ zespołu Śpiewaj Mi (godz. 16.00); występ zespołu Drzewiczanie (godz. 16.15); muzyczne prezentacje (godz. 16.30); muzyczne kariery, czyli Agata Ambroży, Ola Jach i Łukasz Reks (godz. 17.30); koncert The Chance (19.45); koncert Mateusza Ziółko (godz. 20.30).
Przez dwa dni na terenie zagrody będzie wiele stoisk gastronomicznych i rzemieślniczych. Zapraszamy!

Sport

Żużel

 • W niedzielę, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraligi Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra czeka trudny wyjazdowy pojedynek. Podopieczni Marka Cieślaka zmierzą się z Betardem Spartą Wrocław.
 • Również w niedzielę o 19.00 gorzowianie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGE Ekstraligi podejmą Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa.

Motocross

 • VII runda mistrzostw Polski. Wschowa tor ,,Kacze Doły”, sobota od godz 13.00 wystartują zawodnicy w kategoriach masters, MX65, kobiet, MX2. W niedzielę od 12.30 o medale powalczą jeźdźcy w klasach: MX 125, MX 85, MX open i quad open. Zakończenie i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 18.00.

Siatkówka

 • VIII Turniej Grand Prix w plażówce: Ośrodek Przywodny w Nierzymie, niedziela - 10.00 (zapisy od 9.30).

Kolarstwo

 • Maraton MTB: stadion przy ul. Rynek w Bledzewie; niedziela – 11.00.

Futbol amerykański

 • II liga, Dragons Zielona Góra - Panthers B Wrocław, sobota, godz. 16.00 - stadion przy ul. Botanicznej.

Tenis

 • XII Turniej tenisowy im. Henryka Dobrowolskiego: korty na stadionie przy ul. Sportowej w Międzyrzeczu; sobota i niedziela - 9.00.

Koszykówka

 • Mistrzostwa województwa lubuskiego w koszykówce 3x3: OW Leśnik przy ul. Chrobrego w Łagowie; sobota – 10.00.

Piłka Nożna

 • III liga, Falubaz Zielona Góra - Zagłębie II Lubin, sobota, godz. 17.00 - stadion przy ul. Sulechowskiej.
 • IV liga, grupa lubuska, sobota: Korona Kożuchów – Czarni Browar Witnica , Steinpol Ilanka Rzepin – Budowlani Lubsko – oba o 16.00; Arka Nowa Sól – MTS Pogoń Świebodzin, Dąb Balcerzak i spółka Sława Przybyszów – Odra Bytom Odrz., Spójnia Ośno Lub. – Piast Karnin Gorzów, TS Masterchem Przylep – Sprotavia Szprotawa – wszystkie o 17.00; Warta Gorzów- Lubuszanin Drezdenko, ZAP Syrena Zbąszynek – Tęcza Krosno Odrz. – oba o 18.00. Grupa wielkopolska północna sobota: Warta Międzychód - Huragan Pobiedziska – 17.00.
 • Centralna liga juniorów starszych, grupa zachodnia niedziela: Warta Gorzów – Zagłębie Lubin – 17.00; Górnik Zabrze – Falubaz Zielona Góra.

Żeglarstwo

 • Regaty w Lubiatowie nad jezierem Sławskim w kategoriach: omega i jachty kabinowe. W sobotę start o godz. 11.00. W niedziele o godz. 10.00. Około godz. 16.00 przewidziano zakończenie i wręczenie nagród oraz dyplomów.

Zobacz też: Woodstock to także spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych

Źródło: TVN24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3