MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA: Młodzi wokaliści koszą nagrody jedną za drugą [ZDJĘCIA]

kali
Franciszek Patryn
Franciszek Patryn Monika i Tomasz Patryn.
Podopieczni Studia Piosenki „Rezonans”, które działa w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze koszą jedne nagrody za drugimi.

Niedawno odbył się IV Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej „KRUSZWICKA NUTA 2019” w legendarnej stolicy Polski - w Kruszwicy. Do ścisłego finału festiwalu, spośród 58 solistów (laureatów ogólnopolskich festiwali z 2019 r.) dostało się dwoje wychowanków, reprezentujących Studio Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Komisja artystyczna festiwalu przyznała młodym zielonogórzanom - Wiktorii Wiater i Adamowi Skalskiemu I miejsce ex aequo i „Złotą Nutę” w kategorii solistów 12-15 lat. Festiwal połączony z atrakcją w postaci rejsu statkiem po jeziorze Gopło i zwiedzaniem Mysiej Wieży, zapadnie na długo w pamięci wszystkim laureatom.

Natomiast w siedzibie legendarnego zespołu „Mazowsze” w Otrębusach pod Warszawą odbył się Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. W całej Polsce zgłosiło się ponad 600. uczestników zarówno amatorów, jak również młodych zawodowych muzyków, którzy przystąpili do zmagań konkursowych w pierwszym etapie.
Młody zielonogórzanin - Franciszek Patryn, reprezentujący województwo Lubuskie (laureat pierwszego etapu konkursu) w finale zdobył Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Mazowieckiego w kat. I (9-14 lat).

Wszyscy troje utalentowani dwunastolatkowie uczą się śpiewu estradowego pod opieką nauczycieli - Elżbiety i Ireneusza Sawickich.

Wcześniej natomiast odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Eleni „Po słonecznej stronie życia” w Bielawie. Na scenie kinoteatru wystąpiło 79 młodych adeptów sztuki wokalnej z 58 miast z całej Polski - od Suwałk i Szczecina, przez Poznań i Warszawę, aż po Wrocław, Kielce, Kraków, Nowy Sącz i Zakopane.
Komisja artystyczna pod przewodnictwem Eleni przyznała młodemu zielonogórzaninowi Franciszkowi Patrynowi cenne wyróżnienie w kat. B (12-13 lat).

Franek wziął też udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej „ŚREMSKA NUTA”, który odbył się w kinoteatrze „Słonko” w Śremie. Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się około 100 solistów z całej Polski. Zakwalifikowano 64 osoby w trzech kategoriach.
Trud wyprawy znów się opłacał, ponieważ Franek decyzją jury pod przewodnictwem wokalisty i wieloletniego członka zespołu „Just 5” - Bartosza Wrony zdobył I miejsce w kat. II (11-14 lat).

Happening na zielonogórskim deptaku w wykonaniu uczniów z VI LO - 31 maja 2019

ZIELONA GÓRA: Potłukli filiżanki, czyli przejmujące widowisk...

Zielona Góra. Gala Matematyki bez granic. Zobacz, kto zdobył...

Zobacz wideo: Sokół i Peja Dla Karasia w Teatrze Lubuskim

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska