Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Przed nami VIII Nocny Spacer Piżmowców! Nie zapomnijcie zabrać latarek

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Archiwalne zdjęcia z ubiegłorocznego spaceru piżamowców po Wzgórzach Piastowskich.
Archiwalne zdjęcia z ubiegłorocznego spaceru piżamowców po Wzgórzach Piastowskich. Artur Matyszczyk
Wiemy, że warto chodzić na spacery. Dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Ale jak taki spacer odbywa się nocą i to jeszcze w piżamie, to tym bardziej trzeba skorzystać z zaproszenia. Zabrać ze sobą latarkę i dobry humor.

Nocne wędrówki po Wzgórzach Piastowskich to już pewna zielonogórska tradycja. Pomysł wspólnego spacerowania po ciemku i na dodatek w piżamie spotkał się z dużym zainteresowaniem zielonogórzan. Pewnie i w tym roku chętnych do udziału w tym wydarzeniu nie zabraknie.

Archiwalne zdjęcia z ubiegłorocznego spaceru piżamowców po Wzgórzach Piastowskich.

Zielona Góra. Przed nami VIII Nocny Spacer Piżmowców! Nie za...

Piżama lub koszula nocna

Do VIII Nocnego Spaceru Piżamowców zapraszamy dzieci i dorosłych w sobotę, 25 czerwca br. Startujemy z Ogrodu Botanicznego o godzinie 22.00 – informuje Paweł Wysocki, radny i opiekun ogrodu z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Obowiązkowy strój to: piżama lub koszula nocna! Mile widziane podomki i szlafmyce, pamiętamy również o latarkach. Na spacer można zabrać swoje pieski.

Archiwalne zdjęcia z ubiegłorocznego spaceru piżamowców po Wzgórzach Piastowskich
Archiwalne zdjęcia z ubiegłorocznego spaceru piżamowców po Wzgórzach Piastowskich Artur Matyszczyk

Ognisko z kiełbaskami i zbiórka do puszki

Plan jest taki: zbiórka w ogrodzie botanicznym o 21.45, kwadrans później rozpocznie się spacer po Wzgórzach Piastowskich w stronę źródełka. O 23.00 zaplanowano ognisko z kiełbaskami na polanie. Powrót do ogrodu botanicznego o 24.00.
- Przy okazji spaceru chcemy zebrać pieniądze na cel charytatywny Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać: renowację wozu strażackiego OSP Sucha – podkreśla Paweł Wysocki. – Datki będzie można wrzucać do puszki.

Zobacz też:

Przyroda jest najbardziej oryginalnym architektem - mówi Aldona Nieckarz, która w drodze z Sulechowa do Wolsztyna zatrzymała się na parkingu przy sośnie Waligóra. Ten pomnik przyrody zachwyca nie tylko miłośników roślin. Dlaczego? W drodze z Sulechowa do Wolsztyna warto się zatrzymać na leśnym parkingu (1,5 kilometra od grodu Sulecha). By bardziej uczynić to miejsce atrakcyjnym,  w 1998 roku powstała leśna ścieżka dydaktyczna „Do Waligóry” . Liczy ona  3,4 kilometra i składa się z 18 stanowisk dydaktycznych. To tu rośnie pomnik przyrody - sosna Waligóra licząca 170 lat. Ta oryginalna sosna najprawdopodobniej powstała ze zrośnięcia się dwóch drzew. Z jednego pnia wyrasta osiem powyginanych konarów, które tworzą rozłożystą koronę. Sosna zwyczajna ma obwód 620 cm. - Lubię takie okazy - mówi pani Aldona, która wyciąga aparat fotograficzny, by uwiecznić na zdjęciach Waligórę, która przez lata była uznawana za najgrubszą sosnę zwyczajną w Polsce, ale niedawno z powodu zmiany metody dokonywania pomiarów stwierdzono, że jest to druga (pierwszą jest sosna Rzepicha) najgrubsza sosna w kraju. ZOBACZ TEŻNIE DO WIARY! TAŃCZĄCY LAS;nfPOLECAMY KWIATY NA DEPTAKU;nfWIDEO:  Magia drzew. Co nam dają i dlaczego warto o nie dbać?<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/535f5833-fbca-ed31-9a44-a62921a44529,969e5c2b-c500-caeb-d22e-819e4414f727,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

SULECHÓW: Co to za okaz? Waligóra zachwyca wszystkich. Zobac...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska