Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielonogórscy nauczyciele będą dokształcać talenty z całej Polski

Leszek Kalinowski 0 68 324 88 74 [email protected]
Gimnazjaliści z ,,szóstki” cieszą się, że ich szkoła stanie się w programie chemiczną naukową bazą
Gimnazjaliści z ,,szóstki” cieszą się, że ich szkoła stanie się w programie chemiczną naukową bazą fot. Marek Marcinkowski
Około 800 gimnazjalistów z całego kraju weźmie udział w trzyletnim programie, który wymyślili nasi doradcy z Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa.

Uczennica Karolina Gryś przyznaje, że chętnie wzięłaby udział w unijnych, atrakcyjnych zajęciach. Bo na takie właśnie one się zapowiadają.

Pojadą w góry i nad morze

Oficjalnie program nosi nazwę: "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie - program rozwoju kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych". Co się za tym kryje? Jak mówi Jadwiga Chmielewska, kierująca SODiD-em w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego - ciekawe zajęcia, wycieczki, wakacyjne obozy, nowoczesny sprzęt.

- Rozpoczynamy od biologii i chemii. Uczniowie będę pracować w małych, 5-7-osobowych grupach pod okiem nauczyciela, będą stawiać hipotezy i przeprowadzać różne doświadczenia - podkreśla Chmielewska.

- Drugi rok upłynie pod hasłem ekologii, a trzeci - fizyki. Na zakończenie każdego etapu przewidujemy obozy naukowe nad morzem i w górach, gdzie odbywać się będą także zajęcia z języków obcych.

Pokazy naukowców z Poznania

Równolegle z trzema blokami tematycznymi, gimnazjalistom zostaną zaproponowane zajęcia z przedsiębiorczości. Dzięki współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w pokazach naukowców, wykładach.

Ogólnopolski program obejmie 73 gimnazja. Właśnie rozpoczyna się nabór. Uczestnikami mogą być uzdolnieni uczniowie. Na początku przejdą test sprawdzający, czy podołają zadaniu.

W pierwszym roku zajęć bazą stanie się Gimnazjum nr 6, w którym pracuje nauczycielka Krystyna Szarowska. To m.in. za jej sprawą powstał program.

- Chcemy też, by młodzież mogła korzystać z platformy e-learning - dodaje Chmielewska. CKUiP ma duże doświadczenia w tego typu zajęciach. W ub.r. wygrało konkurs, dzięki któremu wspólnie z trzema partnerami, uruchomiło na wsiach 404 centra kształcenia na odległość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska