Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w zielonogórskim szpitalu. Bezpłatne badania w ramach profilaktyki nowotworów głowy i szyi

red.
Szpital w Zielonej Górze
Szpital w Zielonej Górze Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
10-12 maja odbędzie się szósta edycja ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Szpital zielonogórski zaprasza wszystkich do odwiedzin. Będzie można się zbadać i zwiedzić placówkę. - Pokażemy i pochwalimy się, co na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zrealizować dzięki unijnym środkom. A także, co właśnie jest realizowane. Będzie więc okazja do odwiedzenia budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, nowoczesnego laboratorium, zakładu patomorfologii, czy poznania historii jedynego w swoim rodzaju lądowiska na dachu głównego budynku - informują organizatorzy.

Szpital w Zielonej Górze: darmowe badania

W tym roku Dni Otwarte Funduszy Europejskich zbiegają się z 15-leciem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Już po raz szósty placówki i instytucje w całym kraju otwierają drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Wszyscy zainteresowani akcją będą więc mogli zobaczyć, dotknąć i poznać własnie realizowane oraz zakończone już projekty.

Czytaj również: Zespół lekarzy z Zielonej Góry pomógł pacjentce z Poznania. Kobieta przeszła trudną, wielonarządową operację

W tegorocznej akcji udział bierze również szpital w Zielonej Górze. Na co mogą liczyć pacjenci 10-12 maja? Oto szczegółowy harmonogram Dni Otwartych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Piątek 10 maj 2019 godz. 9.00 – 13.00

  • Fundusze Europejskie na profilaktykę nowotworów głowy i szyi

Przyjdź bez zapisu i skorzystaj z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki nowotworów głowy i szyi. W czasie Dnia Otwartego specjaliści odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Badania skierowane są do osób w wieku 40-65 lat , znajdujących się w grupie ryzyka, czyli będących wieloletnimi palaczami, nadużywającymi alkoholu, mających podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Kto powinien się zgłosić na badania? Osoby, u których przez 3 tygodnie występował przynajmniej jeden z poniższych objawów:

  • pieczenie języka,
  • niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
  • ból gardła,
  • przewlekła chrypka,
  • guz na szyi,
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
  • ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem

Badania będą się odbywać w poradni laryngologicznej – Budynek E, Parter

Sobota 11 maja 2019

  • Fundusze Europejskie zmieniają Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

- godz. 10.00-12.00 – spotykamy się pod SOR

Pracownicy szpitala opowiedzą o inwestycjach współfinansowanych z Unii Europejskiej - między innymi o doposażeniu oddziału ratunkowego i budowie lądowiska dla helikopterów, które znajduje się ponad budynkiem szpitala. Będzie to okazja do poznania historii powstania tego nietypowego lądowiska, a także zrozumienia jak ono funkcjonuje dlaczego jest tak ważne zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego.

- godz. 11.00-14.00 – zwiedzamy laboratorium

- Zapraszamy do odwiedzenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (czyli laboratorium), który na co dzień nie jest dostępny dla osób z zewnątrz. Chętnym pokażemy nie tylko wysokiej klasy wyposażenie, ale również opowiemy, jak wygląda praca w laboratorium oraz jak - dzięki środkom unijnym - poprawił się komfort ich pracy i jakość wykonywanych świadczeń - informują organizatorzy.

Zbiórka przy wejściu do Budynku C1, wg podziału na poszczególne grupy: od godz. 11:00 do 11:45 I grupa, od 11:45 do 12:30 - II grupa, od 12:30 do 13:15 - III grupa od 13:15 do 14:00 - IV grupa

- godz. 10.00 – 12.15 – zwiedzamy Zakład Patomorfologii

Podobnie, jak laboratorium, również Zakład Patomorfologii należy do miejsc raczej nie odwiedzanych przez osoby z zewnątrz. Tym razem wyjątkowo otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych. - Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wysoko wykwalifikowany personel Zakładu nie tylko pracuje na nowoczesnej aparaturze, ale również na co dzień współpracuje z doświadczonymi diagnostami w dziedzinie patomorfologii w różnych ośrodków medycznych w Polsce oraz prowadzi badania naukowe we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Ponadto,Zakład Patomorfologii jako jedyny w województwie lubuskim posiada możliwość kształcenie specjalizacyjnego.

W przypadku dużej ilości chętnych, zwiedzanie zakładu odbędzie się w kilku grupach: od 10:00 do 10:45 - I grupa, od 10:45 do 11:30 - II grupa, od 11:30 do 12:15 - III grupa.

Zbiórka przed Budynkiem „O”, wejście od ul. Zyty.

Niedziela 12 maja 2019

- godz.10.00 – 12.00 – zobacz z bliska budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

  • Fundusze Europejskie zmieniają Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – nowoczesnego pediatrycznego szpitala realizującego leczenie ogólnopediatryczne i specjalistyczne to obecnie największa inwestycja w lubuskiej służbie zdrowia. Warta ponad 112 mln zł, ma w przyszłości zapewnić lubuskim matkom i ich pociechom opiekę na najwyższym poziomie. Co ważne – to właśnie w tym szpitalu mają być pierwsze w Lubuskiem oddziały – onkologii oraz intensywnej terapii dla dzieci.

Prace przy budowie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze idą sprawnie. To jedna z tych inwestycji, które cieszy się zainteresowaniem mieszkańców całego województwa. Koszt budowy to około 112 mln złotych. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem budynek zostanie ukończony w październiku 2020 roku. Na jakim etapie są prace? Jak będzie wyposażony obiekt?  Kiedy placówka zacznie przyjmować pacjentów? Zobaczcie!Pierwsi pacjenci nowej placówki powinni pojawić się już na początku 2021 roku. Tego typu obiekt jest potrzebny w naszym regionie i, kto wie, być może za jakiś czas stanie się również istotnym punktem wśród placówek zdrowotnych na mapie Polski.  W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka znajdą się: ---> oddział pediatrii ogólnej z wydzielonymi łóżkami na potrzeby endokrynologii, hematologii i nefrologii dziecięcej, a także wydzielony odcinek izolacyjno-zakaźny (52 łóżka, w tym 46 pediatrycznych i 6 izolacyjno-zakaźnych, oddział chirurgii i urologii dziecięcej z łóżkami przeznaczonymi też na potrzeby chirurgii noworodka i traumatologii (30 łóżek), ---> oddział onkologii dziecięcej (12 łóżek); ---> oddział położnictwa z traktem porodowym i salą cięć cesarskich (23 łóżka dla matek, 23 łóżeczka dla noworodków, 2 sale do cięć cesarskich); ---> oddział neonatologiczny, przeznaczony także dla potrzeb patologii noworodka (15 łóżeczek intensywnej terapii noworodka, 12 stanowisk OIOM); ---> oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci (6 łóżek).POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Mars, jak nigdy na wyciągnięcie ręki. Kiedy kolonizacja?Flaris Lar 1. Pierwszy na świecie polski biznesowo-rodzinny odrzutowiec na testach w Babimoście

ZIELONA GÓRA. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka rośnie w oczac...

Budowa ruszyła zaledwie jesienią ub. roku, a już widać trzecią kondygnację budynku. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci już w 2021 roku.

Zapraszamy na budowę i ocenę postępów prac z bliska. Zbiórka przy wejściu od ul. Waryńskiego.

WIDEO: Zielona Góra. Przekazanie darowizny na potrzeby Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej szpitala przez firmę expondo Polska sp. z o.o. sp. k.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska