MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. W przyszłym roku też będzie milion złotych dla organizacji pozarządowych a może i więcej

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Miasto ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, przeznaczając dla nich milion złotych. W przyszłym roku będzie kolejny milion, a może i więcej. Wszystko zależy od zgłaszanych propozycji - mówił na wtorkowej konferencji prasowej prof. Czesław Osękowski przewodniczący Komitetu Obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

Prezydent Janusz Kubicki mówi, że dokładnie 800 lat temu pojawiła się pierwsza wzmianka o Zielonej Górze. To powód do świętowania w tym roku okrągłego jubileusz. Za rok minie 700 lat od nadania Winnemu Grodowi praw miejskich. Stąd oficjalne obchody rozpoczną się podczas Winobrania 2022, a zakończą podczas Winobrania 2023.

W biurze obchodów jubileuszu w ratuszu odbyła się konferencja prasowa w sprawie 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich - 9 lutego 2022 roku

Zielona Góra. W przyszłym roku też będzie milion złotych dla...

800-lecie Zielonej Góry

Z tej okazji we wtorek w zielonogórskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: prezydent miasta Janusz Kubicki, przewodniczący Komitetu Obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich, profesor Czesław Osękowski oraz jego zastępca Tomasz Czyżniewski.

Przypomniano, że każdy mieszkaniec może zgłosić swoją propozycję do programu obchodów podwójnego jubileuszu.
Mieszkańcy zgłaszają wiele ciekawych pomysłów w ramach Jubileuszowego Banku Dobrych Pomysłów. Można je przekazywać na adres: [email protected], tel. 68 456 49 35, Sekretariat Obchodów 800 i 700-lecia, Stary Rynek 1, 65-067 Zielona Góra.

Jak przyznaje Tomasz Czyżniewski do tej pory wpłynęło już ponad 80 propozycji. Niektóre są wzorowane na pomysłach z innych miast np. murale Maryli Rodowicz i Urszuli Dudziak (w Warszawie jest mural Kory, a w Opolu Krzysztofa Krawczyka). Z Singapuru zaś ściągnięto pomysł makiety miasta z klocków LEGO. Najpierw wizję przyszłości przedstawiliby architekci, studenci, a potem... przedszkolaki.

Niektóre pomysły pokryły się z tym, co chciało zrobić miasto. - Np. żeby posadzić 800 drzew na 800-lecie miasta - przyznaje T. Czyżniewski.

W biurze obchodów jubileuszu w ratuszu odbyła się konferencja prasowa w sprawie 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich - 9 lutego
W biurze obchodów jubileuszu w ratuszu odbyła się konferencja prasowa w sprawie 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich - 9 lutego 2022 roku Jacek Katos

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Prezydent miasta Janusz Kubicki oraz prof. Czesław Osękowski oficjalnie już ogłosili konkurs dla organizacji pozarządowych na przedsięwzięcia, związane ze świętowaniem jubileuszu. Na ten cel przeznaczono milion złotych.

Ogłoszony konkurs dotyczy zadań, które będą realizowane od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 r. Oferty można składać do 22 lutego, do godz. 15.30. Druk oferty można pobrać ze strony internetowej www.zielona-gora.pl z zakładki „Organizacje pozarządowe” - wzór druków. Więcej szczegółów na stronie BIP urzędu miasta.

Zobacz 20 kultowych miejsc:
ZNANE MIEJSCA W ZIELONEJ GÓRZE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska