MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Mieszkańcy ul. Wypoczynek skarżą się, że ich osiedle tonie w śmieciach. Co jest przyczyną?

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Ostatnio informowaliśmy, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze będzie wywoził śmieci z osiedli tylko raz w tygodniu. Mieszkańcy ul. Wypoczynek narzekają jednak na śmieci nawet po wizycie śmieciarki. Ich osiedle ma wręcz tonąć w odpadach!PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy w Zielonej Górze powinniśmy wybudować spalarnię śmieci? Taka inwestycja to koszt co najmniej 500 mln zł Pan Marcin mieszkający w bloku przy ul. Wypoczynek zadzwonił do nas we wtorek z samego rana. - Pergole śmietnikowe oraz ich okolice są u nas całkowicie zawalone śmieciami. Dziś rano  była u nas śmieciarka, opróżniła kubły, ale góra śmieci wciąż leży przy samej pergoli. Wygląda to okropnie. Ktoś powinien się tym zająć! - denerwuje się zielonogórzanin, który na dowód swych słów przesłał nam zdjęcia bałaganu przy śmietniku. I faktycznie teren przy samej pergoli jest całkowicie zaśmiecony. Krzysztof Sikora, prezes ZGK, tłumaczy, że za śmieci poza  kubłami i przy pergolach odpowiadają zarządcy nieruchomości. - Ta sytuacja potwierdza nasze obserwacje, że na wielu osiedlach jest źle oszacowana liczba mieszkańców. To widać po śmietnikach, które zapełniają się zbyt szybko. Dlatego zarządcy powinni zweryfikować deklaracje mieszkańców, bo w przeciwnym wypadku, tak jak przy ul. Wypoczynek, ten problem będzie narastał - mówi prezes.  Zarządca bloku pana Marcina jest firma Ormino. Jak poinformowali jej przedstawiciele, za bałagan przy śmietniku odpowiadają sami mieszkańcy osiedla, którzy zamiast segregować śmieci i wkładać odpady do kubłów mają nagminnie kłaść worki przy samej pergoli. Tak pozostawionych śmieci nie odbierają później pracownicy ZGK i problem zaczyna narastać. W obecnej sytuacji zarządca rozważa zatrudnienie dodatkowej firmy sprzątającej.
Ostatnio informowaliśmy, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze będzie wywoził śmieci z osiedli tylko raz w tygodniu. Mieszkańcy ul. Wypoczynek narzekają jednak na śmieci nawet po wizycie śmieciarki. Ich osiedle ma wręcz tonąć w odpadach!PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy w Zielonej Górze powinniśmy wybudować spalarnię śmieci? Taka inwestycja to koszt co najmniej 500 mln zł Pan Marcin mieszkający w bloku przy ul. Wypoczynek zadzwonił do nas we wtorek z samego rana. - Pergole śmietnikowe oraz ich okolice są u nas całkowicie zawalone śmieciami. Dziś rano była u nas śmieciarka, opróżniła kubły, ale góra śmieci wciąż leży przy samej pergoli. Wygląda to okropnie. Ktoś powinien się tym zająć! - denerwuje się zielonogórzanin, który na dowód swych słów przesłał nam zdjęcia bałaganu przy śmietniku. I faktycznie teren przy samej pergoli jest całkowicie zaśmiecony. Krzysztof Sikora, prezes ZGK, tłumaczy, że za śmieci poza kubłami i przy pergolach odpowiadają zarządcy nieruchomości. - Ta sytuacja potwierdza nasze obserwacje, że na wielu osiedlach jest źle oszacowana liczba mieszkańców. To widać po śmietnikach, które zapełniają się zbyt szybko. Dlatego zarządcy powinni zweryfikować deklaracje mieszkańców, bo w przeciwnym wypadku, tak jak przy ul. Wypoczynek, ten problem będzie narastał - mówi prezes. Zarządca bloku pana Marcina jest firma Ormino. Jak poinformowali jej przedstawiciele, za bałagan przy śmietniku odpowiadają sami mieszkańcy osiedla, którzy zamiast segregować śmieci i wkładać odpady do kubłów mają nagminnie kłaść worki przy samej pergoli. Tak pozostawionych śmieci nie odbierają później pracownicy ZGK i problem zaczyna narastać. W obecnej sytuacji zarządca rozważa zatrudnienie dodatkowej firmy sprzątającej. Maciej Dobrowolski
Ostatnio informowaliśmy, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze będzie wywoził śmieci z osiedli tylko raz w tygodniu. Mieszkańcy ul. Wypoczynek narzekają jednak na śmieci nawet po wizycie śmieciarki. Ich osiedle ma wręcz tonąć w odpadach!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska