Zielonogórski pływak Jakub Skierka wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Cezary Konarski
Jakub Skierka (po prawej) z trenerem Jackiem Miciulem.
Jakub Skierka (po prawej) z trenerem Jackiem Miciulem. Mariusz Kapała
Jakub Skierka, zawodnik Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, podczas mistrzostw Europy w Budapeszcie wywalczył kwalifikację olimpijską. W finale rywalizacji na 200 m zajął siódme miejsce, ale udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zagwarantował sobie już w półfinale.

Pływak zielonogórskiego klubu w finale 200 m stylem grzbietowym uzyskał czas 1.58,56 s. Dla podopiecznego trenera Jacka Miciula najważniejszy był jednak start w półfinale, który ukończył z rezultatem 1.57,08 s, o 0,42 s lepszym od minimum olimpijskiego. Na metę wpadł niemal równo z byłym zawodnikiem zielonogórskiego klubu Radosławem Kawęckim (uzyskał czas 1.57,10).

- To, co sobie założyliśmy z trenerem zostało wypełnione - powiedział Jakub Skierka w Radiu Zachód. - Przy okazji dało to awans do finału. Nie ukrywam, że był to ciężki wyścig, poziom się bardzo podniósł.

Polski Związek Pływacki

Niespełna 23-letni Jakub Skierka jest wychowankiem Cartusii Kartuzy, od kilku lat reprezentuje klub z Zielonej Góry. W finałowym wyścigu mistrzostw Europy w Budapeszcie był siódmy. Uzyskał słabszy czas niż w półfinale – 1.58,56. Tym razem lepszy był – szósty na mecie - Radosław Kawęcki (1.57,05).

Zielonogórska grupa „Foczki” sezon morsowania zakończyła kąpielą w Morzu Bałtyckim.

Koniec sezonu z przytupem. Tak zielonogórska grupa „Foczki” ...