MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Parkingi dla kobiet w ciąży? W Zielonej Górze trwa zbieranie podpisów pod petycją

Maciej Dobrowolski
Przed urzędem miasta w Zielonej Górze jest już wyznaczone miejsce postojowe dla ciężarnych kobiet
Przed urzędem miasta w Zielonej Górze jest już wyznaczone miejsce postojowe dla ciężarnych kobiet Maciej Dobrowolski
Przedstawiciele zielonogórskiego SLD zainicjowali akcję zbierania podpisów, dotyczącą wydzielenia miejsc parkingowych dla młodych mam oraz kobiet w ciąży.

W ostatnich dniach przedstawiciele zielonogórskiego SLD zbierali na deptaku podpisy pod petycją, dotyczącą miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży oraz z dziećmi do lat sześciu.

- Apelujemy do władz miast o niezwłoczne podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie trudności związanych z brakiem wydzielonych miejsc parkingowych dla pań w ciąży oraz mam z małymi dziećmi - mówi Andrzej Olszak, członek SLD. - Niestety, ale w naszym mieście znalezienie dogodnego miejsca postojowego graniczy często z cudem! Co roku na terenie naszego miasta rodzi się ponad tysiąc dzieci. Pomóżmy przyszłym matkom ułatwiając im dostęp do jednostek użyteczności publicznej i instytucji podległych miastu.

Z tego powodu SLD chciałoby, aby na każdym parkingu stworzono co najmniej jedno miejsce przeznaczone dla kobiet w ciąży i młodych matek. Powinno być ono odpowiednio oznaczone, podobnie jak jest to w przypadku miejsc dla niepełnosprawnych. To, kto będzie mógł skorzystać z takiego punktu postojowego, określałby miejski regulamin. Uprawnione zielonogórzanki miałyby otrzymywać specjalne karty parkingowe. Tę inicjatywę Sojusz promuje pod tagiem #mamymiejsce.

- Bardzo ważnym aspektem jest również edukowanie społeczeństwa. Uwrażliwienie ludzi na problemy oraz potrzeby innych osób, m.in. właśnie młodych mam i kobiet w ciąży. W wielu przypadkach możemy im pomóc, ulżyć w trudnościach codziennego życia - przekonuje przedstawiciel SLD.

Pomysł polityków Sojuszu nie jest nowy, warto przypomnieć, że już w 2013 roku senator Robert Dowhan promował znak - miejsce postojowe dla kobiet w ciąży. Co więcej, przed zielonogórskim magistratem jest już tablica wyznaczające właśnie miejsce parkingowe dla ciężarnych .

- Ta inicjatywa funkcjonuje w Zielonej Górze od dawna. Takie miejsca parkingowe powstają m.in. przy dużych marketach - twierdzi prezydent Janusz Kubicki. - Politykom SLD radzę, żeby zamiast skupiać się na zbieraniu podpisów, przestali wjeżdżać na deptak samochodami - kwituje temat włodarz miasta.

I faktycznie, w dniu w którym promowana była inicjatywa Sojuszu, dwaj prominentni członkowie SLD przyjechali w pobliże pomnika Bachusa autem…

Zobacz też wideo: Bezmyślne parkowanie utrudnia pracę strażaków. Brak wyobraźni kierowców może mieć opłakane skutki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska