Zewiacy tryumfują w legnickiej hali!

Alicja Kucharska
Archiwum prywatne
Są na czwartym miejscu w tabeli

W meczu 20. kolejki o mistrzostwo drugiej ligi dolnośląskiej drużyna seniorów TS Zew Świebodzin odniosła 13 zwycięstwo w sezonie. Przeciwnikiem naszych ulubieńców była - tym razem na wyjeździe - drużyna UKS-u Euco Dziewiątka Legnica.

Jak donoszą bezpośredni obserwatorzy, od pierwszej minuty mecz był wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi bramkowej - ani Zew, który w opinii gospodarzy „ostrzy sobie jeszcze zęby na 3. miejsce..., ani też piłkarze UKS-u pragnący „...zrehabilitować się przed własną publicznością i powalczyć o jak najlepszy wynik z tą bardzo groźną drużyną”. Wbrew tym zapewnieniom kibice zgromadzeni w hali sportowej ZSTiO przy ul. Złotoryjskiej zobaczyli wyrównaną walkę o zwycięstwo. Po 30 minutach widowiska na tablicy wyników wyświetlał się remis 12:12.

Po przerwie, zespoły przystąpiły do decydującej rozgrywki, ale to właśnie Zewiakom udało się wejść lepiej w drugą połowę i w 40 minucie prowadzić czterema bramkami, 18:14. Później Zew powiększał przewagę, a rywale nie potrafili jej zminimalizować. W 51 minucie Zew odskoczył na 6 bramek , 23:17, i nie oddał już prowadzenia do końca meczu, zapewniając sobie zasłużenie wygraną z Legnicą. W sobotę Zew podejmie u siebie Polonię Środa Wlkp. Początek o godz. 18.00.

II liga Dolnośląska - wyniki:
Kolejka 20. - sobota 9 kwietnia: UKS Lider Swarzędz - MKS Zagłębie II Lubin 32:31, KS Polonia Środa Wlkp. - Uniwersytet Zielonogórski 18:36, WKS Śląsk II Wrocław - SKF KPR Sparta Oborniki 29:21, SPR Bór Oborniki Śląskie - LKS OSiR Komprachcice 21:25, UKS Dziewiątka Legnica - TS Zew Świebodzin 21:27, MKS Żagiew Dzierżoniów - WKS Grunwald Poznań 18:24