MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Głosowanie na kąpielisko w Ochli. Do wyboru plaża nudystów!

Maciej Dobrowolski
To mieszkańcy Zielonej Góry wybiorą ostateczną koncepcję kąpieliska w Ochli
To mieszkańcy Zielonej Góry wybiorą ostateczną koncepcję kąpieliska w Ochli Urząd miasta
W piątek, 19 czerwca, rusza głosowanie, w którym zielonogórzanie będą mogli wybrać, jak dokładnie będzie wyglądało zmodernizowane kąpielisko w Ochli. Do wyboru mamy wiele elementów, zjeżdżalnie, altankę wodną, ale też plażę nudystów!

Cztery koncepcje kąpieliska w Ochli

O potrzebie modernizacji kąpieliska w Ochli mówiło się już od dawna. Obecny obiekt nie przetrwał próby czasu i nie da się ukryć, że potrzebuje gruntownego remontu. Na szczęście w budżecie miasta znalazło się 30 mln zł, które mają zostać wykorzystane na ten cel. Do magistratu wpłynęły cztery koncepcje zagospodarowania tego terenu przygotowane przez zielonogórskie biura architektoniczne.

W wyłonienie finalnej wersji zaangażowało się trzech radnych z klubu Zielona Razem: Andrzej Bocheński, Grzegorz Hryniewicz i Paweł Wysocki. Radni koordynują konsultacje społeczne z mieszkańcami. Te odbywają się w dwóch etapach.

- Na początku mieszkańcy głosowali na elementy, które miałyby się pojawić na kąpielisku w Ochli – tłumaczy Paweł Wysocki. – Dopiero na podstawie tych wskazań projektanci przygotowali swoje koncepcje. Znalazły się tam różne rzeczy, od zjeżdżalni poprzez wodne place zabaw, campingi czy też miejsca na ognisko – wylicza radny. I faktycznie oglądając poszczególne rozwiązania znajdziemy tam również m.in. altankę wodną, symulator surfingu, mini golf, restaurację, ale też plażę nudystów!

Mieszkańcy zdecydują o projekcie kąpieliska

O tym, jaki ostatecznie kształt przybierze zalew w Ochli zdecydują jednak sami zielonogórzanie w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych. Te ruszają 19 czerwca.

– W ramach kolejnego głosowania mieszkańcy będą mogli wybrać koncepcję, która im się najbardziej podoba, ale również głosować na inne pomysły, elementy, które powinny znaleźć się na terenie kąpieliska w Ochli - informuje Grzegorz Hryniewicz.

Jak tłumaczą nam radni, głos oddajemy na jeden projekt a potem także na sześć szczegółowych elementów inwestycji spośród 24 propozycji. Gdzie będzie można to zrobić? Są trzy opcje do wyboru:

  • Bezpośrednio przy wystawie ustawionej na deptaku, przy ratuszu, gdzie znajdą się karty do głosowania
  • Internetowo, poprzez specjalna stronę www.ochla2022.pl
  • Korespondencyjnie poprzez kupon zamieszczony w „Łączniku Zielonogórskim”, który można wysłać na adres redakcji.

Radni zachęcają mieszkańców do odwiedzania strony www.ochla2022.pl, która jest poświęcona inwestycji, bowiem można tam nie tylko zagłosować, ale także znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego przedsięwzięcia.

- Zapraszamy wszystkich do głosowania, bowiem to jest nasz wspólny projekt, nasza wspólna Ochla, nasz teren rekreacyjny – przekonuje Hryniewicz. W tym kontekście warto wspomnieć, że miasto planowało początkowo zorganizować festyn, na którym odbyłoby się głosowanie, ale z tego pomysłu ostatecznie zrezygnowano z powodu epidemii koronawirusa.

Prace budowlane już w 2021 roku?

Kiedy możemy spodziewać się modernizacji kąpieliska w Ochli? Radny Andrzej Bocheński wskazuje, że konkretne prace mogłyby się rozpocząć już w 2021 roku. - Wtedy planujemy wystartować z budową. Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł. Bardzo byśmy chcieli zmieścić się w tym budżecie – zaznacza Bocheński.

Prezydent Janusz Kubicki przyznaje, że podobają mu się rozwiązania przedstawione przez projektantów. - Chciałbym jednak, aby kąpielisko w Ochli zachowało rekreacyjny charakter, aby mieszkańcy mogli tam się wybrać np. po pracy – dodaje.

Głosowanie rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do 19 lipca.

Wideo: Mieszkańców przy ulicy Ludwika Zamenhofa w Zielonej Górze "atakuje"... lipa!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska