MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Szkoła ćwiczeń to wiele zysków nie tylko w SP-18. Po dwóch latach projekt się kończy. Co dalej?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Dzięki projektowi Szkoła Ćwiczeń uczniowie i nauczyciele wiele zyskali. Choć projekt się zakończył, będzie - przy wsparciu miasta - dalej realizowany
Dzięki projektowi Szkoła Ćwiczeń uczniowie i nauczyciele wiele zyskali. Choć projekt się zakończył, będzie - przy wsparciu miasta - dalej realizowany Jacek Katos
Szkoła Podstawowa nr 18 dwa lata temu wygrała ponad milion złotych i stała się szkołą ćwiczeń. Co się zmieniło w tym czasie? Co zyskali uczniowie, nauczyciele, sama placówka?

Projekt, o którym mowa, właśnie się kończy. We wtorek – 29 czerwca o godzinie 11.00 w Zielonogórskiej Palmiarni rozpocznie się uroczyste podsumowanie wszystkich działań. Co dalej? Czy to koniec szkoły ćwiczeń?

Dzięki projektowi Szkoła Ćwiczeń uczniowie i nauczyciele wiele zyskali. Choć projekt się zakończył, będzie - przy wsparciu miasta - dalej realizowany

Zielona Góra. Szkoła ćwiczeń to wiele zysków nie tylko w SP-...

Projekt SP nr 18 w Zielonej Górze - szkołą ćwiczeń

Projekt, którego uczestnikiem było miasto Zielona Góra i SP-18 przy ul. Francuskiej 10, zajął pierwsze miejsce w województwie lubuskim na liście rankingowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i otrzymał dofinansowanie w kwocie 1,3 miliona złotych. Jak mówi dyrektor SP-18 Andrzej Brychcy – był on realizowany w latach 2019-2021 i właśnie się kończy. Miasto jako inicjator powstania takiej placówki, zobowiązało się do finansowania działalności szkoły ćwiczeń przez kolejne pięć lat od zakończenia projektu, czyli minimum do 2026 roku.
W projekcie uczestniczyły także szkoły partnerskie: SP-1, SP-6, SP-15, SP-28, Zespół Szkół Specjalnych nr 1 oraz szkoły w Nietkowie i Leśniowie Wielkim.

Dzięki projektowi Szkoła Ćwiczeń uczniowie i nauczyciele wiele zyskali. Choć projekt się zakończył, będzie - przy wsparciu miasta - dalej realizowan
Dzięki projektowi Szkoła Ćwiczeń uczniowie i nauczyciele wiele zyskali. Choć projekt się zakończył, będzie - przy wsparciu miasta - dalej realizowany Jacek Katos

Szkoła ćwiczeń - nauczyciele zyskali nowe kompetencje

Jak mówi wicedyrektor SP-18 Hanna Gajewska-Dzielińska- pierwszym elementem realizacji projektu było przeprowadzenie diagnozy potrzeb szkół biorących udział w przedsięwzięciu oraz zaplanowanie działań wspierających, odpowiadających na indywidualne potrzeby danej szkoły.
Nauczyciele wszystkich szkół zostali przeszkoleni na różnych polach, dzięki czemu zdobyli wiele nowych umiejętności i kompetencji, które mogli wykorzystać np. podczas zdalnego nauczania.

SP nr 18 w Zielonej Górze odnosi wiele sukcesów

Dzięki projektowi w SP-18 pojawiły się nowoczesne pracownie: matematyczna, przyrodnicza, informatyczna, językowa. W szkole wprowadzono wiele innowacji pedagogicznych, które zostały opisane w wydanych publikacjach metodycznych. Uczniowie mogli uczyć się według najnowszych trendów i korzystać z nowoczesnego sprzętu.
Działania projektowe spowodowały zwiększenie liczby sukcesów we wszystkich szkołach partnerskich. SP-18 jako szkoła wiodąca może pochwalić się największą liczbą laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w Zielonej Górze. Uczniowie uzyskali również najwyższe lokaty w Międzynarodowym Konkursie ,,Matematyka bez granic’’ we wszystkich kategoriach wiekowych.
Partnerami projektu byli: Uniwersytet Zielonogórski (pracownicy szkolili nauczycieli, a studenci odbywali staże i praktyki w SP-18), Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Współpraca między tymi placówkami nie kończy się wraz z zakończeniem projektu.
Zobacz też, kto otrzymał stypendia twórcze prezydenta Zielonej Góry

Uroczyste rozdanie stypendiów twórczych w zielonogórskim ratuszu - 22 czerwca 2021 roku

Zielona Góra. Stypendia twórcze rozdane. Kto w tym roku zdob...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska