Zawodnicy Ekonomika wygrali turniej futsalu szkół średnich z Międzychodu

Dariusz Brożek
Pokonali sześć innych zespołów. Nagrodą był puchar ufundowany przez starostę Juliana Mazurka.

Turniej rozegrany został w hali sportowo-widowiskowej. Wystartowało w nim 70 zawodników z siedmiu zespołów reprezentujących międzychodzkie szkoły ponadgimnazjalne. Rozegrali łącznie 21 mecze sędziowane przez Andrzeja Szulca i Wojciecha Sikorę.

Bezkonkurencyjni byli zawodnicy Ekonomika, czyli piłkarska reprezentacja Zespołu Szkół nr 1: Szymon Łabojewski, Arkadiusz Sokół, Bartosz Zgrajek, Piotr Wojtkowiak, Jakub Kapelan, Marek Jachnik, Karol Cieślik, Tomasz Grześkowiak, Jakub Bąkowski i Dawid Kaczmarek.

W trakcie sześciu spotkań uczniowie ZS 1 zdobyli 15 pkt. Tyle samo oczek wywalczyła drużyna ADHD z ZS 3, ale zajęła drugie miejsce, gdyż przegrała bezpośredni pojedynek ze zwycięzcami. Na trzecim miejscu uplasowali się Apacze, czyli zespół utworzony przez zawodników ,,jedynki'' i ,,trójki'' z 12 pkt na koncie. Czwarte zajął natomiast zespół Bułka z obu tych szkół z siedmioma punktami.

Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez starostę Juliana Mazurka. Dostali też złote medale, natomiast srebrne i brązowe przypadło ich rywalom, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.