MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA

Redakcja

WAŻNE TELEFONY

  • POGOTOWIA: ratunkowe 999 - Zielona Góra 320 20 49; policyjne 997 - Zielona Góra 324 02 53; straż pożarna 998; energetyczne 991 - Nowogród Bobrz. 327 66 86; elektryczne 0601 587 901; gazownicze 992; ciepłownicze 993; dźwigowe (całodobowe) 325 63 85; weterynaryjne 068-320 29 84; POLICJA: al. Niepodległości 13, 320 29 42; ul. Szarych Szeregów 8, 320 29 03; Osiedle Pomorskie 8, 320 97 89
  • STRAŻ MIEJSKA: Czerwieńsk 327 82 14
  • ZAUFANIA: policyjny 325 24 44; policja radzi 325 24 45; dla ofiar przemocy w rodzinie (całą dobę) 328 08 63; młodzieżowy (pon.-pt. 15-17) 988; AIDS Zielona Góra (10-12) 327 19 73; inf. o AIDS - Zielona Góra 958; ogólnopolski dla osób z problemem narkotykowym 0801 199 990 (16-21); Komendy Głównej Straży Granicznej 0-800 422 322; Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim 383 70 07; poradnictwo zawodowe dla bezrobotnych 324 47 40
  • INFORMACJE: LOT SA, ul. Krawiecka 7/9, 327 07 97, Port Lotniczy Babimost 351 23 00, PKP 94 36; (inf. automatyczna) 9314, PKS 322 04 20; komunikacja międzynarodowa 322 04 25, Zielonogórskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki, ul. Kupiecka 15 (pon.-pt. 9-17), 323 22 22; Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego ,,Helmond’’ (pon.-pt. 9-15) 328 89 45.

    SZPITALE

    Szpital Wojewódzki 329 62 00, punkt informacyjny całodobowy 329 62 15; Poliklinika (oddziały szpitalne i poradnie) 452 77 78, 325 23 93; Hospicjum domowe (bezpłatna pomoc dla terminalnie chorych na nowotwory) 325 43 33.

    PRZYCHODNIE

    Zielona Góra: Aldemed (każda sobota od 9 do 15), al. Niepodległości 1, tel. 324 42 44, 324 42 33, Zacisze 323 55 31, Zamenhofa 325 53 30, Nagietkowa 320 42 35, NZOZ ,,Skarbowa’’ 320 21 46, os. Pomorskie 320 93 11, Wyszyńskiego 452 03 78, Mediko 323 88 10, Medyk - Pielęgniarki Rodzinne 454 88 99; Bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV, Energetyków 2, pok. 110 (pon. 14-17) 328 29 78; Nowogród Bobrz. 32765 28; Zabór 327 40 86.

    APTEKA DYŻURNA

    Wiśniowa 48b (tel. 326 20 58).

    MUZEA, GALERIE, BIBLIOTEKI

  • Ziemi Lubuskiej (sob. 10-15, niedz. 10-16)
  • Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie (sob. - nieczynne, niedz. 11-15)
  • Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy (sob. 10-15, niedz. 10-16)
  • Etnograficzne - Skansen w Ochli (sob., niedz. 10-15)
    GALERIE: BWA (11-17); Galeria ART, pl. Pocztowy 12 (sob. 11-14); Galeria Pro Arte ZPAP, Stary Rynek 3 (sob. 11-14); Galeria Punkt, al. Niepodległości 31 a (sob. 12-16); Galeria Młodych Na Piętrze Oddział dla Dzieci WiMBP (sob. 9-16); Galeria Autorska w restauracji Centrum Biznesu (11-23).
    Biblioteka im. C.K. Norwida czynna w soboty: (wypożyczalnia główna 9-16, czytelnia ogólna 9-16, czytelnia prasy 9-15, oddział dla dzieci 9-16).
    Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Grzegorzewskiej (sob. 8-15)

    FILHARMONIA, TEATR

    Filharmonia Zielonogórska - sob. - próby, niedz. - 17.00 - Koncert młodych talentów - Collegium Polonicom w Słubicach.
    Teatr im. L. Kruczkowskiego - sob. - 18.00 - Czaszka z Connemara (sc. kameralna), niedz. - 12.00 - Czerwony Kapturek (sc. kameralna), 18.00 - Śluby panieńskie (sc. duża);
    Katowice: sob. - 19.00 - Szalone nożyczki;
    Wrocław: niedz. - 18.00 - Szalone nożyczki.

    KINA

    WENUS (tel. 320 21 19) - sob., niedz. - 14.00, 16.30 - Piotruś Pan (USA b.o., dubbing), 18.45, 20.30 - Nadchodzi Polly (USA 18 l.)
    NEWA (tel. 325 59 84) - sob., niedz. - 16.30 - Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd (USA b.o., dubbing), 18.15 - Kumple (norw. 15 l.), 20.00 - Lalki (jap. 15 l.)
    NYSA (tel. 320 22 82) - sob., niedz. - 16.15 - Gdzie jest Nemo (USA b.o., dubbing), 18.00, 20.15 - Dziewczyny z kalendarza (USA 15 l.)

    TAKSÓWKI

    Osobowe
    Dworzec 320 26 66; HALLO TAXI 96 25, 325 30 00, 325 33 33, 0 800 325 300; RADIO CITY TAXI 96 22, 0800 400 400; RADIO TAXI LUX 96 61; RADIO TAXI ZIELONA GÓRA 96 26, 0800 222222; RADIO TAXI BIS 919, 91 91, 32 62 919; CITY TAXI BIS 96 29, 0800-208 300; RADIO TAXI ZACHÓD 96 24, 0 800 44 22 01; INTER RADIO TAXI 96 23, 0800 156 793; BUS dla Osób Niepełnosprawnych 32 62 919.
    Bagażowe
    325 33 67; 0503 658 371; 324 41 63; 0601 554 527; 320 28 25; 0603 108 120.

    POMOC DROGOWA

    (czynna całą dobę): Zielona Góra 96 31; Sulechowska 324 37 77; Zielona Góra 96 37; ADAT. 0601888110; Anabo 0607 323 777; Polmozbyt 453 82 06, 0607 35 99 60.

    HOTELE

    HOTELIK ,,Euro Sport’’, Drzonków. 0
  • 68-321 49 10, 0
  • 68-321 40 06, 0-601694933.

    WETERYNARYJNE

    Lecznica Zwierząt, Czyżykowa 4, 326 86 82, USG, wizyty domowe; Lecznica Zwierząt, Francuska (USG, RTG) 323 23 04; Gabinet - Jedności, 325 76 43, 0602 815 250.

    APTEKI

    Marzanka, Niepodległości 12 (poniedziałek-piątek 8-20, sobota 9-18), tel. 068-324 12 45; Pod Moździerzem, II Armii 30 (sob. 9-17, niedz. 9.30-14.30), tel. 326 55 92; Przy Domu Handlowym, (sob. 8.30-15.00), tel. 329 90 09;
    Apteka Rodzinna, św. Cyryla i Metodego 3, 326 71 03, codziennie 8-20, soboty 8-15, niedziele, święta 10-15.

    USŁUGI POGRZEBOWE

    AdPatres (Jerzy Mądry) - przewóz zwłok, organizacja pogrzebów, Wrocławska 68, 320 85 17, 0-601 760 685 - całą dobę; Biuro Organizacji Pogrzebów Requies, Krawiecka 2, 325 52 19, po 15.00 Pogotowie pogrzebowe - zabieranie zmarłych z domu - 323 05 61; Amadeus Kompleksowa Organizacja Pogrzebów, przewóz zmarłych, Wrocławska 72, 325 03 50, 0-600 21 16 35 - całodobowo; Miejski Zakład Pogrzebowy, Masarska 13, tel. 320 22 35, przewóz zwłok 0-601 79 83 65 (całą dobę); ProMemoria, przewóz zwłok, organizacje pogrzebów, Wrocławska 70 (przy cmentarzu) 320 75 35, 0601 871 065 - całą dobę.

    KOŚCIOŁY

    MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE I ŚWIĄTECZNE W ZIELONEJ GÓRZE
    Konkatedra pw. Świętej Jadwigi (Jadwigi) - 7, 8, 9.30 - dla młodzieży, 11, 12.15 - dla dzieci, 14 - dla dzieci I Komunijnych 16, 18; w dni powszednie - 7, 8, 9, 18; Matki Bożej Częstochowskiej (Mariacka) - 7.30, 9.30, 11, 12.30, 16.30, 18; Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Jędrzychów) - 8.30, 10.30, 12, 18; Miłosierdzia Bożego (os. Pomorskie) - 8, 9.30, 11, 12.30, 18.30; Najświętszego Zbawiciela (al. Niepodległości) - 7, 8.30, 9.30, 10.30, 12, 13.30, 15, 19.15; Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Chynów) - 8, 10, 12; Podwyższenia Świętego Krzyża (Aliny) - 7, 8.30, 10.30, 12, 13.30, 15 - co trzecia niedziela m-ca, 18; Ducha Świętego (Bułgarska) - 6.30, 8.30, 10, 12, 14, 19; Świętego Brata Alberta Chmielowskiego (Obywatelska) - 8, 14, 18.30; (Źródlana) - 9.30, 11, 12.30, 17; Świętego Józefa Oblubieńca (przy osiedlu Zacisze, Prosta 47) - 7.30, 9, 10.30, 12, 16.30, 18, 20 - msza akademicka; Świętego Franciszka (Kilińskiego) - 7, 8.30, 10, 11.30, 13, 18; Kaplica pw. NMP Nieustającej Pomocy w Szpitalu Wojewódzkim (Zyty 26) - niedz. 10, codziennie 16.30 ; Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poliklinice (Wazów 42) - niedz. 8.30, śr. 17.30; Kaplica Greckokatolicka w Konkatedrze pw. Świętej Jadwigi - niedz. 10; Kościół Adwentystów D.S. (Szosa Kisielińska) - sob. 9.30; Kościół Zielonoświątkowy Zbór EMAUS (Długa) - sob. 18 (dla młodzieży), niedz. 9, czw. 18; Kościół Prawosławny (Partyzantów) - niedz. 11.30; Kościół Chrześcijan Baptystów (Długa 8) - niedz. 11.30, śr. 18; Kościół Boży w Chrystusie Zmartwychwstanie (Społeczne Ognisko Artystyczne, ul. I. Krasickiego 4) - niedz. 10; Kościół Ewangelicko-Augsburski - niedz. 10.15; Kościół Polsko-Katolicki pw. Matki Bożej Królowej Polski (Dra Pieniężnego) - czw. 18, niedz. 12.30.

  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska