Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Kto otrzymał Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego? [ZDJĘCIA]

Marcin Ruszkiewicz
Podczas sesji sejmiku wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienia odebrali: przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 5 „Cietrzew” w Żarach oraz Wojskowego Koła Łowieckiego „Diana” w Sulechowie, a także członkowie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze: Krzysztof Drozdek, Alina Marciniak, Lidia Remblewska-Drozdek, Joanna Sobczyk.
Podczas sesji sejmiku wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienia odebrali: przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 5 „Cietrzew” w Żarach oraz Wojskowego Koła Łowieckiego „Diana” w Sulechowie, a także członkowie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze: Krzysztof Drozdek, Alina Marciniak, Lidia Remblewska-Drozdek, Joanna Sobczyk. Marcin Ruszkiewicz
W urzędzie marszałkowskim w poniedziałek, 11 lutego, odbyła się zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Podczas sesji wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Wyróżnienia odebrali: przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 5 „Cietrzew” w Żarach oraz Wojskowego Koła Łowieckiego „Diana” w Sulechowie, a także członkowie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze: Krzysztof Drozdek, Alina Marciniak, Lidia Remblewska-Drozdek, Joanna Sobczyk.

Żarskie koło łowieckie działa od 1953 r. Gospodaruje na trzech obwodach o łącznej powierzchni 18 533 ha. Łowiska są bogato wyposażone w urządzenia łowieckie, corocznie dokarmiana jest zwierzyna, a w celu odbudowy będących w regresie populacji koło zakupuje bażanty i kuropatwy. Koło podtrzymując tradycję św. Huberta – patrona myśliwych. W 1997 roku utworzono zespół muzyczny „Lubuskie Fanfary”. Cietrzew jest jednym z niewielu kół w Polsce, które posiada własny hejnał.

Wojskowe Koło Łowieckie „Diana” w Sulechowie działa od 1949 roku, podejmując różnorodną aktywność na rzecz społeczności lokalnej. M.in. od 2005 roku koło uczestniczy w gminnym projekcie „Otwarta zagroda” w Klępsku, podczas którego eksponowane są zasoby fauny lubuskiej oraz propaguje się kuchnię myśliwską.

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa jest zespołem folklorystycznym z wieloletnią historią, który został założony w 1953 roku w Nowej Soli, a od 1989 roku funkcjonuje przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Zespół promuje miasto, region lubuski i kraj biorąc udział w koncertach, eventach i międzynarodowych festiwalach folkloru w Polsce, wielu krajach Europy i świata, m.in. w Brazylii, Meksyku, Panamie, USA, Kanadzie, Tajwanie, Chinach.

Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym mieszkańcom regionu.

Wojewoda lubuski wręczył odznaczenia zasłużonym mieszkańcom ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska