Ruch Miejski w Zielonej Górze już po raz drugi zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie - spacer roślinożerców. Nie macie jeszcze planów na niedzielę? Warto wybrać się z rodziną do Doliny Gęśnika.

Znacie jadalne rośliny? Chcecie poznać ich smak, tajemnicę i wyjątkowe właściwości? Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą niedzielę (12 maja). Ruch Miejski Zielona Góra zapraszamy wszystkich mieszkańców na spacer śladami dzikich roślin jadalnych w Dolinie Gęśnika, połączony z rozmowami o wodzie i o klimacie.

Czytaj również: Cisza, spokój i mnóstwo zieleni. Tak, jest takie miejsce w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Spacer roślinożerców II odbędzie się 12 maja w godz. 10.00-13.00
Spacer roślinożerców II odbędzie się 12 maja w godz. 10.00-13.00 Ruch

ZIELONA GÓRA: Spacer roślinożerców

- Poznamy wartości odżywcze i właściwości lecznicze napotkanych roślin. Porozmawiamy o ich wykorzystaniu w domu i kuchni.
Temat poprowadzi Idalia Dubicka - informują organizatorzy. - W związku z postępującymi zmianami klimatu i coraz częstszymi suszami chcemy też porozmawiać o wodzie, o jej znaczeniu w przyrodzie i w uchwalonym niedawno przez Radę Miasta programie "Adaptacji do zmian klimatu" , przygotowanym dla Zielonej Góry przez zespół ekspertów. Temat poprowadzi Paweł Zalewski - dodają.

Spacer roślinożerców odbędzie się 12 maja (niedziela) godz. 10:00-13:00
Miejsce spotkania: boisko sportowe Orlik przy ul. Źródlanej.

Trasa spaceru: wzdłuż strumienia Gęśnik w kierunku ul. Sulechowskiej, nad Wagmostaw (po drodze piękny starodrzew) i powrót tą samą trasą. Trasa przyjazna dla dzieci, wózków i zwierząt.

- Zabierzcie ze sobą dobre humory, wygodne buty i przybywajcie - zapraszają organizatorzy.

Sprawdź również:

WIDEO:Wyjątkowe właściwości czarnego bzu

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news