Zielona energia dobrze ubezpieczona

Materiał informacyjny Concordia Polska Grupa Generali
Fotowoltaika jest najprostszym i najszybszym sposobem na samodzielną produkcję energii. Dynamiczny rozwój rynku instalacji fotowoltaicznych oraz obecny poziom dopłat zachęciły wielu Polaków do montażu takich paneli. Zakup sprzętu to poważna inwestycja, dlatego instalację warto objąć ochroną przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi, jak gwałtowne zjawiska pogodowe czy szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta.

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie coraz więcej osób chce zabezpieczyć swoją inwestycję w OZE poprzez jej ubezpieczenie. Wzięliśmy na siebie finansowe konsekwencje najgroźniejszych zjawisk atmosferycznych w postaci szkód materiałowych oraz straty w produkcji energii. To nasze świadome działanie, chcemy być partnerem naszych klientów w prowadzeniu ich gospodarstw domowych i rolnych. Concordia jest częścią Grupy Generali, która chce wspierać klientów w realizacji odpowiedzialnych postanowień na rzecz ochrony środowiska. Polacy coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii i coraz częściej są świadomi, że warto je ubezpieczyć – zauważa Sergiusz Lenhardt menedżer produktu w Concordii Polska Grupa Generali.

Gdy grad zniszczy instalację

„Concordia, z myślą o odnawialnych źródłach energii” działa w konkretnych, realnych sytuacjach, bo zakres ubezpieczenia uwzględnia doświadczenia zarówno posiadaczy instalacji odnawialnych źródeł energii, jak i ich instalatorów. Jeżeli grad uszkodzi instalację fotowoltaiczną, przez co część paneli będzie musiała zostać wymieniona, użytkownik instalacji poniesie nie tylko koszt naprawy instalacji i wymiany paneli, ale też zmuszony będzie do poboru energii z sieci. Efekt: mniejsze niż zakładane oszczędności na rachunkach za prąd.

Wówczas, dzięki ubezpieczeniu OZE w Concordii będzie mógł pokryć koszty naprawy i wymiany paneli a – jeżeli rozszerzył ochronę o ubezpieczenie straty w produkcji energii – to również może liczyć na świadczenie rekompensujące w całości lub w części obniżoną produkcję energii w trakcie naprawy instalacji.

Pochmurne lato to już nie problem

Właściciele instalacji OZE mogą w Concordii rozszerzyć ochronę o ryzyko straty w wyniku niższego poziomu produkcji niż zakładali. Rozszerzenie to poprawia pewność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Na czym polega? Jeśli po zakończeniu okresu ubezpieczenia okaże się, że instalacja wyprodukowała w trakcie danego roku mniej niż 75% zakładanej produkcji energii, klient otrzyma świadczenie, które zrekompensuje ten niedobór. Ubezpieczeniem objęta jest strata powstała w następstwie niezamierzonego błędu montażowego lub projektowego, awarii instalacji fotowoltaicznej lub spadku poziomu nasłonecznienia.

Wierzymy, że przejmując na siebie ryzyko m.in. mniejszej liczby dni słonecznych, możemy przekonać niezdecydowanych do inwestycji w odnawialne źródła energii. Robimy wszystko, aby inwestycja w instalację fotowoltaiczną była bezpieczna – zaznacza Sergiusz Lenhardt.

Finansowanie i ubezpieczenie w jednym miejscu

Zakup instalacji wiąże się ze sporym kosztem. Dla wielu inwestorów, rozwiązaniem może być kredyt. Rosnącą popularność instalacji fotowoltaicznych dostrzegają również banki, m.in. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku. Bank proponuje klientom kredyt, który jest uzupełnieniem możliwości finansowania np. programu dotacji „Mój prąd”. Za pośrednictwem banku można również wykupić ubezpieczenie.

Produkt „Concordia, z myślą o odnawialnych źródłach energii” dedykowany jest zarówno klientom indywidualnym, rolnikom, jak i przedsiębiorcom. Dlatego też ubezpieczenie instalacji OZE można wykupić samodzielnie lub przy okazji zawierania innych rodzajów ubezpieczeń w ramach produktów Concordia Mój Dom, Concordia Agro lub Concordia Firma.

https://concordiaubezpieczenia.pl/
https://concordiaubezpieczenia.pl/klient-indywidualny/rolnictwo/ubezpieczenie-oze/
https://www.facebook.com/ConcordiaUbezpieczenia
https://www.facebook.com/GBS.BANK
https://gbsbank.pl/

Dodaj ogłoszenie