Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Urząd marszałkowski odpiera zarzuty w sprawie kopuł sferycznych przy Szpitalu Uniwersyteckim

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Projekt nowoczesnej kapsuły sferycznej
Projekt nowoczesnej kapsuły sferycznej Mariusz KapałaPolidomes
Urząd marszałkowski odniósł się do kwestii oskarżeń pod swoim adresem, jakie stawia mu firma produkująca kopuły sferyczne, które miały służyć do triażu przed Szpitalem Uniwersyteckim. Producent twierdzi, że wykonał pracę projektową, ale ma problem z podpisaniem umowy. Tymczasem zielonogórska lecznica twierdzi, że wciąż bada rynek i analizuje oferty...

Problemy firmy ze Świebodzina

W ostatnich dniach informowaliśmy o rezygnacji z pomysłu budowy kopuł sferycznych przy Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, które miały służyć do triażu związanego z koronawirusem. Za tym projektem stała świebodzińska firma Polidomes, która twierdzi, że kontaktując się z przedstawicielami lecznicy oraz urzędu marszałkowskiego przygotowała aż 13 jego edycji nanosząc poprawki zleceniodawcy. Teraz ma mieć jednak problem z podpisaniem umowy i otrzymaniem zapłaty pomimo prac projektowych trwających trzy miesiące.

- Od prawie miesiąca walczymy o podpisanie umowy na wykonanie tego triażu. Niestety, jest to przeciągane przez szpital – tłumaczy Karolina Bertman, współwłaścicielka przedsiębiorstwa. I jednocześnie zaznacza, że mimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu z biurem marszałek Elżbiety Polak, jak i dyrekcją szpitala, nie udało się uzyskać żadnych wyjaśnień w tym temacie.

Oświadczenie urzędu marszałkowskiego

Po naszym artykule otrzymaliśmy oświadczenie urzędu marszałkowskiego w tej sprawie: „Należy zaznaczyć, że samorząd województwa lubuskiego nigdy nie był stroną rozmów w zakresie budowy systemu triażowego przy Szpitalu Uniwersyteckim z żadną z firm. Samorząd przekazał szpitalowi dotację celową na Utworzenie triażu dla Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych, która zgodnie z wnioskiem lecznicy, opiewała na kwotę 1,5 mln zł. Umowa została podpisana 1 października 2020 r. Zakres umowy obejmuje: przygotowanie dokumentacji projektowej, roboty budowlane oraz pierwsze wyposażenie inwestycji. Specyfikację dot. utworzenia triażu przygotowywał szpital, który jest inwestorem. Firma, które domaga się podpisania umowy nigdy nie kontaktowała się z urzędem marszałkowskim w celu umówienia spotkania z marszałkiem.

Prezes Działoszyński: Szpital robi analizy rynku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska