Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. To nie żart. W Zielonej Górze odholowano 221 porzuconych samochodów! [ZDJĘCIA]

Piotr Jędzura
W przypadkach kiedy pojazd stanowi realne zagrożenie ze względu na swój stan techniczny lub miejsce porzucenia, usuwany jest on w trybie natychmiastowym a w dalszej kolejności o sytuacji powiadamiany jest jego właściciel.
W przypadkach kiedy pojazd stanowi realne zagrożenie ze względu na swój stan techniczny lub miejsce porzucenia, usuwany jest on w trybie natychmiastowym a w dalszej kolejności o sytuacji powiadamiany jest jego właściciel. poscigi
Zielonogórska straż miejska niemal codziennie dostaje zgłoszenia dotyczące samochodów porzuconych na parkingach, drogach czy w lasach wokół miasta. W 2019 roku strażnicy odholowali aż 221 pojazdów.

Interwencje dotyczące porzuconych, przez dłuższy czas nieużytkowanych pojazdów można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub drogą mailową. Każde zgłoszenie jest przez strażników weryfikowane, a kiedy zostaje potwierdzone, rozpoczynają się procedury związane z usunięciem pojazdu w możliwie jak najszybszym czasie.

Czynności, jakie są wymagane w tym przypadku to ustalenie właściciela samochodu, skontaktowaniu się z nim osobiście lub poprzez wysłaną korespondencję i nałożenie na niego terminu na usunięcie wraku we własnym zakresie. Kiedy właściciel w wyznaczonym czasie nie podejmie żadnych czynności, strażnicy na miejsce wzywają lawetę, która usuwa pojazd.

Mapa w Zielonej Górze zmienia się nieustannie. Stare budynki są wyburzane. W ich miejsca powstają nowe inwestycje. Zapraszamy was na krótką podróż w przeszłość. Hotel Polan, budynki Lumelu, Hala Ludowa, kamienice... Pamiętacie jeszcze te budynki, które do niedawna można było spotkać w Zielonej Górze? Może macie z nimi jakieś wspomnienia?Archiwalne zdjęciz z Zielonej Góry. To trzeba zobaczyć!Na zdjęciu: Budynek po dawnej Hali Ludowej w Zielonej Górze.Zobacz również: Trasa Aglomeracyjna i wyburzanie kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Zielonej Górze

To historia. Tych budynków już nie zobaczysz w Zielonej Górz...

Poszukiwania właściciela

Zdarza się, że ustalenie aktualnego właściciela pojazdu jest czasochłonne lub wręcz niemożliwe, ponieważ pojazdy są sprzedawane bez zgłoszenia tego w wydziale komunikacji, czasami nawet bez sporządzenia umowy kupna-sprzedaży. W takim przypadku funkcjonariusze docierają do kolejnych nabywców, aż ustalą tego, który na chwilę obecną posiada prawa własności auta. Problem pojawia się także wtedy gdy właściciel pojazdu zmarł i podlega on procedurze spadkowej, która jest długotrwała a potencjalni spadkobiercy do czasu zakończenia sprawy, nie poczuwają się do obowiązku zabezpieczenia auta.

W przypadkach kiedy pojazd stanowi realne zagrożenie ze względu na swój stan techniczny lub miejsce porzucenia, usuwany jest on w trybie natychmiastowym, a w dalszej kolejności o sytuacji powiadamiany jest jego właściciel. Dzieje się tak, kiedy np. z auta wyciekają niebezpieczne dla mieszkańców bądź środowiska płyny eksploatacyjne, dochodzi do zagrożenia pożarowego lub wrak zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Ruszyły zimowe wyprzedaże. Także wojsko postanowiło przewietrzyć swoje magazyny i wystawić na sprzedaż odzież, obuwie i wyposażenie. W większości są to rzeczy nieużywane. Warto przejrzeć ofertę, bo ceny nie są wygórowane, a w wielu przypadkach niskie. Zapaleni turyści, wędkarze, myśliwi, majsterkowicze, sportowcy, czy też po prostu miłośnicy stylu militarnego z pewnością znajdą coś dla siebie. Są także ciekawe propozycje dla zwykłych cywili, którzy nie przepadają za wojskową stylizacją, bo ciepła kurtka, sweter, dres czy solidne skórzane buty przydadzą się każdemu. Zobaczcie, co nam wpadło w oko. Wszystkie oferty pochodzą ze sklepu internetowego Agencji Mienia Wojskowego.Obejrzyj film i zainspiruj się: <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/NyWBlvLMN5U" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>Zobacz wideo: Wyprzedaż w wojsku. Armia pozbyła się części starszego wyposażenia<script async defer class="XlinkEmbedScript"  data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/04356968-03e9-4b58-6e65-3754727c2d48,ddfc8118-4923-e1b7-39df-4b4c4cce66f5,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1" ></script>Wideo: TVN24

Wielka zimowa wyprzedaż w wojsku. Oryginalna odzież, buty i ...

221 odholowanych pojazdów

W ubiegłym roku na 252 zgłoszenia, usuniętych zostało łącznie 221 pojazdów, z czego 90 na zlecenie straży miejskiej odholowała pomoc drogowa, a 131 we własnym zakresie zabezpieczyli właściciele. W 11 przypadkach zgłoszenia nie zostały przez strażników potwierdzone. 11 z 90 usuniętych pojazdów zostało odebranych przez ich właścicieli po uregulowaniu kosztów za holowanie i postój na parkingu strzeżonym. Dla porównania, w 2018 roku liczby te wyglądały następująco: 224 zgłoszenia, 57 pojazdów odholowanych na parking, 133 usuniętych przez właścicieli, 34 interwencje nie zostały potwierdzone.

Od początku bieżącego roku do straży miejskiej wpłynęły już 24 zgłoszenia o porzuconych pojazdach, a cztery wraki zostały odholowane.

Zobacz również: Wojna z właścicielami porzuconych samochodów. Stargard utylizuje pozostawione wraki

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska