Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zbąszynek. Szkoły i wiele instytucji utworzyły zespoły, by zaprezentować się przed publicznością podczas Wieczoru Kolęd i Pastorałek

Jan Mikuła
Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku
Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku Jan Mikuła
Także w gminie Zbąszynek rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. To już po raz piętnasty w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Zbąszynku. Jubileuszowy koncert (16 stycznia) poprowadziły Irena i Zuzanna Trypuckie, które wprowadziły publiczność w ten szczególny klimat kolęd i pastorałek.

Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, a także w wielu miejscach całego świata, grane i śpiewane są kolędy. Wieczór rozpoczął chórek złożony z pracowników Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, następnie wystąpiły seniorki z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor wraz z pracownicami OPS.

Co ważne, specjalnie na tę okazję szkoły i wiele instytucji działających na terenie gminy utworzyły zespoły, aby zaprezentować się przed publicznością. Na scenie występowali razem uczniowie, nauczyciele i rodzice prezentując bardzo skoczne pastorałki. Na koncercie prezentowały się zespoły, które już wielokrotnie się prezentowały, jak grupa wokalna ZUTW Akademia czy chórek pracowników Urzędu Miasta z Burmistrzem na czele oraz takie, co nieśmiało wchodziły na scenę – to pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku.

Z dziecięcego przeglądu przez te piętnaście lat ten wieczór przekształcił się w Rodzinny Wieczór Kolęd, następnie rozrastał się i ewoluował do dzisiejszej postaci czyli Wieczoru Kolęd i Pastorałek.

Koncert cieszy się też bardzo dużą popularnością, takich tłumów sala widowiskowa ZOK od dawna nie oglądała. Wszystkie miejsca zajęte, a stojący widzowie zapełnili przejścia do połowy sali i dzielnie trwali do końca koncertu. Po ogromnym aplauzie na zakończenie koncertu organizatorzy zapraszali na następny koncert w 2021 roku.

Trwa głosowanie...

Czy w Waszym domu śpiewa się kolędy?

O CZYM PISZEMY w tygodniku Dzień za Dniem

POLECAMY TAKŻE: Jedni śpiewają kolędy i obdarowują się prezentami, inni... okładają się po twarzach. W Peru odbyły się tradycyjne świąteczne walki na gołe pięści

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska