Zielona Góra. Mieszkańcy będą protestować przeciwko nienawiści. To gest solidarności po wydarzeniach w Białymstoku

Aleksandra Pazda
Aleksandra Pazda
Zaktualizowano 
Protest mieszkańców Zielonej Góry pod nazwą ,,Zielona Góra wolna od nienawiści" odbędzie się już w najbliższą sobotę.
Protest mieszkańców Zielonej Góry pod nazwą ,,Zielona Góra wolna od nienawiści" odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wojciech Wojtkielewicz/ Kurier Poranny/ Gazeta Współczesna Polska Press
Wydarzeniami, które miały miejsce na I Marszu Równości w Białymstoku żyła cała Polska. Teraz w Zielonej Górze w geście solidarności z poszkodowanymi chcą zaprotestować przeciwko nienawiści.

W sobotę w Białymstoku przeszedł I Marsz Równości. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci - rzucali kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwali też obraźliwe słowa, a także nawoływali innych do agresji i nienawiści wobec osób idących w marszu. 

O tych wydarzeniach mówiło się nie tylko w całej Polsce, ale o aktach agresji i ksenofobii usłyszał już cały świat. Teraz mieszkańcy Zielonej Góry chcą wyrazić swoje niezadowolenie i zaprotestować przeciwko nienawiści.

- Ostatnie wydarzenia w Białymstoku, ale nie tylko te, także zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza, bandyckie napady na obcokrajowców, wywiezienie pracownika z Ukrainy do lasu bez udzielenia pomocy, wszechobecny hejt i brak wrażliwości na drugiego człowieka są powodem do tego abyśmy się spotkali tu w Zielonej Górze abyśmy wyrazili sprzeciw wobec agresji, przemocy, nienawiści i abyśmy pomyśleli co zrobić aby nasze Miasto było od nich wolne - tłumaczą organizatorzy.

Protest odbędzie się na placu przed filharmonią w najbliższą sobotę, 27 lipca o godz. 14:00.

PRZECZYTAJ TEŻ:
MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU. NA ULICACH TŁUMY KOLOROWYCH LUDZI I KIBICÓW, A W POWIETRZU TĘCZOWE FLAGI, GAZ I KAMIENIE
BIAŁYSTOK NA USTACH ŚWIATA. NIESTETY NIE MAMY POWODÓW DO DUMY

WIDEO: Sprawca pobicia 14-latka wśród 25 zatrzymanych po atakach na Marsz Równości w Białymstoku. Policja poszukuje kolejnych chuliganów

źródło: TVN24/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
lgbt to pedofile
2019-07-23T20:34:57 02:00, monte verde:

Organizatorzy organizują protest w Zielonej Górze. Ale kto to taki to nie wiadomo.

2019-07-24T12:57:14 02:00, patriotka:

Wiadomo, wiadomo - odpowiedż w programie Doroty Kani ;;Koniec systemu'', odc.139/1.

2019-07-24T20:29:04 02:00, Gość:

Dorota Kania Gazeta Polska i wszystko jasne

jasne a lgbt ja siekiera w ryja pozwu pozywaj sikiera w ryja

k
kpt
2019-07-24T12:48:26 02:00, Gość:

Czy "organizatorzy" mają jakieś nazwiska? Może to jakieś KODy, obywatele RP, "członki" SLD, peło albo inni lewacy? Wtedy ogólne wpisanie w tę informację mieszkańców Zielonej Góry jest manipulacją

w razie W do pedalozy NAPIERDALAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a co ... pododzial SŁYSZAL JAK PO ROSYJSKU gadali

l
lgbt free zone

pedaloza RAUS jasne pedofile lgbt

G
Gość
2019-07-23T23:17:50 02:00, Podatnik:

