MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbąszyń > Aż 15 naukowców tworzy książkę o mieście

(kurz)

Jakie możliwości rozwoju ma Zbąszyń? Jak można wykorzystać jego piękną przeszłość i znakomite położenie? O tym m.in. powie powstająca na poznańskiej uczelni praca.

- Jej tytuł to "Fizjografia w turystyce na przykładzie Zbąszynia". W tym zadaniu bierze udział 15 profesorów, którzy przygotowują krótkie materiały, do 15 stron maszynopisu, omawiające główny temat i ujmujące go z różnych stron - wyjaśnia prof. Zygmunt Młynarczyk, geomorfolog, prodziekan wydziału nauk geograficznych i geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Trzyma on całą sprawę w swoim ręku.

Jako rodowity zbąszynian wciągnął do tego zadania już w zeszłym roku liczne grono profesorskie oraz swoich doktorantów i studentów. Grupa ta przebywała w czasie wakacji przez kilkanaście dni na obozie nad jeziorem Błędno prowadząc badania i dyskusje. Efektem ma być jesienią br. wspomniana książka pokazująca m. in. jakie są możliwości rozwojowe małego miasta z piękną przeszłością i znakomitym położeniem nad jeziorem i rzeką oraz jakie szanse otwierają się przed takim ośrodkiem.

Jedną z tych szans uparcie od pewnego czasu lansuje sam prof. Młynarczyk namawiając burmistrza i radnych do zainwestowania w tzw. wodną karuzelę narciarską na jeziorze. W Polsce działają tylko dwa takie urządzenia.

- Chciałbym zabrać moich studentów, którzy nad tym tematem pracują, a także radnych ze Zbąszynia i zawieźć w lipcu na trzy dni do Augustowa, gdzie podoba karuzela już działa - zapala się naukowiec. Liczy, że pokaz jej działania, a także rozmowa na miejscu uzmysłowi zbąszynianom jak trzeba do tej sprawy podejść.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska