Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA: Pracownicy firmy dostali medal od prezydenta [ZDJĘCIA]

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Uroczyste spotkanie biznesowe w firmie Streamsoft, która obchodzi jubileusz 30-lecia działalności - Zielona Góra - 30 września 2019
Uroczyste spotkanie biznesowe w firmie Streamsoft, która obchodzi jubileusz 30-lecia działalności - Zielona Góra - 30 września 2019 Leszek Kalinowski
Zielonogórska firma Streamsoft właśnie obchodzi swoje 30. urodziny. Utworzyli ją i pracują w niej głównie absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jako że nie mury a ludzie są najważniejsi prezydent miasta przyznał pracownikom złoty medal za zasługi w rozwój Zielonej Góry.

Podczas uroczystego spotkania biznesowego, które odbyło się w poniedziałek, kilka razy powtarzano, że to ludzie są najważniejsi. Bo przecież gdyby nie oni, firma w ogóle by nie powstała. A założyli ją koledzy z jednej uczelni - Wyższej Szkoły Inżynierskiej (późniejszej Politechniki, dziś to Uniwersytet Zielonogórski): Cezary Miadziołko, Zbigniew Jastrzębski, Janusz Dydak, Dariusz Chojnacki i Jacek Szaferski. Młodzi, po studiach, z pomysłami, zobaczyli w informatyce biznesową przyszłość. I nie pomylili się. Firmę postanowili nazwać Streamsoft.

Prezes firmy Dariusz Chojnacki podkreślał, że sukces firmy to przede wszystkim ludzie. To kompetencje i zaangażowanie pracowników budują sił firmy. I za to prezes dziękował wszystkim zatrudnionym w Streamsofcie. A jest ich około 200. Najwięcej osób, bo 120, pracuje w centrali, która znajduje się w Zielonej Górze. Firma ma swoje oddziały w Warszawie, we Wrocławiu, ma też firmę zależną w Krakowie.

Czy przyjmowani są nadal pracownicy? Okazuje się, że tak - nabór trwa cały czas. Potrzebni są nie tylko programiści, wdrożeniowcy, ale także handlowcy czy marketingowcy.

- Byliśmy i wciąż jesteśmy w regionie, w Zielonej Górze - mówił prezes Chojnacki.

Zwrócił na to uwagę wiceprezydent Dariusz Lesicki. Jego zdaniem współpraca z miastem i Uniwersytetem Zielonogórskim powoduje, że firma wnosi znaczący wkład w rozwój Zielonej Góry.

- To jest bardzo dobra symbioza. Jeśli Uniwersytet Zielonogórski będzie się rozwijał, to i firma będzie się rozwijała - zauważył Dariusz Lesicki.

Wiceprezydent przypomniał, że dwa lata temu, kiedy Streamsoft oficjalnie otwierał nowo wybudowaną siedzibę przy al. Wojska Polskiego, prezydent Janusz Kubicki nagrodził zarząd firmy. Teraz postanowił przyznać złoty medal wszystkim pracownikom jako wyraz uznania za działalność, mającą znaczenie dla rozwoju miasta. W imieniu pracowników odznaczenie i okolicznościowy dyplom odbierała Joanna Kałuzińska-Zasada, wiceprezes zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu.

ZOBACZ TEŻ

Firma Perceptus z Zielonej Góry przenosi się z Inkubatora Pr...

W środę, 19 września, w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. W tubie obok aktu erekcyjnego, pamiątkowego zdjęcia, znalazła się egzemplarz dzisiejszej „Gazety Lubuskiej”. Centrum buduje się dla znanej zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka. Dofinansowanie do inwestycji otrzymała ona z Ministerstwa Rozwoju. Pracownicy placówki będą się tutaj zajmować nowymi technologiami w transporcie elektrycznym. Ekoenergetykę założyli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Bartosz Kubik i Maciej Wojeński. Działalność rozpoczęli w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W 2009 roku była to praktycznie firma dwuosobowa. Z czasem coraz bardziej się rozwijała, choć były i trudne momenty. Jak wspominał prezes Bartosz Kubik, był czas, że on żył bez prądu, a pracownicy bez wynagrodzeń. Ale – dzięki wsparciu uczelni, potem miasta (firma znalazła swoją siedzibę w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Parku Przemysłowo-Technologicznym) – udało się pokonać problemy. Teraz czas na swoją siedzibę. Widać już jej zarys. Gotowa jest konstrukcja, ba – firma wykupiła sąsiednią działkę i będzie stawiać drugie centrum. Dziś firma zatrudnia ponad sto osób i sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Ostatnio m.in. ładowarki do autobusów elektrycznych dla Zielonej Góry, Paryża, Hamburga. W ramach  Centrum Badawczo-Rozwojowego - powstaną dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji).Jak zapewnia prezes – inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Pod wiaduktem na Batorego znów nie przejdziemy...

Ekoenergetyka będzie miała swoje Centrum Badawczo-Rozwojowe ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska