Zielonogórskie BCD ma już ponad 22 tys. klientów. Jak oni to robią?

Artykuł sponsorowany BCD
Zielonogórskie BCD działa na rynku od 24 lat! archiwum BCD
Budowlane Centrum Dystrybucji jest znanym zielonogórskim dostawcą materiałów budowlanych. Firma ma swoją siedzibę przy ul. Dekoracyjnej w Zielonej Górze i znajduje się na rynku od ponad 24 lat. – To firma książkowa, mają tam świetny zespół – twierdzi Artur Kopiec, kierownik Röben Polska, który współpracuje z BCD od lat.

Zaufanie to podstawa w biznesie

Obecnie w ofercie BCD znajduje się ponad 4 tys. różnych produktów budowlanych, a jeśli patrzeć na poprzednie lata to razem było ich niemal 18 tys. Zielonogórska firma przede wszystkim specjalizuje się w sprzedaży dachów i murów, posiada w tej materii bardzo szeroki asortyment. Przez lata zdobyła silną pozycję na rynku, tak że dziś baza jej klientów to ponad 22 tys. różnych podmiotów. W czym tkwi źródło sukcesu?

- Liczy się jakość świadczonych usług i zaufanie wśród partnerów. Tego nie da się zbudować od razu. Na to trzeba sobie zasłużyć rzetelnie pracując przez lata – twierdzi Dariusz Legutowski, założyciel i właściciel BCD. Jak sam podkreśla to zaufanie składa się z różnych elementów. – Nie chodzi tylko o podejście do klientów, o wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom, ale również takie sprawy jak dotrzymywanie terminów związanych z dostarczeniem zakupionego towaru oraz wykonaniem płatności. Branża budowlana w tym względzie bywa trudna, dlatego firmy tym bardziej cenią sobie, jeśli mogą na nas polegać. Gwarantujemy stabilność.

To właśnie odróżnia nas od wielkich sieciówek, którym brak jest indywidualnego podejścia do klienta. My zawsze znajdziemy czas dla każdego

Zdaniem Legutowskiego profesjonaliści doceniają również to, że w BCD stawia się na jakość sprzedawanych produktów. – Już w 2009 roku wprowadziliśmy system jakości ISO. Większość naszych towarów jest certyfikowana, ich parametry są dokładnie znane kupującym, a co więcej nasi pracownicy zawsze mogą dodatkowo doradzić przy zakupie. Uważam, że to właśnie odróżnia nas od wielkich sieciówek, którym brak jest indywidualnego podejścia do klienta. My zawsze znajdziemy czas dla każdego – podkreśla właściciel BCD.

Inwestycje w e-commerce

W ostatnim czasie BCD zaangażowało się także w tworzenie sieci sklepów internetowych w branży budowlanej pod nazwą Sieć Budowlana E-Commerce. – W ten sposób łączymy siły z firmami podobnymi do naszej. Poszerzamy tym samym asortyment, również o produkty lokalne. Nasza sieć może się już pochwalić 4 mld obrotu w ciągu roku – tłumaczy Legutowski.

Zielonogórskie BCD działa na rynku od 24 lat!
Zielonogórskie BCD działa na rynku od 24 lat! archiwum BCD

Jego zdaniem istotnym czynnikiem jest tu właśnie efekt skali. – Razem możemy zdziałać więcej. Regularnie jeździmy na targi budowlane, gdzie staramy się podpatrywać rozwiązania stosowane przez najlepszych. Poznajemy nowych ludzi, tak że nasza sieć współpracujących firm, działalności typu business-to-business, liczy 62 podmioty, które posiadają ok. 258 punktów handlowych w Polsce.

To potężna siła lokalnych firm, które współpracują w ramach platformy www.siecbudowlana.pl. Osobiście uważam, że jest to przyszłość całej branży, bowiem w ten sposób łączymy bliskość i podejście do klienta z szerokim zakresem dystrybucji, jaki umożliwiają nowe technologie – przekonuje Dariusz Legutowski.

„BCD to firma książkowa”

Współpracę z zielonogórskim BCD bardzo ceni sobie Artur Drewniak, z firmy Velux. – Działamy na rynku wspólnie już od 8 lat obsługując czy to klientów indywidualnych czy też większych deweloperów. BCD jako partner na pewno jest godny polecenia, mają świetną obsługę klienta. Nawet w przypadku trudniejszych zamówień, których realizacja nastręczała pewnych problemów, zawsze udawało nam się znaleźć dobre rozwiązanie. Widać, że pracują tam ludzie, którym zależy, aby odnieść sukces – podkreśla Drewniak. I jednocześnie dodaje, że ma nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana.

Również firma H+H Polska już do wielu lat ma przyjemność współpracować z zielonogórskim BCD. - Cenimy sobie profesjonalizm, fachowość oraz wszechstronność, dlatego też nawiązanie współpracy z BCD było dla nas naturalnym wyborem - twierdzi Michał Daszkiewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu. - Wieloletnie doświadczenie na rynku i wykwalifikowana kadra sprawiają, że gwarancja szybkich i terminowych realizacji zamówień to nie jedyne atuty kooperacji z tą firmą. To również profesjonalne doradztwo i elastyczność w podejściu do realizowanych kontraktów, a przede wszystkim indywidualne i kompleksowe traktowanie każdego zlecenia – podkreśla dyrektor Daszkiewicz.

Co tu dużo mówić, BCD to firma książkowa. Pan Dariusz zbudował przez lata bardzo dobry zespół, który posiada dużą wiedzę

Podobnego zdania jest Artur Kopiec, kierownik regionu w Röben Polska. – Co tu dużo mówić, BCD to firma książkowa. Pan Dariusz zbudował przez lata bardzo dobry zespół, który posiada dużą wiedzę w zakresie dachów jak i całego budowlanego asortymentu. Warto pamiętać, że nawet najlepszy kapitan nie popłynie najlepszym okrętem bez dobrej załogi. Tutaj jednak widać, że wszystko jest odpowiednio poukładane, a ludziom zależy na wykonaniu każdego zlecenia – uważa Artur Kopiec.

Odwiedź firmę na Facebook’u:
https://www.facebook.com/BCDspzoo/

https://bcd.pl/

Dodaj ogłoszenie