Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu wygrali ogólnopolski turniej

Dariusz Brożek
W imprezie wystartowało ponad 100 chłopców z trzech województw. Pierwsze miejsca w obu kategoriach zajęli młodzi adepci siatkówki z Międzyrzecza. fot. Archiwum organizatorów
I Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki rozegrano w hali sportowo-widowiskowej. Wystartowało w nim ponad stu chłopców z 14 zespołów z woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni byli Adrian Tama, Konrad Nowak, Filip Oniszczuk, Jakub Sternik, Paweł Janasek i Karol Kaczmarek z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Orlik'' z SP 2 w Międzyrzeczu. Ich opiekunką jest Mirosława Szanda. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gubina (trener Ireneusz Szmit), trzecie zaś zawodnicy UKS ,,Trójka'' z SP 3 w Międzyrzeczu (trener Piotr Szanda).

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze, czyli młodzi adepci siatkówki z Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu - Artur Rosik, Łukasz Przybysz, Jakub Brużdziak, Łukasz Michałowicz, Damian Strychała, Adrian Podlasiak. Ich trenerem jest Łukasz Iwiński.
Drudzy byli siatkarze z Pyrzyc (trener Cezary Szlaski), trzecie miejsce zajęli natomiast zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu (trener
Mirosława Gemborowska). Zwycięzcy otrzymali puchary i akcesoria sportowe. - Pod koniec roku szkolnego zorganizujemy kolejny turniej - zapowiada Krzysztof Marzec, dyrektor gimnazjum nr 2.