MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. 9. Festiwal Literacki. Spotkania dla fanów literatury. Udane rozmowy z Marcinem Wrońskim

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim - 9. Festiwal Literacki w Zielonej GórzeFani twórczości Marcina Wrońskiego przynieśli ze sobą wiele egzemplarzy jego książek, aby dostać autografy.
Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim - 9. Festiwal Literacki w Zielonej GórzeFani twórczości Marcina Wrońskiego przynieśli ze sobą wiele egzemplarzy jego książek, aby dostać autografy. Eliza Gniewek-Juszczak
Marcin Wroński - autor cyklu książek o komisarzu Maciejewskim był gościem 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej. Co jeszcze w programie?

- To było jedno z najlepszych spotkań - oceniła prowadząca Agnieszka Sobiak. Na spotkaniu w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece im. Norwida nie zabrakło prawdziwych fanów twórczości pisarza z Lublina. Zadawano wiele pytań. A kilka osób przyniosło sporo egzemplarzy jego książek z prośbą o autografy.

- Jestem wzruszony, że Festiwal Literacki nosi imię poetki, która nie zdobyła Nobla, nie jest w kanonie lektur. Ale jest bardzo ważna dla waszego miasta. Zielona Góra chyba jak żadne inne miasto honoruje nie tak dawno zmarłą poetkę, która nie zrobiła rewolucji w literaturze, ale zrobiła nie jedną rewolucję tutaj na rzecz kultury, literatury i teatru. To mi się spodobało - pochwalił autor.

Była też okazja poznać tajniki pisarstwa: - Czasami szukanie najlepszej wersji powoduje, że odechciewa mi się pisać, ale za godzinę, czy następnego dnia, siadam i próbuję przełamać jakiś opór materii. - Staram się podczas pisania od razu sam się poprawiać, pisać prawie na czysto.

9. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej

21 listopada (czwartek), godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza - spotkanie z debiutującą poetką, autorką tomiku poetyckiego „Dopóki ptaki śpiewają”, Małgorzatą Chomont, byłą zielonogórzanką, aktywną członkinią Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Koperska, właścicielka i redaktorka wydawnictwa „Anagram”. Wielka pasja fotografowania Małgorzaty Chomont stała się inspiracją do tworzenia wierszy. Jej fotografie, które znalazły się w książce, będziemy można podziwiać na towarzyszącej spotkaniu wystawie.

W programie jeszcze m.in.:
26 listopada, godz. 18.00
Spotkanie autorskie z zielonogórską poetką Elżbietą Wancław - Chłopik oraz promocja jej tomiku poetyckiego Gdzie są cienie. Prowadzenie: Sandra Stempniewska.

1 grudnia, godz. 17.00
Wieczór poezji Anny Tokarskiej w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Wiersze poetki czytać będzie aktorka Romana Filipowska. Gospodarz Salonu: Andrzej Buck. Podczas wieczoru odbędzie się prezentacja wznowionego tomu wierszy Anny Tokarskiej.

5 grudnia, godz. 18.00
Benefis Alfreda Siateckiego. Będzie to jubileusz 50-lecia pracy twórczej prozaika, publicysty, reportażysty, autora słuchowisk, dziennikarza, redaktora.

12 grudnia, godz. 18.00
Spotkanie z Małgorzatą Rejmer - pisarką, reportażystką. W 2019 roku jej powieść "Błoto słodsze niż miód" została wyróżniona Paszportem Polityki w kategorii Literatura oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Prowadzenie Andrzej Buck.

ZOBACZ TEŻ:
9. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów w Zielonej Górze

POLECAMY:
Zielona Góra. Zaproszenie na Krakowski Salon Poezji poświęcony Annie Tokarskiej oraz do wzięcia udziału w konkursie poetyckim na utwory inspirowane postacią poetki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska