MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra: Dzieci z rodzicami dostali paszport i podróżowali śladem Arkadego Fiedlera [ZDJĘCIA]

kali
Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze
Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze Archiwum SP-18 w Zielonej Górze
Paszport podróżnika otrzymali ci, którzy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 18 przy ul. Francuskiej 10 w Zielonej Górze. Dzięki niemu mogli przeżyć wielka przygodę, wędrując śladami patrona placówki Arkadego Fiedlera.

Podróż po różnych kontynentach i krajach, rozwiązywanie zagadek i wielu zadań związane było z Dniem Otwartym Szkoły. Każde atrakcyjne miejsce, które odwiedziły dzieci, wiązało się z otrzymaniem naklejki. Mali podróżnicy układali je w symboliczny obrazek. Ten upoważniał ich do zdobycia nagrody.

Uczestnicy imprezy zainteresowani byli m.in. doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi, zabawami z robotami, matematycznymi łamigłówkami. Przy okazji można było sprawdzić się w udzielaniu pierwszej pomocy, rozwiązywaniu polonistycznych zagadek, układaniu puzzli. Koło kulinarne, działające w SP-18 zapraszało do skosztowania tradycyjnych potraw z różnych krajów. W programie nie zabrakło też konkurencji sportowych i wielu innych atrakcji.

Projekt edukacyjny - Poznać Maroko i oswoić nieznane. Uczniowie I LO w Zielonej Górze wraz z nauczycielami zwiedzili Maroko, uczestniczyli w zajęciach w szkole w Marrakeszu, poznali zwyczaje, kulturę i zabytki tego afrykańskiego kraju.

Młodzież z I LO w Zielonej Górze uczyła się w Marrakeszu. Co...

Warto dodać, że od przyszłego roku szkolnego SP-18 będzie realizować projekt edukacyjny, polegający m.in. na nowoczesnym wyposażeniu pracowni, szkoleniu nauczycieli dotyczącym nowoczesnych metod nauczania. Szkoła bowiem wygrała w ministerstwie konkurs na milion złotych. Projekt realizować będą tylko dwie placówki w województwie lubuskim. Oprócz SP-18 będzie to szkoła w Żarach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska