Zielonogórski wojownik Kacper Frątczak mistrzem świata! [ZDJĘCIA]

cekonZaktualizowano
Kacper Frątczak zdobył złoty, a Rafał Gąszczak srebrny medal mistrzostw świata w kick boxingu. Trener obu zawodników jest Tomasz Pasek. ASW Knockout
W stolicy Bośni i Hercegowiny najlepsi zawodnicy na świecie rywalizowali o medale największej organizacji World Association of Kickboxing Organizations (WAKO). Do rywalizacji przystąpiło 754 reprezentantów z 58 krajów. Znakomicie spisali się zielonogórscy wojownicy.

23-letni Kaper Frątczak startował w wadze 86 kg w wersji low kick. Podopieczny trenera Tomasza Paska w drodze do złota pokonał trzech rywali – Chorwata Jamana Lukę, Serba Jalovi Lubo i Rosjanina Denisa Bachara. - Kacper był świetnie przygotowany, stoczył piękne i widowiskowe walki, zasłużył na tytuł mistrza świata – powiedział Tomasz Pasek. - Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnim sukcesie, którym było zdobycie przez „Chiniego” pasa międzynarodowego mistrza Polski podczas gali MFC 16 w Zielonej Górze, a już mamy kolejny wielki jego wyczyn. To piękne chwile dla zielonogórskiego sportu i historii naszego miasta. Kacper Frątczak jest najbardziej utytułowanym kick boxerem ziemi lubuskiej. Aktualny mistrz świata seniorów jest sześciokrotnym zdobywcą Pucharu Świata,18-krotnym mistrzem Polski, mistrzem świata i Europy juniorów.

POLECAMY:Tego finału nie da się zapomnieć. W 2009 roku Falubaz zdobył najbardziej mokre złoto w historii żużla

O rok młodszy od Kacpra Frątczaka Rafał Gąszczak również stoczył trzy pojedynki. Startujący w kategorii pow. 94 kg w wersji light contact zielonogórzanin pokonał w fazie ćwierćfinałowej reprezentanta Turcji Kocaka Osmana Ugura, a w półfinale Włocha Gherasima Ioana. – W pojedynku o złoty medal Rafał minimalnie przegrał na punkty, ale wicemistrzostwo świata seniorów dla 22-latka to i tak olbrzymi sukces – mówił Tomasz Pasek. - Wiedziałem że „Gonzo” sprawi miłą niespodziankę, warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wywalczył tytuł mistrza Europy seniorów. Na jego koncie są już 22 tytuły mistrza Polski i cztery zdobyte Puchary Świata.

Klęska piłkarzy w eliminacjach mistrzostw świata. Polacy znó...

Herosi 2020. Kalendarz charytatywny z kadrowiczami.