Zamknij

Strona Kobiet

Zielona Góra. Deptak po brzegi wypełniony maturzystami. Zatańczyli poloneza na studniówce pod chmurką. Poszukaj się na zdjęciach! [ZDJĘCIA]

We wtorek, 5 lutego, w samo południe mnóstwo maturzystów ruszyło w tany. To właśnie na zielonogórskim deptaku odbyła się już trzecia studniówka pod chmurką.

Natalia Dyjas

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/105] Następne

We wtorek, 5 lutego, w samo południe mnóstwo maturzystów ruszyło w tany. To właśnie na zielonogórskim deptaku odbyła się już trzecia studniówka pod chmurką. Oby odtańczenie poloneza przyniosło zielonogórskim uczniom mnóstwo szczęścia na maturze!

Polonez na deptaku:


- Trzeci raz tańczymy poloneza w takiej formule - mówi Agnieszka Siembida, nauczycielka w zielonogórskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Ekonomik”. – Natomiast już blisko dekadę trwają takie przedsięwzięcia na zielonogórskim deptaku. Początkowo były to zmagania o charakterze konkursu. A od paru lat wyszliśmy z inicjatywą, by jednoczyć młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych we wspólnym tańcu. Bez żadnego zawodniczenia, tylko w radości.

Na zielonogórskim deptaku poloneza odtańczyli maturzyści z wielu szkół. M.in. ze wspomnianego Ekonomika, I LO, III, IV czy V Liceum Ogólnokształcącego. Ale to właśnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zielonej Górze było już kolejny raz jego organizatorem. Tradycji stało się zadość i wspólny taniec setek młodych mieszkańców rozpoczęła hasłem Wioleta Haręźlak z departamentu edukacji i spraw społecznych.

- Poloneza czas zacząć! – zakrzyknęła z uśmiechem do zebranych uczniów zielonogórskich szkół.

- Ten polonez na pewno pomoże nam w maturze! – śmieją się uczniowie Ekonomika: Maciek, Bartek, Damian i Gracjan. - Świetnie odtańczony, to od razu 15 proc. więcej na egzaminach.

Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki za naszych maturzystów. Oby na egzaminie dojrzałości poszło im jak najlepiej!

ZOBACZ TEŻ: Tak bawiliśmy się na studniówce pod chmurką rok temu!;nf

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy