Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA: Czy przez tunel można przejechać rowerem? [ZDJĘCIA, WIDEO]

kali
Podziemny tunel na dworcu PKP w Zielonej Góry
Podziemny tunel na dworcu PKP w Zielonej Góry Leszek Kalinowski
Przedłużony o 36 metrów tunel pod torami kolejowymi służy już od lutego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry. Chętnie z niego korzystają. Ale też mają wiele pytań np. o to, czy można przejechać przez niego rowerem. Choć na razie od ulicy Dworcowej pochylnia nie jest jeszcze gotowa i rower trzeba sprowadzić. A dalej?

- Ucieszyłam się w lutym, że wreszcie skróciła się droga między przychodnią a starym miastem, gdzie mieszkam - mówi pani Aldona Nowak. - Jeszcze bardziej ucieszył mnie fakt, że przez podziemny tunel będą mogła przejechać rowerem. Tymczasem dostałam mandat. Dlaczego? Zupełnie tego nie rozumiem.

Robert Górski, szef stowarzyszenie Rowerem do przodu, uważa, że w tunelu należy zachować ostrożność, bo oprócz rowerzystów są jeszcze piesi, często z walizkami.

Mandaty?
Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji sprawdziła: Mandatów za przejazd rowerem w tunelu funkcjonariusze nie wystawili. Przyznaje też, że przepisy nie zakazują jazdy rowerem w takim miejscu. Jest to ciąg pieszo-rowerowy z pochylniami. Na razie otwarta jest jedna pochylnia, druga powstaje.

Centrum Przesiadkowe w Zielonej Górze jest już praktycznie gotowe. Na nowym obiekcie pojawił się już napis oraz znak MZK. To tu niebawem nie tylko kupimy bilety, ale przede wszystkim przesiądziemy się do autobusów miejskich czy z autobusów do pociągów. CZYTAJ DALEJ>>> CO SIĘ STAŁO ZE STARĄ ZAJEZDNIĄ;nfWIDEO: Na budowie Centrum Przesiadkowego - sierpień 2018

ZIELONA GÓRA: Centrum Przesiadkowe wygląda świetnie. Kiedy ...

Przypomnijmy, że tunel został wydłużony o 36 metrów. Nowo wybudowana pochylnia pieszo-rowerowa ma 34 metry długości. Okładzinę ścian i posadzkę wykonano z płyt granitowych. Natomiast nawierzchnię pochylni wykonano z żywicy. Druga pochylnia ma być gotowa do końca czerwca. Jak mówi spotkany na dworcu Kazimierz Łatwiński, który jako radny od lat zabiegał o przedłużenie tunelu, powodem opóźnienia budowy pochylni była konieczność zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Dziś jest zadowolony z przeprowadzanych wokół dworca inwestycji.

Tunel przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych poprzez wybudowaną windę od strony ul. Towarowej oraz przystosowany dla osób niewidomych poprzez nakładki Breila na poręczach wraz z pasami niezaprowadzającymi na posadzce.

Most w Tykocinie nad rzeką Narwią

Czy tak będzie wyglądał wyremontowany most w Cigacicach? Spr...

TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NOWY MOST W CIGACICACH?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska