Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin ma trzy medale mistrzostw Europy. Dominika Antosik, Tomasz Madej i Erwin Pękala na podium

Szymon Kozica
24-25 września 2021. 34. Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin w Świnoujściu - Ahlbeck Pommernhalle
24-25 września 2021. 34. Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin w Świnoujściu - Ahlbeck Pommernhalle Materiały Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin
Dominika Antosik i Tomasz Madej sięgnęli po złoto, a Erwin Pękala po brąz. Reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin wywalczyli trzy medale mistrzostw Europy.

34. Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin zostały rozegrane w piątek i sobotę (24-25 września) w Świnoujściu - Ahlbeck Pommernhalle. W zawodach uczestniczyło dziewięcioro reprezentantów Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

W kategorii kumite senior -75 kg złoty medal wywalczył Tomasz Madej, pokonując w walkach półfinałowych i finałowych rywali z Węgier i Polski. Po brązowy krążek sięgnął Erwin Pękala w kategorii kumite senior -90 kg, który w półfinale nieznacznie uległ zawodnikowi z Ukrainy. W kategorii kumite junior +65 kg złoto zdobyła Dominika Antosik, w pięknym stylu wygrywając z przeciwniczkami.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wiele walk kończyło się po dogrywkach. Pomimo sytuacji covidowej, w mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całej Europy. Kolejnym celem dla naszych zawodników są listopadowe mistrzostwa świata w Krakowie, a dla młodszych ogólnopolski turniej o puchar prezydenta Zielonej Góry - podsumował Tomasz Madej, instruktor i zawodnik Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Obejrzyj wideo: Obóz sportowy Klubu Karate NIDAN Zielona Góra. Sianożęty, 27.07.2021