Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka po raz pierwszy na zawodowej liście WTA

cekon
Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka zadebiutowała na zawodowej liście WTA.
Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka zadebiutowała na zawodowej liście WTA. Archiwum Martyny Kubki
Zielonogórska teistka Martyna Kubka po raz pierwszy w swojej sportowej karierze została sklasyfikowana na liście rankingowej WTA.

Zawodniczka GKT Nafta w tym roku kończy wiek juniora, dlatego już rozpoczęła starty w tenisie zawodowym. Zadebiutowała turniejami w Polsce dzięki dzikim kartom, zdobyła w nich pierwsze punkty. Jednak, by dostać się na listę WTA singles trzeba zapunktować w minimum trzech imprezach. Martyna Kubka ostatnio zagrała w dwóch turniejach w Turcji. Były to udane zawody dla zielonogórzanki. W pierwszym z nich, w grze pojedynczej doszła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z późniejszą triumfatorką Rosjanką Marią Timofiejewą. W deblu, Martyna Kubka w parze z Weroniką Falkowską sięgnęła po turniejowy triumf, Polki w finale pokonały japońskie siostry Rinę i Yukinę Saigo 7:5, 4:6, 10:8.

Martyna Kubka na kortach Wimbledonu

Martyna Kubka: zielonogórska tenisistka na kortach Wimbledon...

W drugim turnieju zielonogórska tenisistka w singlu doszła do półfinału, gdzie po emocjonującym pojedynku (po siedmiu piłkach meczowych z obu stron) przegrała z Niemką Anją Wildgruber 3:6, 6:2, 6:7. W grze podwójnej, w półfinale Japonki zrewanżowały się Polkom i wygrały 7:5, 1:6, 10:7.
Dwa bardzo udane starty w Turcji dały Martynie Kubce debiut w rankingu zawodowych tenisistek WTA w okolicach 930 miejsca, a w rankingu deblistek doubles 588 miejsce.

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...