Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji możesz pomóc potrzebującym

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Caritas organizuje szereg charytatywnych akcji. Ty też możesz pomóc potrzebującym przed świętami.
Caritas organizuje szereg charytatywnych akcji. Ty też możesz pomóc potrzebującym przed świętami. Caritas
Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej organizuje szereg charytatywnych wielkopostnych akcji. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym.

Wielkanoc 2020: kiedy jest? Kiedy wypada Wielkanoc Prawosławna 2020?

Święta Wielkanocne to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Kiedyś Wielkanoc nazywana była Zmartwychwstaniem Pańskim, Wielką Niedzielą lub Niedzielą Wielkanocną i poprzedzana kilkudniowym postem. Później post przedłużono do 40 dni. Wielkanoc 2020 będziemy świętować 12 kwietnia. Natomiast Wielkanoc Prawosławna 2020 przypada na 19 kwietnia, czyli niedzielę tydzień później.

Wielkanoc 2020. Konkurs na kartkę wielkanocną

Caritas zaprasza wszystkie dzieci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do wzięcia udziału w konkursie na projekt kartki świątecznej. Później Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wysyła je do rozmaitych adresatów: darczyńców, podopiecznych, urzędów, instytucji, firm, przyjaciół Caritas i innych.

BRAK PRĄDU W LUBUSKIEM Brak prądu to może nam utrudnić codzienność, dlatego też warto wiedzieć wcześniej gdzie i kiedy nasz dostawca energii planuje przerwy w jej dostawie. Na taką "niedogodność" zawsze lepiej się przygotować.Enea Operator cyklicznie planuje przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy dokładnie w marcu 2020 roku nie będzie prądu.W komunikacie publikowanym przez Enea Operator znajdziemy dokładną listę miejsc, gdzie nie będzie prądu w naszym regionie.Uwaga! Pierwsze wyłączenia prądu w Lubuskiem zaplanowano już na pierwszy dzień miesiąca! Podajemy adresy i godziny. Sprawdź! Informacje znajdziecie na kolejnych slajdach>>>>Brak prądu - awariaPrzypominamy,  że istnieje numer alarmowy, pod którym uzyskamy wszelkie informacje dotyczące braku prądu w waszej okolicy. Zgłoszenia o awariach przyjmowane są przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia pod bezpłatnym numerem telefonu - 991.WIDEO: Co podrożeje w 2020 roku?

BRAK PRĄDU W LUBUSKIEM MARZEC 2020. Będą przerwy w dopływie ...

Podpisane prace w formacie A4 (Imię i nazwisko, data urodzenia autora oraz Parafialny Zespół Caritas/ Świetlica zgłaszające pracę, oraz kontakt) prosimy przekazać w terminie do 16 marca 2020 na adres:
Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
ul. Bema 32-34
65-170 Zielona Góra

Wielkanoc 2020. XVIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności

XVIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam” odbędzie się w dniach 20-21 marca (piątek i sobota), w sklepach na terenie całej diecezji. Jest to termin ogólnopolski, ustalony przez Caritas Polska.
Zainteresowane udziałem w zbiórce PZC i parafie prosimy o składanie deklaracji z zamówieniem materiałów oraz sklepów do 31 stycznia, w których Parafialny Zespół Caritas chce przeprowadzić zbiórkę: Biedronka, Netto, Lidl, Mila, Lewiatan, Kauflland i Dino
Sprawozdania ze zbiórki należy składać do diecezjalnego Caritas w terminie do 6 kwietnia.

Wielkanoc 2020. „Jałmużna Wielkopostna” - „Dar Juniora dla Seniora”

Akcja ta polega na składaniu ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek lub dowolnych domowych skarbonek, puszek itp. W naszej diecezji będzie dostępnych 3000 sztuk skarbonek wielkopostnych.
Skarbonki Caritas przekazane zostaną dla zainteresowanych Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.
Zgłoszenia: Sylwia Grzyb, [email protected] , tel. 600 990 394 – PZC
Dominika Łapucha, e-mail: [email protected], tel. 600 986 494 – SKC

Wielkanoc 2020. Wielkanocna Akcja Caritas

Caritas po raz kolejny rozpoczyna Wielkanocną Akcję Caritas, w ramach której będzie rozprowadzać świece. Podobnie jak w latach ubiegłych mają one kształt świecy ozdobnej na stół wielkanocny. W tym roku część ofiar z dystrybucji świec została przeznaczona na pomoc dzieciom w Rwandzie, którymi na co dzień opiekują się Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Aby dziecko w Rwandzie mogło podjąć naukę w szkole, musi mieć zakupiony mundurek szkolny. Stąd też diecezjalna caritas postanowiła, aby każda parafia dzięki dystrybucji świec wielkanocnych miała swój udział w przekazaniu ofiary na mundurek szkolny dla rwandyjskiego dziecka.
Świece będą do nabycia we wszystkich kościołach na terenie naszej diecezji oraz w księgarniach św. Antoniego od niedzieli 15 marca. Ofiara za świecę wynosi 15 zł.

Wideo: Lubuskie Wawrzyny 2019 rozdane

Trwa głosowanie...

Zamierzasz zaangażować się w charytatywne akcje Caritas?

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska