Zielonogórzanie i gorzowianie trafiali do tarczy w Bydgoszczy

To były bardzo udane mistrzostwa gorzowian i zielonogórzan
To były bardzo udane mistrzostwa gorzowian i zielonogórzan Archiwum
Zielonogórzanie i gorzowianie wywalczyli aż 18 medali w mistrzostwach Polski

Podczas tegorocznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w Bydgoszczy województwo lubuskie reprezentowały dwa kluby: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start (12 podopiecznych trenerki Sylwii Kubaj, którzy zdobyli łącznie 12 medali: złoty, 3 srebrne, 8 brązowych) i Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start w Zielonej Górze - siedmiu podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie sześć medali (4 złote, srebrny i brązowy).

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski został uznany paraolimpijczyk Szymon Sowiński (Start Z. G.), który zdobył cztery tytuły w konkurencjach: pistolet sportowy –559 pkt., finał 32 pkt. (rekord Polski), pistolet standard –345 pkt., pistolet dowolny - 533, finał 219,0) zdobył trzy złote medale, a w pistolecie pneumatycznym 552 finał 207,9 - brąz.

Pozostali lubuscy medaliści: R1, kar. pneum. 60 strz. stojąc: 3.Cezary Kukwa (Start G.); R2, kar. pneum. 60 strz. st.: 3. Grażyna Pecuch (oboje Start G.); R 3, kar. pneum. 60 strz. l. drużynowo: 3. Start G.; R 4, kar. pneum. 60 strz. st.:1. Mirosława Górna, 3. Marta Szwed (obie Start G.); R5, kar. pneum. 60 strz. l.: 2. Górna, 3. Szwed; P1, pist. pneum. 60 strzałów druż.: 1. Start Z. G.; P5,pist. pneum. 40 strz. stan.:3. Kacper Pierzyński (Start G.); P-5, pist. pneum.40 strz.stand. drużynowo: 2. Start Z. G., 3. Start G.; P3, pist.sport.30+30 strz: 2. Pierzyński; R6, kar. dow. 60 strz. l.: 3. Kukwa; R6, kar dow. 60 strz. l. (druzynowo): 2. Start G.