Zespół z Sochaczewa wyraźnie lepszy od Gorzovii

(rg)
Grająca dla Gorzovii Medbud Chinka Li Liu ponownie musiała uznać w niedzielę wyższość Natalii Partyki fot. Kazimierz Ligocki
W żeńskiej ekstraklasie gorzowianki ponownie przegrały do zera z sochaczewiankami.

SKTS BEST-CHEM SOCHACZEW - GORZOVIA MEDBUD GORZÓW WLKP. 3:0

Zhao Xia - Smętek 3:0 (11:6, 11:6, 11:4), Partyka - Li Liu 3:1 (16:14, 11:6, 11:13, 17:15), Szymańska - Balicka 3:1 (11:9, 11:3, 8:11, 11:5).

W dwóch mistrzowskich pojedynkach z SKTS Best-Chemem podopieczne trenera Ryszarda Kulczyckiego nie wygrały nawet jednego pojedynku. W odróżnieniu od pierwszego meczu na swoim stole, w niedzielę urwały rywalkom dwa sety.
Miejscowe dysponują bardziej wyrównanym składem. Każda z zawodniczek Best-Chemu prezentuje wyższe umiejętności od naszych, więc spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg.

Zarówno Marta Smętek, jak też Natalia Balicka nie miały wiele do powiedzenia w rywalizacji - odpowiednio - z Chinką Zhao Xia i Antoniną Szymańską. O indywidualny triumf dla Gorzovii Medbud mogła się pokusić tylko Chinka Li Liu, ale zgubiła ją chęć sportowego odwetu na Natalii Partyce. Wybrała ją sobie za rywalkę, licząc na udany rewanż za grudniową porażkę 0:3 i... wyrwała naszej olimpijce tylko jednego seta.