Zielona Góra: Przy Wojska Polskiego auto potrąciło rowerzystkę

(pij)
Samochód potrącił rowerzystkę przy al. Wojska Polskiego
Samochód potrącił rowerzystkę przy al. Wojska Polskiego Piotr Jędzura
We wtorek przed godz. 15.00 na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Wandy w Zielonej Górze doszło do potrącenia 14-letniej rowerzystki.

Potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze

Potrącona przez samochód dziewczyna została zabrana do szpitala, ma złamaną nogę i wybite zęby. Ze wstępnych informacji wynika, że 14-latka jechała rowerem po chodniku. Następnie wjechała na przejście dla pieszych. Tam została potrącona przez samochód.

Policja ustala winnego zdarzenia.

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Borys
W dniu 11.06.2013 o 21:16, Filip napisał:

Jeżeli Twoja kultura jazdy jest na takim samym poziomie jak Twoja kultura na tym forum, to szkoda, że tacy ludzie są na polskich drogach.

Tak,  moja  kultura  jazdy  jest  na  takim  samym  poziomie. Było już paru  takich, którym  przez uchyloną szybę  udzieliłem pouczenia. Reagowali rozmaicie od uśmiechu do pyskówki, myślę, że niektórzy  na chłodno przyznawali mi rację i może teraz dzięki temy są cali i zdrowi :)

k
kacha
W dniu 11.06.2013 o 18:00, Kierowca napisał:

Na tym skrzyżowaniu, kierowca żeby upewnić się że nie nadjeżdża rower, musiałby wysiąść z samochodu wyjść za róg budynku, porozglądać się i szybko zasuwać do furki, może zdąży wyjechać. Nic tam nie da żadne oznakowanie, chyba że znak "złaź z roweru"..Urzędnicy również popełniają błędy. Nie sądzę, żeby sami wpadli na pomysł malowania rowerków na tym chodniku.

zgadzam sie z opinią 

F
Filip
W dniu 11.06.2013 o 21:03, Borys napisał:

Żadnych kompleksów nie mam, gdybym np  potrącił takiego ch..ka   to wtedy   jego rodzina używała by sobie  na mnie  do woli, gdyby nawet nie była by to moja wina.  Mam taką zasadę  że  nazywam sprawy  takimi jakimi są.  Ty natomiast chyba z konopii wyskoczyłeś i  Wersalu się  domagasz, nie bąź śmieszny :)

Jeżeli Twoja kultura jazdy jest na takim samym poziomie jak Twoja kultura na tym forum, to szkoda, że tacy ludzie są na polskich drogach.

B
Borys
W dniu 11.06.2013 o 20:53, Filip napisał:

To, że niektórzy rowerzyści nie mają wyobraźni nie oznacza, że masz prawo ich wyzywać i robić chlew na forum. Masz jakieś kompleksy?

Żadnych kompleksów nie mam, gdybym np  potrącił takiego ch..ka   to wtedy   jego rodzina używała by sobie  na mnie  do woli, gdyby nawet nie była by to moja wina.

 

Mam taką zasadę  że  nazywam sprawy  takimi jakimi są.  Ty natomiast chyba z konopii wyskoczyłeś i  Wersalu się  domagasz, nie bąź śmieszny :)

F
Filip
W dniu 11.06.2013 o 20:25, Borys napisał:

Nie szkoda mi palantów którzy  rowerami wjeżdżają  na przejścia dla  pieszych.  Gdzie  szwenda  się  policja?  Przecież  można  taką  kasę   natłuc na aroganckich  ciulikach, którzy z impetem wjeżdżają na przejścia gdzie  nie  ma  ścieżek  rowerowych  je przecinających.

To, że niektórzy rowerzyści nie mają wyobraźni nie oznacza, że masz prawo ich wyzywać i robić chlew na forum. Masz jakieś kompleksy?

B
Borys

Nie szkoda mi palantów którzy  rowerami wjeżdżają  na przejścia dla  pieszych.  Gdzie  szwenda  się  policja?  Przecież  można  taką  kasę   natłuc na aroganckich  ciulikach, którzy z impetem wjeżdżają na przejścia gdzie  nie  ma  ścieżek  rowerowych  je przecinających.

 

G
Gość.

Za taki film to dziennikarz pewnie dostanie oskara od całej ekipy przechodniów mistrzostwo dawnej szkoly nr.16.

T
Tim
W dniu 11.06.2013 o 19:21, gargamel napisał:

Na ul. Wandy przy skrzyzowaniu z WP, nie ma znaku D6-x. Jest tylko znak A7.Z kolei ścieżka rowerowa nie ma przedłużenia za przejsciem dla pieszych (w kierunku biblioteki). Gdyby przy A7 był znak D6-b to wina kierowcy byłaby bezapelacyjna. A tak, kierowca nie może wiedzieć że tam jest ścieżka rowerowa. Nic go o tym nie informuje. I tak widać że kierowca nie jechał szybko, bo zatrzymał się na pasach. Można uznać że zachował szczególną ostrożność.Gdyby mi policjant wciskał mandat to bym miał podstawę do odmowy. Rowerzystka zapewne właśnie zdobyła cenne doświadczenie.

Masz rację. Oznakowanie wprowadza w błąd zarówno rowerzystów jak i kierowców. Może w końcu ktoś za to odpowie?

G
Gość
W dniu 11.06.2013 o 18:00, Kierowca napisał:

Na tym skrzyżowaniu, kierowca żeby upewnić się że nie nadjeżdża rower, musiałby wysiąść z samochodu wyjść za róg budynku, porozglądać się i szybko zasuwać do furki, może zdąży wyjechać. Nic tam nie da żadne oznakowanie, chyba że znak "złaź z roweru"..Urzędnicy również popełniają błędy. Nie sądzę, żeby sami wpadli na pomysł malowania rowerków na tym chodniku.

Te czesto bezmyslne sciezki bez oznakowania i bez zadnego konca oraz poczatku to oczywiscie sprawa dyskusyjna.... ale do cholery czy naprawde tak ciezko ruszyc glowa za kierownica i zwolnic juz przed pasami.. tym bardziej ze tu nic nie widac.. a nie hamowac dopiero na pasach dojezdzajac do jezdni? Niektorzy kierowcy naprawde maja ograniczone myslenie do czubka wlasnego nosa..
g
gargamel

Na ul. Wandy przy skrzyzowaniu z WP, nie ma znaku D6-x. Jest tylko znak A7.

Z kolei ścieżka rowerowa nie ma przedłużenia za przejsciem dla pieszych (w kierunku biblioteki).

 

Gdyby przy A7 był znak D6-b to wina kierowcy byłaby bezapelacyjna. A tak, kierowca nie może wiedzieć że tam jest ścieżka rowerowa. Nic go o tym nie informuje. I tak widać że kierowca nie jechał szybko, bo zatrzymał się na pasach. Można uznać że zachował szczególną ostrożność.

Gdyby mi policjant wciskał mandat to bym miał podstawę do odmowy.

 

Rowerzystka zapewne właśnie zdobyła cenne doświadczenie.

 

 

 

r
rowerzysta

Mandat jest za jazdę po pasach, a nie obok

J
JoCKeR
W dniu 11.06.2013 o 18:42, rowerzysta napisał:

Nie musiała jechać po zebrze, mogła jechać obok, bo tak prowadzą rowerki. Zobacz na zdjęcia!

Pojedz na to skrzyzowanie i sprawdz dokladnie czy rowerzysta moze tam przejechac, czy raczej powinien przeprowadzic rower przez pasy.

Tam raczej nie ma ciagu dla rowerow

r
rowerzysta

Nie musiała jechać po zebrze, mogła jechać obok, bo tak prowadzą rowerki. Zobacz na zdjęcia!

d
do rowerzysty

"rowerzysta" nawet jak nie ma wspomnianego przez ciebie znaku to w tej sytuacji kierujaca rowerem ponosi odpowiedzialnosc za przejechanie przez "zebre" ale winnym wypadku dalej pozostaje kierowca auta-wiec skoro poczytales o symbolach znakow to poczytaj dokladniej.. ;)

K
Kierowca

Nie uważam żeby taki wypadek był spowodowany przez urzędników. Poruszając się po drogach, trzeba myśleć!!

Jak jadę rowerem i przejeżdżam przez jezdnię (nawet na przejeździe) to myślę o tym że wjeżdżam na "obcy teren". Pamiętając o tym, to ja!! się rozglądam żeby nie oberwać. Nie potrzeba znaków, żeby widzieć że wjeżdżam na jezdnię, wyjazd z bramy itp.  Myślę że jak cyklista leży połamany w szpitalu, to nie wiele lepiej się czuje mając świadomość że miał pierwszeństwo. Trochę pokory nie zaszkodzi.

Dodaj ogłoszenie