Dlaczego ta homopropaganda musi wędrować po całych centrach miast i zohydzać życie normalnym ludziom ? Dlaczego dzieci przypadkowo tam przechodzący muszą patrzeć na tych wynaturzonych ludzi ? Czy dzieci nie mają żadnych swoich praw,tylko muszą patrzeć na ociekających śliną np dwóch osobników tej samej płci.(robiących to publicznie ) Dlaczego pozwala się blokować główne ulice i utrudniać życie mieszkańcom. Jeżeli już to niech ta trupa homoobjazdowa wynajmie sobie i zapłaci np stadion i tam niech drą ryja nawet i trzy dni.Wtedy i koszty dla miasta mniejsze (Ilość Policji ) bo zamknie się stadion,dookoła zasieki i gitara jak by powiedział Ferdek.

2019-07-24T12:55:41 02:00, ona:

Obejrzyj program Doroty Kani ''Koniec systemu'', odc.139/1.

Dorota Kania Gazeta Polska i wszystko jasne

G
Gość
2019-07-23T20:34:57 02:00, monte verde:

Organizatorzy organizują protest w Zielonej Górze. Ale kto to taki to nie wiadomo.

2019-07-24T12:57:14 02:00, patriotka:

Wiadomo, wiadomo - odpowiedż w programie Doroty Kani ;;Koniec systemu'', odc.139/1.

Dorota Kania Gazeta Polska i wszystko jasne

G
Gość
2019-07-23T23:17:50 02:00, Podatnik:

Dlaczego ta homopropaganda musi wędrować po całych centrach miast i zohydzać życie normalnym ludziom ? Dlaczego dzieci przypadkowo tam przechodzący muszą patrzeć na tych wynaturzonych ludzi ? Czy dzieci nie mają żadnych swoich praw,tylko muszą patrzeć na ociekających śliną np dwóch osobników tej samej płci.(robiących to publicznie ) Dlaczego pozwala się blokować główne ulice i utrudniać życie mieszkańcom. Jeżeli już to niech ta trupa homoobjazdowa wynajmie sobie i zapłaci np stadion i tam niech drą ryja nawet i trzy dni.Wtedy i koszty dla miasta mniejsze (Ilość Policji ) bo zamknie się stadion,dookoła zasieki i gitara jak by powiedział Ferdek.

2019-07-24T12:55:41 02:00, ona:

Obejrzyj program Doroty Kani ''Koniec systemu'', odc.139/1.

Dorota Kania Gazeta Polska i wszystko jasne

G
Gość
2019-07-24T12:46:54 02:00, patriotka:

Czyli ''obwoźnego tałatajstwa'' ciąg dalszy. Komu i za ile zależy na promowaniu LGBT i gender - wyjaśnienia w programie Doroty Kani ''Koniec systemu'',odc.139/1.

Dorota Kania Gazeta Polska i wszystko jasne

Z
Zniesmaczony

Szkoda, że nie było protestu po marszu w Gdańsku, gdzie wyśmiewano się z katolików i ze świętości (monstrancja w kształcie waginy, nabijanie się z procesji Bożego Ciała).

p
patriotka
2019-07-23T20:34:57 02:00, monte verde:

Organizatorzy organizują protest w Zielonej Górze. Ale kto to taki to nie wiadomo.

Wiadomo, wiadomo - odpowiedż w programie Doroty Kani ;;Koniec systemu'', odc.139/1.

o
ona
2019-07-23T23:17:50 02:00, Podatnik:

Dlaczego ta homopropaganda musi wędrować po całych centrach miast i zohydzać życie normalnym ludziom ? Dlaczego dzieci przypadkowo tam przechodzący muszą patrzeć na tych wynaturzonych ludzi ? Czy dzieci nie mają żadnych swoich praw,tylko muszą patrzeć na ociekających śliną np dwóch osobników tej samej płci.(robiących to publicznie ) Dlaczego pozwala się blokować główne ulice i utrudniać życie mieszkańcom. Jeżeli już to niech ta trupa homoobjazdowa wynajmie sobie i zapłaci np stadion i tam niech drą ryja nawet i trzy dni.Wtedy i koszty dla miasta mniejsze (Ilość Policji ) bo zamknie się stadion,dookoła zasieki i gitara jak by powiedział Ferdek.

Obejrzyj program Doroty Kani ''Koniec systemu'', odc.139/1.

p
patriotka
2019-07-23T23:17:50 02:00, Podatnik:

Dlaczego ta homopropaganda musi wędrować po całych centrach miast i zohydzać życie normalnym ludziom ? Dlaczego dzieci przypadkowo tam przechodzący muszą patrzeć na tych wynaturzonych ludzi ? Czy dzieci nie mają żadnych swoich praw,tylko muszą patrzeć na ociekających śliną np dwóch osobników tej samej płci.(robiących to publicznie ) Dlaczego pozwala się blokować główne ulice i utrudniać życie mieszkańcom. Jeżeli już to niech ta trupa homoobjazdowa wynajmie sobie i zapłaci np stadion i tam niech drą ryja nawet i trzy dni.Wtedy i koszty dla miasta mniejsze (Ilość Policji ) bo zamknie się stadion,dookoła zasieki i gitara jak by powiedział Ferdek.

''Wędrująca trupa'' ma swoich mocodawców finansujących tego typu imprezy - odpowiedź w programie Doroty Kani''Koniec systemu'', odc.139/1.

o
ona
2019-07-24T12:48:26 02:00, Gość:

Czy "organizatorzy" mają jakieś nazwiska? Może to jakieś KODy, obywatele RP, "członki" SLD, peło albo inni lewacy? Wtedy ogólne wpisanie w tę informację mieszkańców Zielonej Góry jest manipulacją

Oczywiście, że są konkretni organizatorzy ''takich imprez''. Wyjaśnienie tematu w programie Doroty Kani ''Koniec systemu'', odc.139/1.

p
patriotka
2019-07-23T23:17:50 02:00, Podatnik:

Dlaczego ta homopropaganda musi wędrować po całych centrach miast i zohydzać życie normalnym ludziom ? Dlaczego dzieci przypadkowo tam przechodzący muszą patrzeć na tych wynaturzonych ludzi ? Czy dzieci nie mają żadnych swoich praw,tylko muszą patrzeć na ociekających śliną np dwóch osobników tej samej płci.(robiących to publicznie ) Dlaczego pozwala się blokować główne ulice i utrudniać życie mieszkańcom. Jeżeli już to niech ta trupa homoobjazdowa wynajmie sobie i zapłaci np stadion i tam niech drą ryja nawet i trzy dni.Wtedy i koszty dla miasta mniejsze (Ilość Policji ) bo zamknie się stadion,dookoła zasieki i gitara jak by powiedział Ferdek.

2019-07-24T08:29:10 02:00, Karać:

Czas powiedzieć „stop” mowie nienawiści.Mowa nienawiści to język jakiego używasz, polega na używaniu języka w celu rozbudzenia, rozpowszechniania czy usprawiedliwiania nienawiści i dyskryminacji, jak również przemocy wobec konkretnych osób, grup osób, przedstawicieli mniejszości czy jakiegokolwiek innego podmiotu będącego „na celowniku” To powinno być karane...znieważanie, pomawianie, grożenie czy nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość jest zabronione i podlega karze na podstawie kodeksu karnego (art. 212, 216, 256, 257)

Wyjaśnienie znajdziesz w audycji Doroty Kani ''Koniec systemu'', odc.139/1.

G
Gość

Czy "organizatorzy" mają jakieś nazwiska? Może to jakieś KODy, obywatele RP, "członki" SLD, peło albo inni lewacy? Wtedy ogólne wpisanie w tę informację mieszkańców Zielonej Góry jest manipulacją

p
patriotka

Czyli ''obwoźnego tałatajstwa'' ciąg dalszy. Komu i za ile zależy na promowaniu LGBT i gender - wyjaśnienia w programie Doroty Kani ''Koniec systemu'',odc.139/1.

Dodaj ogłoszenie