MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielonogórski szpital w czasie epidemii. Można odwiedzić bliskiego, który się tu leczy? Gdzie wykonasz test przed wyjazdem do sanatorium?

OPRAC.:
Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Natalia Dyjas-Szatkowska
Czy można odwiedzać bliskich hospitalizowanych w zielonogórskim szpitalu? Gdzie zostawić im paczki? Co z testami na koronawirusa przed naszym wyjazdem do sanatorium? Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wyjaśnia.

Czy można bez problemu odwiedzić bliskich, którzy przebywają w zielonogórskim szpitalu?

Obecnie wejście do placówki dla osób z zewnątrz zostało ograniczone.

- Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych - informuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. - Wejście na oddział możliwe jest wyłącznie za zgodą personelu oddziału.

W całym szpitalu obowiązuje zasłanianie ust i nosa, noszenie maseczek. Warto też korzystać z pojemników z płynem dezynfekującym.

Trwa głosowanie...

Czy miałeś wykonywany test na koronawirusa?

Ważna informacja! Szpital przywrócił dostęp do zakładów diagnostycznych dla osób zarejestrowanych. Możliwy jest też odbiór badań.

Chcesz wejść do zielonogórskiego szpitala? To musisz wiedzieć!

Co musisz wiedzieć, przed wejściem do głównego budynku Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze?

Wejście obowiązuje od strony parku. Musisz mieć założoną maseczkę, ściągnąć nakrycie głowy, zdezynfekować ręce. Kamera termowizyjna zmierzy Twoją temperaturę.

Takich kamer jeszcze u nas nie było! Nowoczesny sprzęt w zielonogórskim szpitalu zbada wchodzącym temperaturę i sprawdzi, czy mają maseczki

Gdy okaże się, że masz podwyższoną temperaturę, włączy się alarm. Nie wchodź do budynku, poczekaj na osobę, która udzieli Ci wskazówek.

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz wejść do budynku L, czyli położnictwa i na onkologię?
Przez koronawirusa nie tak łatwo dostać się do środka szpitala. Formalności jest więcej, tworzą się więc kolejki. Da się to jakoś rozwiązać?

W tym przypadku zgłaszasz się na Izbę Przyjęć. Wypełniasz ankietę, mierzona jest Ci temperatura. Jeśli przejdziesz weryfikację, dostaniesz przepustkę.

Wejście do budynku U (pulmonologia, torakochirurgia, radioterapia). Musisz zadzwonić dzwonkiem do drzwi. Personel poinformuje Cię, co dalej.

Budynek E (okulistyka, laryngologia). Także tutaj musisz zadzwonić dzwonkiem.

- Dostęp do poradni laryngologicznej i okulistycznej możliwy jest bezpośrednio (wejście boczne) i nie wymaga przechodzenia przez wejście główne - informują pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Budynek A i A1 (administracja). Tutaj sprawy najlepiej załatwiać telefonicznie lub mailowo.

Chcesz przekazać komuś paczkę? Dowiedz się, jak to zrobić

Przekazywanie paczek naszym bliskim, którzy są hospitalizowani w zielonogórskim szpitalu, odbywa się w konkretnych godzinach:

  • 11.00-12.00
  • oraz 15.00-16.00.

Musisz podejść pod drzwi oddziału, zadzwonić i przekazać paczkę personelowi. Na niej musi być informacja, komu ją przekazać.

Zanim zostaniesz planowo przyjęty na oddział, musisz mieć wykonany test na koronawirusa

2-3 dni przed przyjęciem na oddział zostaniesz telefonicznie poinformowany i zaproszony do szpitala, by wykonać test na koronawirusa. Tylko wynik negatywny jest podstawą do przyjęcia chorego na oddział.

Gdzie należy się zgłosić, by mieć pobrany wymaz?

  • pacjenci oddziałów w budynku głównym: gabinet 015 w godz. 8.00-14.00;
  • pacjenci klinicznego oddziału chorób płuc, chirurgii klatki piersiowej, radioterapii – namiot przed oddziałem chorób zakaźnych w godz. 9.00-10.00;
  • pacjenci oddziału położniczo-ginekologicznego i onkologii – Izba przyjęć budynku L w godz. 10.00-12.00.

Mobilny punkt dla osób, które przebywają na kwarantannie

Do szpitala mogą zgłaszać się mieszkańcy, przebywający na kwarantannie, by wykonać test na koronawirusa. Warunkiem jest zwolnienie z kwarantanny na czas badań, o czym pacjentów powiadamia przy pomocy SMS sanepid.

Badania odbywają się w godzinach 10.00-12.00, we wszystkie dni tygodnia. Wykonuje się je w mobilnym punkcie przy oddziale zakaźnym. Absolutnie nie wychodź w takim przypadku z auta! Strzałki pokierują Cię, gdzie podjechać na badanie.

Zanim pojedziesz do sanatorium, musisz mieć zrobiony test

Jeśli masz skierowanie do sanatorium, to możesz się zgłosić do punktu pobrań wymazów (namiot przy oddziale zakaźnym). Zgłoszenia w godz. 10.00-12.00, wszystkie dni tygodnie, nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Testy komercyjne, by wykryć COVID-19

Mieszkańcy mogą też wykonać testy komercyjne na koronawirusa. Badania genetyczne metodą PCR można wykonać w punkcie poboru, w namiocie przy oddziale zakaźnym w dni powszednie, w godz. 12.00-13.45.

Koszt badania wynosi 534,00 zł.

Zaś badanie oznaczania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 (badanie z krwi), świadczące o przebytym zakażeniu, można wykonać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie w godz. 7.00-13.30.

Koszt badania wynosi 100 zł .

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Nowa pracownia w zielonogórskim szpitalu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska