Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Czytelnik uskarża się na to, jak wygląda obecnie dworzec PKS w mieście. Mieszkaniec: to co zobaczyłem - to dramat!

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Kolejni Czytelnicy uskarżają się na stan dworca PKS w Zielonej Górze. Co zmieniło się tu w ostatnim czasie? A co jeszcze się zmieni?
Kolejni Czytelnicy uskarżają się na stan dworca PKS w Zielonej Górze. Co zmieniło się tu w ostatnim czasie? A co jeszcze się zmieni? Zdjęcie Czytelnika
- Dawno nie byłem na dworcu PKS w Zielonej Górze - pisze nasz Czytelnik. - To, co zobaczyłem - to dramat - dodaje. I mówi, że szokiem było dla niego pomniejszenie poczekali. Ale i to, co dzieje się w środku.

- Miałem ostatnio przyjemność podróżować PKS Zielona Góra z Sulechowa do Krosna Odrzańskiego, z przesiadką w Zielonej Górze - zaczął wiadomość do naszej redakcji Czytelnik. - Z racji tego, że było zimno, postanowiłem poczekać w poczekalni. Dawno nie byłem na tym dworcu. To, co zobaczyłem, to dramat.

"Poczekalnia wielkości pokoju"

Szokiem dla mieszkańca było pomniejszenie poczekalni, jak mówi, do "wielkości pokoju". - W środku jest zaledwie osiem miejsc siedzących - pisze dalej Czytelnik. - Z czego siedem była zajęta przez osoby bezdomne.

Mieszkaniec opisuje szereg problemów, z którymi zetknął się na miejscu. Zapach w środku Czytelnika też nie zachwycił. A osoby bezdomne miały wypowiadać przekleństwa, spożywać alkohol.

- Starsi ludzie, którzy podróżowali, porozchodzili się po katach mikropoczekalni - pisze Czytelnik. Pasażerowie stali, bo siedzenia były zajęte. Czytelnik dodaje, że mimo monitoringu, reakcji nie było. Jak mówi, zdecydował się na wiadomość do naszej redakcji, by władze PKS-u zareagowały na tę sytuację i by pasażerowie, którzy na co dzień korzystają z transportu, nie musieli opierać się o ściany, tylko mogli poczekać na autobus w komfortowych warunkach.

Staramy się na bieżąco opisywać sprawę dworca PKS w Zielonej Górze.

Sukcesywnie przeprowadzamy prace

- Staramy się na miarę naszych możliwości dworzec PKS powoli odnawiać - mówił nam ostatnio Piotr Pasterniak, prezes zarządu spółki PKS Zielona Góra. – Oczywiście on wymaga kompletnego remontu, który myślę, że niedługo nastąpi. Na razie, póki co, staramy się pewne rzeczy usprawniać. Poprzez chociażby malowanie, wymianę ławek, koszów na śmieci, malowanie barierek.

Piotr Pasterniak przyznał, że na dworcu jest duży problem z osobami bezdomnymi. – Mimo naszych próśb, interwencji, wzywania służb porządkowych, oni lubią tam przebywać. A ta obecność jest bardzo uciążliwa dla pasażerów – wyjaśniał nam prezes zielonogórskiego PKS-u. – Ponieważ często ich zachowania są nieeleganckie i zdarza się, że niehigieniczne. Z drugiej strony przecież ci mieszkańcy też mają swoje prawa. Ale staramy się tak zagospodarować przestrzeń wspólną dworca, żeby ona była przede wszystkim dla podróżnych. By dworzec nie był rodzajem noclegowni.

By podróżni nie byli narażeni na niemiłe sytuacje

Jeszcze w styczniu tego roku tłumaczono nam, że ścianka działowa, która się na dworcu pojawiła, to wstęp do dalszych działań remontowych. A pracownicy PKS-u starają się zaprowadzić ład i porządek, by podróżni nie byli narażeni na niemiłe sytuacje.

Teraz Piotr Pasterniak przyznaje, że na bieżąco na dworcu i w jego okolicach się coś zmienia. Wymieniono drzwi, szlaban. W planach jest malowanie wnętrz. Każdego miesiąca coś się zmienia. Prace regularnie i sukcesywnie postępują. Ściankę postawiono, ponieważ nie da się dworca wyłączyć w całości ruchu. Pasażerowie muszą gdzieś kupować bilety. A przestrzeń wydzielono, by przy pracach nie leciał chociażby kurz na osoby czekające na autobus.

Kiedy zaś mógłby ruszyć większy remont dworca? Prezes zielonogórskiego PKS-u chciałby, by ten zaczął się jeszcze w tym roku.

POLECAMY

BRAK PRĄDU W LUBUSKIEM Brak prądu to może nam utrudnić codzienność, dlatego też warto wiedzieć wcześniej gdzie i kiedy nasz dostawca energii planuje przerwy w jej dostawie. Na taką "niedogodność" zawsze lepiej się przygotować.Enea Operator cyklicznie planuje przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy dokładnie w marcu 2020 roku nie będzie prądu.W komunikacie publikowanym przez Enea Operator znajdziemy dokładną listę miejsc, gdzie nie będzie prądu w naszym regionie.Uwaga! Pierwsze wyłączenia prądu w Lubuskiem zaplanowano już na pierwszy dzień miesiąca! Podajemy adresy i godziny. Sprawdź! Informacje znajdziecie na kolejnych slajdach>>>>Brak prądu - awariaPrzypominamy,  że istnieje numer alarmowy, pod którym uzyskamy wszelkie informacje dotyczące braku prądu w waszej okolicy. Zgłoszenia o awariach przyjmowane są przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia pod bezpłatnym numerem telefonu - 991.WIDEO: Co podrożeje w 2020 roku?

BRAK PRĄDU W LUBUSKIEM MARZEC 2020. Będą przerwy w dopływie ...

Koronawirus w Zielonej Górze. Nastroje mieszkańców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska