Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Osiedle w środku lasu rośnie jak grzyby po deszczu. Na Leśnym Dworze zamieszka nawet 5 tysięcy osób. Byliśmy na miejscu budowy

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Planuje się, że na tym zielonym osiedlu zamieszka 5 tysięcy osób. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>
Planuje się, że na tym zielonym osiedlu zamieszka 5 tysięcy osób. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>Leszek Kalinowski
Nowe osiedle Leśny Dwór powstaje w środku lasu na obrzeżach Zielonej Góry. Budowa bloków szybko się posuwa do przodu i robi na mieszkańcach miasta duże wrażenie. Planuje się, że na tym zielonym osiedlu zamieszka 5 tysięcy ludzi.

- No jestem w szoku, jak szybko tu im idzie. Teraz raczej słyszy się wszędzie o opóźnieniach, brakach ludzi do pracy i innych problemach na budowach, a tu proszę – robota pali się w rękach – mówi Bożena Nowaczyk, która w okolicy powstającego osiedla Leśny Dwór często jeździ na rowerze. – Widzę, że popołudniami, prawie do zmierzchu tu pracują. No i efekty są. Niedawno zaczęli, a widać już, jak będę te bloki tu stały…

Zobacz ZDJĘCIA Z BUDOWY:

Planuje się, że na tym zielonym osiedlu zamieszka 5 tysięcy osób. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zielona Góra. Osiedle w środku lasu rośnie jak grzyby po des...

Powstanie tu 2 tysiące mieszkań

Mówi się, że powstanie tu 2000 mieszkań. A to oznacza, że nowe osiedle może liczyć nawet 5 tysięcy mieszkańców. W planach wytyczono i nazwano już przyszłe ulice. Są to: Dworkowa, Szlachecka, Magnacka i Zaściankowa.
Prawie w 70 procentach teren należy do miasta, reszta do deweloperów. Od dawna ten obszar był przewidziany pod zabudowę.
Od strony os. Leśnego (tu mieszka dziś ponad tysiąc osób), na obrzeżach Leśnego Dworu miałaby w przyszłości powstać szkoła podstawowa z przedszkolem. W pobliżu planuje się także boiska sportowe.

Po sąsiedzku z osiedlem Leśnym

A sklepy? Dla nich miejsce wyznaczono od strony Trasy Północnej, z którą nowe osiedle miałoby być połączone.
W jaki sposób to się stanie? Stanie się to za sprawą… odnogi od nowej drogi, czyli Trasy Aglomeracyjnej (drugi etap). Poza tym już dziś sklepy są na pobliskim osiedlu Leśnym. Na jego końcu, a więc blisko os. Leśny Dwór jest też pętla autobusowa MZK.

Zobacz też wideo, co miało być w Zielonej Górze, ale się nie udało:

O czym marzyła przez lata Zielona Góra? Wcale nie o tramwajach, jak chcą złośliwi. Wiele się o tych inwestycjach mówiło. Wywoływały one wiele emocji. Jedni bardzo chcieli, by te marzenia się spełniły, inni pukali się w czoło. Jaka byłaby dziś Zielona Góra, gdyby te planowane zadania stały się rzeczywistością?  Czy te niespełnione marzenia, kiedyś zostaną kiedyś zrealizowane?

To miało powstać w Zielonej Górze, ale się nie udało. O czym...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska