Zielona Góra lepsza od Żar w koszykarskich derbach

Maciej Noskowicz
Tylko pierwsza połowa dostarczyła emocji w drugoligowych derbach Ziemi Lubuskiej. Koszykarze Aldemedu SKM-u Zastalu Zielona Góra pewnie pokonali BC Swiss Krono Żary 104:73.

Nic nie zapowiadało takiego pogromu gości. Po pierwszej kwarcie zielonogórzanie prowadzili tylko 25:22, a na przerwę obie drużyny schodziły przy zaledwie trzypunktowym prowadzeniu SKM-u. Po 30 minutach młodzi zielonogórzanie prowadzili różnicą siedmiu punktów i kibice w hali przy ul. Ameli w Zielonej Górze spodziewali się emocjonującej czwartej kwarty. Goście jednak, grając praktycznie siódemką pełnowartościowych zawodników, zupełnie opadli z sił i oddali inicjatywę gospodarzom. Ci wygrali ostatnią kwartę wysoko, bo aż 41:18, a cały mecz 104:73.

Dawid Mazur - trener SKM-u: Graliśmy skutecznie, a Żary były osłabione, więc tak się to musiało skończyć. Dłuższa ławkę mamy, więc możemy grać na dłuższej intensywności. Nie da rady grać bez długiej ławki. Cieszy mnie to, że zespól żyje ze sobą, cieszy się i koszykówka sprawia im przyjemność.

Tomasz Sobczak - trener BC Swiss Krono Żary: Brakuje kondycji, za krótka ławka, za mało rotacji. Ta piątka nie wytrzymuje do końca meczu. Mecz był ciekawy, ale tylko do pewnego momentu. Zielona Góra trafiała za trzy i trochę zabrakło nam tlenu i wynik nam uciekł.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani