MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Edukacja seksualna to pedofilia? Po ulicach miasta krąży baner łączący obie sprawy

Maciej Dobrowolski
Auto z kontrowersyjnym banerem, które krążyło po Zielonej Górze.
Auto z kontrowersyjnym banerem, które krążyło po Zielonej Górze. Instytut Równości
W ostatnich dniach w Zielonej Górze można było dostrzec baner sugerujący, że edukacja seksualna łączy się z pedofilią. Był umieszczony na samochodzie, który krążył ulicami miasta. Jednocześnie znalazły się tam napisy "Stop pedofilii", "Czego lobby LGBT chce uczyć w szkołach? 4 latki: Masturbacja". Przedstawiciele Instytutu Równości są zdania, że może to być związane z organizowanym przez nich 1 czerwca Marszem Równości.

- Podobnie było przed I Marszem Równości. Wtedy po Zielonej Górze krążył podobny baner - twierdzi Kacper Kubiak, organizator manifestacji. I faktycznie, w październiku 2018 roku, zielonogórzanie mogli zobaczyć samochód ciągnący na przyczepie wielką planszę z hasłem: Stop pedofilii. Pedofilia występuje do 20 razy częściej wśród homoseksualistów”.

Taki baner od poniedziałku (15 października) pojawił się w Zielonej Górze.

Homofobiczny baner na ulicach Zielonej Góry. To atak na orga...

Teraz w Zielonej Górze można dostrzec pojazd z banerem sugerujący, że edukacja seksualna łączy się z pedofilią. Jak twierdzą świadkowie, z jego głośników mają również dobywać się hasła krytykujące osoby homoseksualne.

- Tym razem za cel została wzięta edukacja seksualna w szkołach realizowana na podstawie wskazań WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Organizatorzy takich akcji wykorzystują lukę w prawie. To bardzo szkodliwe, na siłę próbuje się wywołać w społeczeństwie negatywne skojarzenia. Powinniśmy walczyć z taką mową nienawiści - uważa Kubiak.

Z tego powodu przedstawiciele Instytutu Równości zaapelowali na swoim profilu na Facebooku o pomoc do miejskich radnych, prezydenta Janusza Kubickiego oraz marszałek Elżbiety Anny Polak.

Ale kontrowersje wokół spraw światopoglądowych narastały w Zielonej Górze już od pewnego czasu. Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta publicznie skrytykował ustaloną na Dzień Dziecka datę marszu, nazywając ją prowokacją. Dodał także, że zjawisko pedofilii częściej występuje wśród osób homoseksualnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piotr Barczak: Musimy chronić dzieci przed nadmiernym epatowaniem seksualnością

- To nie jest mój wymysł, taka teza jest poparta badaniami naukowymi. Mogę wysłać zainteresowanym ich wyniki. Wśród osób homoseksualnych pedofilia występuje od 10 do 20 razy częściej. Społeczeństwo powinno o tym wiedzieć, ale niektóre media nie chcą ujawniać takich danych. To nie jest problem tylko w Polsce. Musimy chronić dzieci przed nadmierną seksualizacją - uważa Piotr Barczak.

Stanowczo nie zgadza się z nim Mateusz Krobski, prezes stowarzyszenia Instytut Równości i jeden z organizatorów marszu. - Pan radny oparł swoje poglądy na badaniach jednego człowieka, który został już powszechnie zdyskredytowany. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne już w 1983 roku usunęło go ze swojego grona z powodu naruszenia kodeksu etycznego. Seksuolodzy na całym świecie potwierdzają, że homoseksualizm jest zjawiskiem naturalnym, jest cechą wrodzoną człowieka - tłumaczył nam Krobski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mateusz Krobski, organizator marszu równości w Zielonej Górze, odpiera zarzuty radnego Piotra Barczaka

Sprawa Marszu Równości została także poruszona na wtorkowej sesji rady miasta. - Apeluję do organizatorów tej inicjatywy, aby podczas marszu nie obrażano osób wierzących w Pana Boga, tych którzy chcą żyć zgodnie z zasadami prawa naturalnego. Szanujmy siebie nawzajem - podkreśla radny Marek Budniak z PiS. I jednocześnie zaznacza, że nie widział jeszcze krążącego po Zielonej Górze pojazdu z banerem.

Auto z kontrowersyjnym banerem, które krążyło po Zielonej Górze.

ZIELONA GÓRA. Edukacja seksualna to pedofilia? Po ulicach mi...

Co sądzicie na temat tej sprawy? Czy Zieloną Górę czeka wojna światopoglądowa?

Zobacz też: Homofobiczny baner na ulicach Zielonej Góry w październiku 2018 r. FILM CZYTELNIKA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska