Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Seniorzy po obu stronach Odry wyczarowują cuda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne "Jesienne Inspiracje" - Zielona Góra - Centrum Przyrodnicze - listopad 2019
Polsko-niemieckie warsztaty artystyczne "Jesienne Inspiracje" - Zielona Góra - Centrum Przyrodnicze - listopad 2019 Leszek Kalinowski
Seniorzy z Zielonej Góry i Cottbus spotykają się w ogrodzie botanicznym, zoologicznym, Centrum Przyrodnicznym... Nie tylko po to, by się integrować.

Spotkania seniorów z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i UTW w Cottbus to element wielkiego, polsko-niemieckiego projektu pod nazwą „Przyrodnicza edukacja w zakresie botanika i zoologii Zielonej Góry i Cottbus”. W jego ramach odbywa się wiele zajęć dla różnych grup wiekowych, uczniów, ale i seniorów.

- Niemcy poznają naszą przyrodę, odwiedzając ogród botaniczny, Centrum Przyrodnicze, zielonogórzanie jeżdżą do nietypowego ogrodu zoologicznego w Cottbus - wyjaśnia koordynator projektu Adriana Topczewska. - Teraz seniorzy się integrują, a cóż może być lepszego od zajęć artystycznych pod hasłem „Jesienne inspiracje”.
W ruch poszły więc dynie, orzechy, gałęzie, mech i inne skarby natury, dzięki którym seniorzy wykonali wiele interesujących ozdób. A przy okazji nauczyli się nowych słów w języku sąsiada.

Jak dodaje kierownik Centrum Przyrodniczego dr Krystyna Walińska, projekt jest realizowany przez ogród zoologiczny w Cottbus, ogród botaniczny w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodnicze (filia ZOK).

- Bardzo miłe te nasze spotkania. Zawsze można się wiele rzeczy nauczyć. Dobrze, że w ogrodzie botanicznym rośliny opisane są także w języku niemieckim. To ułatwia nam ich poznanie - przyznaje Maria Heide Morgenstern z Uniwersytetu w Cottbus.
Projekt bardzo chwali też prezes ZUTW Zofia Banaszak. Słuchacze są bardzo zadowoleni z wymiany. Koordynatorem ze strony niemieckiej jest Bartosz Łysakowski, który ma bardzo dobry kontakt z uczestnikami i w niezwykle interesujący sposób prowadzi zajęcia.
-Warsztaty, wystawy, wycieczki... Człowiek uczy się przez całe życie. Wspaniała sprawa - mówią seniorzy.

ZOBACZ TEŻ

28. inauguracja roku akademickiego Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - 11 października 2019 Zielona Góra - aula UZ

ZIELONA GÓRA: Najstarsza studentka ma 98 lat! Zielonogórski ...

Lubuscy harcerze wyruszają na Monte Cassino - dworzec PKS w Zielonej Górze - 13 maja 2019

Lubuscy harcerze wyruszyli na Monte Cassino. Z kim się tam s...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska