Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra ma jezioro? Oczywiście, to magiczne miejsce. Jedni chcą tutaj zmian, inni przeciwnie. Uważają, że Glinianka jest okej

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Część mieszkańców uważa, że wystarczy uporządkować teren wokół tzw. Glinianki, część, że potrzebne są tu większe inwestycje
Część mieszkańców uważa, że wystarczy uporządkować teren wokół tzw. Glinianki, część, że potrzebne są tu większe inwestycje Leszek Kalinowski
Tzw. Glinianka cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców zachodniej części miasta. Jak mówią, to miejsce ma potencjał na prawdziwie rekreacyjne miejsce. I liczą, że i ono doczeka się rewitalizacji jak Wagmostaw czy Dolina Gęśnika.

Jezioro otoczone lasem, kaczki, ryby... i ścieżka dookoła. To właśnie Glinianka na osiedlu Cegielnia w Zielonej Górze. Jak oceniają je mieszkańcy? Tu zdania są podzielone.

Część mieszkańców uważa, że wystarczy uporządkować teren wokół tzw. Glinianki, część, że potrzebne są tu większe inwestycje

Zielona Góra ma jezioro? Oczywiście, to magiczne miejsce. Je...

Glinianka na osiedlu Cegielnia w Zielonej Górze

- Uważam, że to miejsce jest magiczne. Ma moc i jego walorem jest to, że jest takie dzikie. Nie chcę tu żadnych zmian, bo zrobi się z tego zwykły park – uważa Stefan Nowak.

- A ja mam inne zdanie na ten temat – mówi jego żona, Irena Nowak. – To miejsce jest zaniedbane. A szkoda, bo ma wielki potencjał. Gdyby tak uporządkować ścieżki, postawić ładne ławki, kosze na śmieci i choć parę lamp, byłoby piękniej, wygodniej, bezpieczniej.

Grażyna Kamińska – Wolak odkryła to miejsce dopiero niedawno, bo rzadko zagląda w te rejony Zielonej Góry.
- Przyznam, że jestem zachwycona. Nie chciałabym, by wiele się tu zmieniło. Ale na pewno uatrakcyjniłby to miejsce drewniany pomost z ławeczkami, oświetlony oryginalnymi lampami – podkreśla.

- Fajnie by było, tak jak jest na Wagmostawie, umieścić w środku fontannę – zauważa Iga Gabryś. A jej koleżanka dodaje: - Może jakaś budka z lodami i kawą, żeby posiedzieć pod parasolką, pogadać z przyjaciółką.

Glinianka na osiedlu Cegielnia. Może plac zabaw?

- Często przychodzę tu z dziećmi. Marzyłby mi się tu jakiś plac zabaw, taki łączek na, których mógłby on powstać, nie brakuje przy jeziorku. Oczywiście urządzenia musiałyby być drewniane, żeby ni psuć tego wspaniałego klimatu – mówi Julia Hryń.

- Różne były pomysły na to miejsce. Nawet chciano tu domki na skraju lasu budować. Widok z okien mieliby mieszkańcy wspaniały. Dobrze, że odstąpiono od tego – przypomina sobie Zenon Wilk. – Teren nie należy w całości do miasta, więc jest to pewna przeszkoda, by zainwestować tu tak mocno jak na Wagmostawie czy w Dolinie Gęśnika. Ale mam nadzieję, że i na to miejsce przyjdzie pora.

Wideo: Nad wodami w Zaborze

Nie chcesz nudzić się w domu?  Może więc warto wsiąść na rower i wyruszyć jedna z proponowanych przez nas tras. A przy okazji zobaczyć, jak zmieniły się parki, jak w słońcu wyglądają remontowane zabytki i poczuć wiatr we włosach. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem >>>

To są rowerowe hity - 10 propozycji wycieczek po Zielonej Gó...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska