Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Pikietowali w obronie wolnych sądów i niezawisłych sędziów. ,,Toga to nie jest tylko ubranie" [GALERIA]

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Pikieta zielonogórskiego KOD i mieszkańców przeciwko tzw. "ustawie represyjnej".
Pikieta zielonogórskiego KOD i mieszkańców przeciwko tzw. "ustawie represyjnej". Aleksandra Pazda
Działacze KOD-u wraz z mieszkańcami pikietowali pod zielonogórskim sądem w przeciw tzw. "ustawie represyjnej”.

”. – Myślę, że społeczeństwo ma się czego obawiać, bo władza może odebrać obywatelom przywilej sprawiedliwego procesu. Toga to nie jest tylko ubranie. Ja swoją przysięgę składałem przed prezydentem Kaczyńskim i powiedziałem, że będę stał na straży prawa i konstytucji. To nasz obowiązek – mówił Jacek Antoszewski, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustita Zielona Góra.

Wśród pikietujących znaleźli się również młodzi: - Jestem zbulwersowany, tym co się dzieję, dlatego tu przyszedłem – wyznał nam Mikołaj Blewoński. – Jeśli sędziowie są podporządkowani partii, to jak mamy się spodziewać sprawiedliwych wyroków? Myślę, że starszym nie chce się już walczyć o nasze prawa, są zmęczeni, dlatego według mnie to właśnie my, młodzi, musimy się w to zaangażować. Ale wielu moich rówieśników nie przejmuje się tym, co dzieje się w polityce – dodaje Wiktor Jasiczek.

ZOBACZ TEŻ:

Te sceny mrożą krew w żyłach. Kierowcy jadą tak, że balansują na granicy życia i śmierci. Często stwarzają śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci proszą, aby zarejestrowane "wyczyny" piratów drogowych wysyłać mundurowym na specjalną skrzynkę pocztową.Lubuska policja przypomina o możliwości przesyłania zapisów video utrwalonych samochodową kamerą, z agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań drogowych piratów. Pliki można wysyłać na adres: stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl- Działania związane z aktywnością lubuskich policjantów w ruchu drogowym są bardzo intensywne. W lipcu 2019 roku powstała nawet grupa „SPEED”, składająca się z doświadczonych mundurowych, którzy mają wychwytywać najbardziej agresywne zachowania na drodze. A tych tylko przez ostatnie pół roku zanotowali 4 tysiące - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.Do służby w Lubuskiem codziennie kierowani są policjanci drogówki, którzy po jej zakończeniu bogatsi są o dowody na nieodpowiedzialne i niemające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem zachowania kierowców. Niektórzy z nich ryzykują życie. Jednak nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Często tych, którzy na drodze nie zawinili. - Drogowa perfidia musi bezwzględnie być eliminowana. Nie wszystko jednak zarejestruje oko policyjnej kamery. Dlatego tak ważne jest, aby zapisy samochodowych kamer trafiały do policji, aby później dysponować odpowiednim materiałem dowodowym - tłumaczy rzecznik lubuskich policjantów. Nagrania można wysyłać na specjalnie w tym celu utworzony adres mailowy: stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl.Polecamy wideo: Pijany kierowca spowodował wypadek. Zginęły dwie kobiety. Lubuska policja zapowiada walkę z pijanymi kierowcami

LUBUSKIE. Te sceny mrożą krew w żyłach. Kierowcy jadą tak, j...

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci. Najpierw w komórce, a potem w Warcie znaleziono fragmenty ciała 64-letniej kobiety.

LUBUSKIE Z Warty w Murzynowie wyłowiono korpus kobiety. Czy ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska