Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Lista niebezpiecznych przejść dla pieszych. Czy coś się zmieni?

8 stycznia doszło do potrącenia pieszej na pasach przy ul. 1 Maja. Wiadomo już, że kierująca toyotą potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych. Ranna została zabrana do karetki i odwieziona do szpitala
8 stycznia doszło do potrącenia pieszej na pasach przy ul. 1 Maja. Wiadomo już, że kierująca toyotą potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych. Ranna została zabrana do karetki i odwieziona do szpitala fot. Emil Rau /poscigi.plNastępne
Zapytaliśmy naszych Czytelników, gdzie według nich znajdują się najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych. Odzew był ogromny. Okazuje się, że takich miejsc w Zielonej Górze jest kilka. Czy istnieje szansa, że coś się zmieni?

W mieście coraz częściej dochodzi do potrąceń na przejściach dla pieszych. Większość zdarzeń ma miejsce w godzinach wieczornych, kiedy na dworze jest już ciemno i widoczność jest ograniczona. Do jednego z takich wypadków doszło we wtorek na ul. 1 Maja o godzinie 18. Kierująca toyotą potrąciła pieszą na pasach. Ranna została zabrana do karetki i przewieziona do szpitala.

O wypadku pisaliśmy tutaj:
WYPADEK W ZIELONEJ GÓRZE. KOBIETA ZOSTAŁA POTRĄCONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Postanowiliśmy zapytać naszych Czytelników, gdzie według nich znajdują się najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych. Okazało się, że takich miejsc w Zielonej Górze jest sporo. Wybraliśmy te, które najczęściej się powtarzały.

Są to: pasy przy ul. Sulechowskiej na wysokości Dino, przejście bez sygnalizacji przy ul. Łużyckiej, oba przejścia na ul. Wyszyńskiego, na wysokości ul. Wiśniowej, koło wodociągów (niebezpieczne miejsce, przechodzę tam często i naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie ma tam świateł? - zgłosił nam Czytelnik), podejście do przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Mikołaja Reja - Wojska Polskiego ( według mieszkańców jest tam ciemno, nie widać zbliżających się pieszych od strony Pasażu Meteor), przejście Wrocławska-Chmielna, przejścia przy Trasie Aglomeracyjnej (Czytelnicy zgłaszają, że kierowcy jadą tam bardzo szybko, a przejścia znajdują się przy szkole podstawowej. W dodatku brakuje zatoczki autobusowej. Przydałoby się rondo przy Remie, żeby trochę wyhamować jazdę samochodów). Do niebezpiecznych miejsc zaliczyli również ulicę Ptasią, gdzie kierowcy parkują praktycznie w połowie pasów.

Wszystkie wyżej wymienione zgłoszenia wysłaliśmy do urzędu miasta. Zapytaliśmy również, czy w najbliższych latach są planowane jakieś zmiany w tych miejscach. Departament zarządzania drogami w większości przypadków zapewnił, że przeanalizuje ilość i przyczyny wypadków z udziałem pieszych oraz możliwości poprawy bezpieczeństwa.

W sondzie, którą przeprowadziliśmy, aż 81% osób odpowiedziało, że nie czują się bezpiecznie przechodząc przez pasy.

– Co do ulicy Sulechowskiej (dop. red.) opracowano nową koncepcję przejścia dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym – planowany termin w bieżącym roku. Z uwagi na lokalizację przejścia w rejonie skrzyżowania na ul. Wiśniowej, ewentualne wprowadzenie sygnalizacji świetlnej wymagałoby objęcie całego ww. skrzyżowania. Przejścia dla pieszych przy Trasie Aglomeracyjnej zrealizowane są poprzez wyspy oddzielające kierunki ruchu, wymuszającą zwolnienie pojazdów i dające możliwość zatrzymania pieszych przed wejściem na kolejne przejście. Z uwagi na niską częstotliwość kursów autobusów MZK na tym odcinku nie planuje się wykonania zatoki autobusowej. Nie planuje się budowy ronda na skrzyżowaniu ul. J. Dąbrowskiego oraz ul. Aglomeracyjnej. Departament Zarządzania Drogami potwierdza problem parkowania na ul. Ptasiej. W opracowaniu jest projekt stałej organizacji ruchu, który wymusi na kierowcach przestrzeganie przepisów. Z uwagi na nieodpowiednie w okresie zimowym warunki atmosferyczne, wdrożenie nowej organizacji ruchu zostanie zrealizowane po zatwierdzeniu projektu, na przełomie I i II kwartału 2020 roku – wymienia Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej.

ZOBACZ TEŻ:

Do potrącenia doszło w sobotę wieczorem, 4 stycznia, na rondzie PCK w Zielonej Górze.Do potrącenia doszło na ul. Zjednoczenia, za przejściem dla pieszych na rondzie PCK. Pijany mężczyzna z pasa zieleni wszedł prosto pod prawidłowo jadący samochód osobowy. Wtedy został potrącony. Kierowcy zatrzymali się, żeby mu pomóc. Na miejsce została wezwana zielonogórska drogówka. Jeden pas ruchu został zablokowany.Zobacz wideo: Jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadkówCzytaj także: Korytarz życia na drodze. Jak go utworzyć? Wystarczy przestrzegać kilku zasad!Zobacz wideo: Jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku?Wideo:Dzień Dobry TVN

Wypadek w Zielonej Górze. Pijany mężczyzny wszedł pod samoch...

Do dwóch potrąceń doszło w poniedziałek, 23 grudnia, na ul. Zamkowej i Batorego w Zielonej Górze. Kierujący bmw na ul. Zamkowej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście i go potrącił. Natomiast kierujący audi na dobrze oświetlonym przejściu na ul. Batorego potrącił przechodzącą osobę.Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Policja wyjaśnia, jak doszło do wypadków. Zobacz wideo: Jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadkówCzytaj także: Korytarz życia na drodze. Jak go utworzyć? Wystarczy przestrzegać kilku zasad!Zobacz wideo: Jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku?Wideo:Dzień Dobry TVN

Dwa poważne potrącenia w Zielonej Górze - na ul. Zamkowej i ...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska